Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

 • Переможний вісник - інформаційний ресурс Миколаївського ОІППО з актуальною інформацією для педагогів Миколаївської області в період воєнного стану

  Культура добросусідства єднає дошкілля України

  25/05/2022

  24 травня 2022 року у режимі Zoom-конференції відбулося розширене четверте засідання творчої групи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Викладання інтегрованого курсу «Культура добросусідства».

  Відкрила захід Сокуренко Олена Олексіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Розглядалися питання: корекції змісту програм інтегрованого курсу «Культура добросусідства» у зв’язку з воєнними подіями; необхідність змін у змісті програми «Український віночок. Миколаївщина» у зв’язку із соціально-політичними подіями в країні; упровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в дошкільній освіті Миколаївської області; зміни у плані роботи творчої групи.

  Олійник Лія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського ОІППО, сертифікований тренер для тренерів КД  ІДЦ «Інтеграція та розвиток», проінформувала  про упровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в дошкільній освіті Миколаївської області та про зміни у плані роботи творчої групи у зв’язку із воєнним станом.

  В обговоренні питання необхідності змін у змісті програми «Український віночок. Миколаївщина»  у зв’язку із соціально-політичними подіями в країні взяли участь учасники творчої групи:

  Літвінова Наталія Євгенівна, вихователь-методист Миколаївського закладу дошкільної освіти № 60 Миколаївської міської ради, сертифікований тренер для тренерів КД  ІДЦ «Інтеграція та розвиток», та член ІДЦ «Інтеграція та розвиток».

  Вербик Оксана Анатоліївна, фахівець Центру професійного розвитку педагогічних працівників Коблівської сільської ради, вихователь-методист Коблівського закладу дошкільної освіти Коблівської ОТГ, сертифікований тренер для педагогів.

  Скидан Світлана Юріївна, вихователь-методист Баштанського закладу дошкільної освіти № 4 Баштанської міської ради, сертифікований тренер для педагогів.

  Рещенко Олена Андріївна, вихователь-методист Южноукраїнського закладу дошкільної освіти № 3 Южноукраїнської міської ради, сертифікований тренер для педагогів КД  ІДЦ «Інтеграція та розвиток».

  Карлюга Аліна Володимирівна, вихователь-методист Первомайського закладу дошкільної освіти № 24 Первомайської міської ради, сертифікований тренер для педагогів КД  ІДЦ «Інтеграція та розвиток».

  Григорчак Ірина Володимирівна, вихователь-методист Первомайського закладу дошкільної освіти № 1 Первомайської міської ради,  сертифікований тренер для педагогів.

  Запрошені колеги, Афанасьєва Наталія Пилипівна, вихователь-методист Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 80 «Червона гвоздика» Полтавської міської ради Полтавської області, сертифікований тренер для тренерів КД  ІДЦ «Інтеграція та розвиток» та  Дарченко Лариса Григорівна, методист НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО, сертифікований тренер для тренерів КД  ІДЦ «Інтеграція та розвиток», поділилися власним досвідом та планами з упровадження інтегрованого курсу «Культури добросусідства».

  Араджионі Маргарита Анатоліївна, кандидат історичних наук, керівниця творчої групи ІДЦ «Інтеграція та розвиток», м. Київ, наголосила на корекції змісту програм інтегрованого курсу «Культура добросусідства» у зв’язку  з воєнними подіями.

  У роботі творчої групи брали участь слухачі компетентнісно-діяльнісного модуля для педагогів закладів дошкільної освіти «Методика впровадження програми з міжкультурної і громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Регіон» за інтегрованим курсом «Культура добросусідства»».

  За результатами обговорення учасники заходу ухвалили спільне рішення щодо доцільності доопрацювання програми «Український віночок. Миколаївщина», що пов’язане з необхідністю внесення змін у зміст програми, зумовленими соціально-політичними подіями в країні.

  Захід відбувся у конструктивному діалозі. До конференції підключилися педагоги дошкілля із різних куточків України та Європи (у загальній кількості 26 осіб).