Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

  • Переможний вісник - інформаційний ресурс Миколаївського ОІППО з актуальною інформацією для педагогів Миколаївської області в період воєнного стану

    МОІППО долучився до проведення тренінгів проєкту «STOPманіпулятор» в Черкасах

    08/04/2024

    4-5 квітня 2024 року в місті Черкаси Академія української преси продовжила реалізацію проєкту «STOPманіпулятор». Учасниками квітневого тренінгу стали 20-ть студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Захід відбувся за підтримки Фонду Фрідріха Науманна За Свободу.

     Ключова мета тренінгу – дати зрозуміти аудиторії, що маніпуляції стають все більш витонченими і щоб перешкоджати їм, не достатньо звернутися до першоджерела. Маніпуляції – це не лише про медіа, це багатошарові прийоми, у фундаменті яких «лежить» психологія та вплив на свідомість людини. 

     «Із початку повномасштабної війни Академія української преси особливу увагу приділяє розвитку “інформаційного імунітету” українців з акцентом на вміння опановувати емоції та ідентифікувати психологічні прийоми маніпуляцій. І саме тому, сьогодні ми в Черкасах продовжуємо роботу в цьому напрямку», — відзначив на початку заходу президент АУП Валерій Іванов.

    Протягом двох днів учасники разом з тренерами всебічно аналізували медіапростір, формували нові погляди, відкривали незнайомі інсайти, долучалися до ігор та вправ, з аналізом та висновками.

    Юлія Кулик, координаторка проєктів АУП відзначила, що: «Люди давно розпочати полювання на людей. Тобто на підписку. Важливий параметр у цьому полюванні – викликати інтерес. Як це можна зробити? Що цікаво людям? Все, що пов’язане з його інстинктивними потребами. Якщо якесь явище викликає у вас сильний інтерес, скоріш за все, там буде маніпуляція»

    «Наш мозок дуже лінивий і йому набагато простіше споживати “інформаційний фастфуд” – швидку інформацію з готовими рішеннями, а ще легше – ту інформацію, що підживлює наші переконання, стереотипи та упередження. Набагато більше зусиль ми витрачаємо, коли контент треба аналізувати, перевіряти та оцінювати його вплив, тобто, вмикати критичне мислення. Тому надзвичайно важливо тренувати свої навички й збільшувати частку здорового медіараціону», – зауважив Максим Запорожченко, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО, менеджер медіаосвітніх програм АУП

    Студенти грали в авторську настільну гру Академії української преси — «Медіаграмотну Мафію», де спробували себе у ролі Правди, Фейку, Фактчекера, Свободи слова. Цього разу в запеклому протистоянні перемогла команди Правди, врятувавши інформаційний світ від Фейків.