Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

  • Переможний вісник - інформаційний ресурс Миколаївського ОІППО з актуальною інформацією для педагогів Миколаївської області в період воєнного стану

    На Миколаївщині обговорили проблему забезпечення якості освіти в умовах війни на основі результатів НМТ-2024

    28/11/2024

      У межах співпраці департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, з метою актуалізації проблеми забезпечення якості освіти в Миколаївській області 27 листопада 2024 року в очному форматі відбувся семінар-нарада «Якість освіти в умовах воєнного стану: результати НМТ – 2024».

    Участь узяли начальники управлінь, відділів освіти міських, селищних, сільських рад та  особи, які відповідають в громадах за організаційне забезпечення національного мультипредметного тесту та моніторинг якості освіти.

    Під час виступу Веліховська Алла Борисівна, директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент, наголосила на руйнівному впливі війни на якість освіти Миколаївщини, підтвердженому результатами НМТ-2024 в громадах області. А також зауважила, що органи місцевого самоврядування  мають  віднайти оптимальні рішення  для забезпечення якості освіти, адже децентралізація надала їм широкі повноваження для вирішення усіх місцевих питань. 

    Шуляр Василь Іванович, доктор педагогічних наук, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України наголосив, що в умовах війни робота освітніх управлінців ускладнена численними ризиками та ситуацією невизначеності, їм доводиться швидко адаптуватися до дестабілізаційних викликів, виконувати складні завдання у жорстоких умовах, знаходити рішення, які гарантують здобувачам безпеку та якісну освіту. Задля подолання викликів, спричинених війною, важливо  особливу увагу приділяти саме тим факторам, які чинять найбільший вплив на якість освіти. 

    На важливості для подолання освітніх втрат і розривів об’єктивного аналізу результатів у розрізі окремих предметів-субкомпонентів НМТ на рівні громади і закладу освіти,  визначення причинно-наслідкових зв’язків, складання прогнозу та моделювання акцентувала Кулешова Оксана Анатоліївна, завідувач навчально-методичної лабораторії моніторингу якості освіти та сертифікації Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

    Максим Юрійович Кирпенко, директор Херсонського РЦОЯО, висвітлив питання про виклики в  організації НМТ-2024 на Миколаївщині та в закордонних  Тимчасових екзаменаційних пунктах, окреслив перспективи освітніх оцінювань у 2025 році, а також підкреслив, що покращення результатів НМТ  залежить від рішень, ефект від яких проявляється лише через певний час. 

    Із можливостями відкритих даних для проведення аналітичних процедур щодо результатів НМТ познайомила присутніх Снігур Ірина Григорівна, методист організаційно-технологічного відділу  Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.

    Захід пройшов в атмосфері конструктивного діалогу та партнерської взаємодії.