Мистецька освітня галузь об’єднала вчителів Миколаївської, Херсонської та Одеської областей
Напередодні нового навчального року 28 серпня 2024 року кафедрою теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО в режимі зум-конференції проведено інструктивно-методичний семінар для вчителів мистецької освітньої галузі «Наступність у викладанні предметів та інтегрованих курсів мистецької освітньої галузі в Новій українській школі (5–9 класи)». У семінарі вперше (у такому форматі) брали участь педагоги Миколаївської, Херсонської та Одеської областей.
Олена Гайдамака, к. пед. н., начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», старший дослідник висвітлила тему «Мистецька освітня галузь: починаємо новий цикл базової середньої освіти (7–9 класи)», а також відповіла на запитання учасників.
Болючим для вчителів стало питання кількості годин на вивчення окремих навчальних предметів та інтегрованих курсів «Мистецтво» у типовому навчальному плані (від 1–3 год). У деяких ЗЗСО виділено мінімальну кількість годин (1 год. на тиждень): по 0.5 – музичне й образотворче мистецтва, що є причиною невиконання навчальних програм, скорочення кількості годин на вивчення окремих модулів програми. Учасники семінару отримали рекомендації від Василя Шуляра, директора МОІППО, щодо кроків забезпечення необхідної кількості годин, реалізації навчальних програм із інтегрованого курсу «Мистецтво».
Стефанія Чаплигіна, учитель образотворчого мистецтва Березанського ліцею Березанської селищної ради, переможець першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024», дипломант другого туру, поділилася досвідом про участь у фінальному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» з номінації «Образотворче мистецтво», конкурсні випробування і зустріч з творчими педагогами України.
Наріна Полякова, методист кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, запропонувала створити «Спільноту» учителів мистецтва з метою активного спілкування, отримання нової інформації щодо сучасних підходів і впровадження інформаційних технологій навчання.
Олександр Максимець, учитель музичного мистецтва Миколаївської загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІІ ступенів № 4 Миколаївської обласної ради, розповів про використання модельних програм з предмета «Мистецтво» у НУШ (5–6 класи) та застосування комп’ютерних програм у навчанні.
Дмитро Крик, методист кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, висвітлив завдання методистів кафедри на 2024–2025 навчальний рік і запросив освітян до активної участі в запропонованих заходах.
Василь Шуляр, д. пед. н., доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України, підбив підсумки заходу й зазначив, що мистецька освітня галузь – одна з пріоритетних у формуванні культури спілкування здобувача освіти в закладах освіти.
Учасники відзначили актуальність такої зустрічі та необхідність проведення їх протягом навчального року.