Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

  • Переможний вісник - інформаційний ресурс Миколаївського ОІППО з актуальною інформацією для педагогів Миколаївської області в період воєнного стану

    Безпечне освітнє середовище: технології та практики психосоціального супроводу

    24/03/2025

    20 березня 2025 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи МОІППО проведено школу професійного досвіду для працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області  «Безпечне освітнє середовище: технології та практики психосоціального супроводу»

    Із вітальним словом до учасників заходу звернувся  Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України, який наголосив на пріоритетності реалізації комплексного підходу до розбудови безпечного освітнього середовища.

    Тетяна Сливінська, завідувачка навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи МОІППО, зосередила увагу на ключових викликах, з якими стикаються сучасні учні, розвитку фахівцями психологічної служби навичок медіаграмотності, медіагігієни, окреслила основні загрози онлайн-простору в умовах воєнного стану, представила учасникам освітню програму «Уроки щастя», спрямовану на розвиток емоційного інтелекту, формування навичок стресостійкості та створення сприятливого психологічного клімату в освітньому середовищі,  схарактеризувала сутність поняття «благополуччя» (well-being) та його ключових складових.

    Антоніна Чубова, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи МОІППО, розкрила тему безпеки у цифровому середовищі, зосередивши увагу на захисті здобувачів освіти від маніпуляцій, дезінформації та ризику вербування російськими спецслужбами, визначила стратегії протидії інформаційним загрозам, методи розпізнавання фейкових новин і технології, що використовуються для впливу на свідомість молоді, репрезентувала методичні ресурси.  

    Наталя Кирпенко, практичний психолог Маринівського професійного аграрного ліцею, презентувала програму «Чари кіберзахисту. Змагання факультетів школи Гогвортс», яка  спрямована на формування навичок безпечного користування інтернет-ресурсами.

    Чабаненко Ірина, практичний психолог ВСП «Миколаївський коледж транспортної інфраструктури УДУНТ», представила розробку тренінгу «Моя територія безпеки», розкривши ключові аспекти  формування  психологічно безпечного середовища та  практичного застосування технік самодопомоги.

    Під час зустрічі відбулась презентація програм переможців  ІІ етапу  Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних  психологів  і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі». 

    Омельченко Наталія, практичний психолог Миколаївської гімназії № 25 Миколаївської міської ради,  представила  «Програму корекційно-розвиткової роботи з дитиною молодшого шкільного віку з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти», розраховану на  корекцію розвитку школяра з незначним порушенням сформованості пізнавальних процесів, нестійкості уваги, проявами астенії, порушенням комунікативних навичок, саморегуляції.

    Комарова Ольга, практичний психолог, та Сенченко Олена, соціальний педагог Полігонівського ліцею Шевченківської сільської ради, ознайомили  присутніх з програмою для учнів 5 класу  «Пластилін у дії»,  спрямовану  на  розвиток емоційного інтелекту, творчого мислення та соціальних вмінь у дітей та дорослих.

    Щиро вдячні спікерам та учасникам школи професійного досвіду! Разом ми робимо важливий крок у створенні безпечного та комфортного освітнього середовища в закладах освіти відповідно до сучасних викликів. Раді бути частиною цього спільного шляху!