Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

  • Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2024 року № 1513 “Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2025 році” у 2025 році розпочинається надання послуг з професійної підтримки та допомоги педагогам (супервізія)

    Формування батьківської компетентності в розвитку гармонійної особистості дитини

    14/11/2019

    Із метою підвищення рівня професійної компетентності фахівців психологічної служби 13 листопада 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено семінар «Формування батьківської компетентності в розвитку гармонійної особистості дитини» (далі – Семінар).

    Під час роботи Семінару Тетяна Сливінська, завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ознайомила учасників із кейсом «Вчимося слухати і чути дитину». Вправи «Один день із життя підлітка» та «Глечик емоцій» допомогли учасникам побачити, які батьківські фрази та дії сприяють розвитку дітей, а які перешкоджають.

    Кльона Алхімова, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, презентувала учасникам кейс «Вчимося без слів розуміти дитину». Учасники визначали, якою мовою любові говорить дитина, проблеми батьківсько-дитячих стосунків та шляхи їх подолання завдяки ігровій вправі «Футбол».

    Аліна Кучеренко, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у рамках кейсу «Вчимося розмовляти з дитиною» разом із учасниками створювали портрет дитини, розглядали типи батьківського спілкування та їх вплив на дитину. За допомогою вправи «Карта емпатійності батьків» визначили основні причини та шляхи вирішення суперечок між батьками і дитиною.

    Учасники Семінару ознайомилися з трансформаційною грою «Виховання +», що розкрила різні моделі поведінки в ситуаціях сімейних труднощів, які зазвичай пов’язані з процесом виховання, спільно створили будинок сімейних цінностей, що дозволив розкрити компоненти, які в процесі сімейного виховання впливаюь на гармонійний розвиток дитини.

    Протягом Семінару засвоєно 10 ефективних методів і прийомів щодо розвитку та формування батьківської компетентності.

    У заході взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги закладів освіти Миколаївської області (усього – 50 осіб).