Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

 • Переможний вісник - інформаційний ресурс Миколаївського ОІППО з актуальною інформацією для педагогів Миколаївської області в період воєнного стану

  Засідання обласної творчої групи вчителів біології з проблеми «Упровадження методу проєктів як засобу реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі з біології в умовах STEM-освіти»

  27/05/2023

  З метою підготовки вчителів біології до реалізації Концепції «Нова українська школа» 25 травня 2023 року кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в  режимі zoom-конференції проведено І засідання обласної творчої групи «Упровадження методу проєктів як засобу реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі з біології в умовах STEM-освіти» (далі – Творча група).

  Мета Творчої групи – розроблення навчально-методичних матеріалів, спрямованих на ефективне впровадження методу проєктів як засобу реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі з біології.

  З вітальним словом до учасників звернулася Ольга Захар, к.пед.н., заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, яка акцентувала увагу на актуальності питання в умовах Нової української школи. 

  Людмила Клименко,  к.пед.н., доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, заслужений працівник освіти України, ознайомила зі стемівськими засадами – векторами діяльнісного підходу в навчанні біології та запропонувала ідею  метапредметного проєкту з дослідження руху кімнатної мухи (Musca domestica). 

  Про STEM як невід’ємну складову освітнього процесу з біології розповіла Людмила Кушнір, учитель біології Баштанського ліцею № 1 Баштанської міської ради, учитель-методист. 

  Досвідом реалізації проєктної діяльності в освітньому процесі з біології поділилися Олена Яргункіна, учитель біології Вознесенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 Вознесенської міської ради, учитель-методист; Юлія Ольшицька, учитель біології Миколаївського ліцею № 22 Миколаївської міської ради, учитель-методист; Світлана Хаміцевич, учитель біології Миколаївського ліцею № 38 ім. В. Д. Чайки Миколаївської міської ради, учитель-методист; Анна Калмикова, учитель біології Миколаївського ліцею № 38   ім. В. Д. Чайки Миколаївської міської ради.

   Ірина Мироненко, старший викладач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, окреслила напрями діяльності Творчої групи та представила для обговорення шаблон навчального проєкту.

  За результатами роботи заплановано укладання методичного посібника «Упровадження методу проєктів як засобу реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі з біології в умовах STEM-освіти».  

  У заході взяли участь науково-педагогічні та педагогічні працівники МОІППО, закладів освіти Миколаївської області (усього –18 осіб).

  Працюємо далі!