Креативні артпрактики в початковій школі: від ідеї до впровадження

26 лютого 2025 року працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та педагоги закладів освіти Миколаївщини взяли участь в онлайн-вебінарі «Креативні артпрактики в початковій школі: від ідеї до впровадження».
Людмила Масол, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри філософії освіти та освіти дорослих Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, автор підручника для 3 класу з інтегрованого курсу «Мистецтво», представила оновлений зміст навчання відповідно до нових тенденцій – приєднання України до культурної програми ЄС «Креативна Європа», метою якої є збереження європейської культурної спадщини й посилення конкурентоспроможності креативного сектора економіки.
Важлива ознака креативних практик – вихід за межі традиційних форм і підходів, в освіті – модернізація та українізація змісту, упровадження елементів сучасного мистецтва, креативних технік, артпрактик. Навчання мистецької грамотності на уроках курсу поєднується з творчими завданнями у формі рольових, імітаційних, інтерактивних ігор; сплановано використання міжгалузевих зв’язків, штучного інтелекту, інтернет-технологій, нейромереж для створення буктрейлерів, рекламно-ілюстративних матеріалів, музичних творів за тематикою.
Підручник має цифровий додаток до кожного уроку, що містить музичні руханки для учнів, ігри, аудіоказки, дитячі пісні, музичні твори.
Людмилою Масол також створено методичне забезпечення до інтегрованого курсу «Мистецтво» у 1–4 класах на засадах компетентнісного підходу.