Тренінг “Методика використання топографічної карти та електронних засобів топографії в шкільному курсі географії”
Відповідно до річного плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та з метою реалізації засад Концепції «Нова українська школа» 13 вересня 2019 року на базі Кривоозерського будинку дитячої творчості проведено тренінг «Методика використання топографічної карти та електронних засобів топографії в шкільному курсі географії» (далі – Тренінг) для вчителів географії, економіки та фінансової грамотності та захист Вітчизни Кривоозерського, Врадіївського, Первомайського районів, Кам’яномостівської та Мигіївської сільських ОТГ.
Організатор Тренінгу – кафедра педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Під час проведення Тренінгу розглядалися такі питання:
– визначення на топографічній карті географічних (із точністю до секунд) та прямокутних координат окремих точок, географічних та магнітних азимутів;
– важливість географічні інформаційні системи (ГІС), дистанційне зондування Землі, сфери їх практичного застосування;
– практичне використання топографічних карт, планів;
– основні картографічні проєкції.
Мірошниченко Олексій Володимирович, голова Кривоозерської районної державної адміністрації у вступному слові звернув увагу учасників заходу на важливість практичного використання топографічних карт і планів.
Особливу зацікавленість учасників заходу викликав майстер-клас Остроуха Віталія Івановича, кандидата географічних наук, доцента кафедри геодезії та картографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувача редакції навчальної тематики Державного науково-виробничого підприємства «Картографія», який провів практичні заняття на тему «Методика використання топографічної карти та електронних засобів топографії в шкільному курсі географії» і дав відповіді на запитання вчителів.
Слюсар Ольга Іванівна, методист із географії та економіки кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, розповіла про сучасні технології навчання географії як основу реалізації завдань Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти в умовах упровадження Концепції «Нова українська школа» та інноваційні методики викладання нового змісту курсу «Фінансова грамотність».
Учасникам Тренінгу надано інформацію про основні всеукраїнські та обласні заходи з географії та економіки, що проводитимуться з учителями й учнями відповідно до Концепції «Нова українська школа».
Учасники заходу відзначили актуальність окреслених питань та висловили велику вдячність за надані методичні рекомендації.
У роботі Тренінгу взяли участь 36 учителів.