Вітаємо на сайті Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

  • Переможний вісник - інформаційний ресурс Миколаївського ОІППО з актуальною інформацією для педагогів Миколаївської області в період воєнного стану

    Обласна студія «Наука і ми»

    08/11/2024

    07 листопада 2024 року в дистанційному форматі відбулося одинадцяте засідання обласної педагогічної відкритої студії «Наука і ми» з теми «Наука й освіта: стійкість, незламність, розвиток».

    Василь Шуляр, д. пед. н., доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України, привітав учасників, нагадав про яскраві сторінки історії заходу та наголосив на його значенні для професійного зростання педагогів, їх підготовки до формування в учнів активної громадянської позиції і патріотизму.

    Юрій Сидоренко, д. т. н., професор, професор кафедри динаміки і міцності машин та опору матеріалів НТТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», розповів про космічну програму закладу, ознайомив з конструкційними особливостями та напрямами наукових досліджень наносупутників «PolyITAN», розроблених науковцями університету, акцентував увагу на важливості підготовки фахівців інженерно-технічних спеціальностей для майбутнього держави. 

    Діана Крисінська, к. т. н., доцент кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили, на прикладі пошуку шляхів вирішення екологічних проблем, що є в області, продемонструвала сучасні методи їх досліджень, запропонувала цікаві ресурси й інструменти для організації дослідницької діяльності школярів.

    Олег Земнухов, учитель трудового навчання та технологій Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради, фахівець Навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету, керівник міждисциплінарної лабораторії «Зелений Хаб», майстер народної творчості, біодизайнер, показав можливості використання екологічно чистих матеріалів і переконав у тому, що біодизайн є синтезом науки та мистецтва.

    Під час другої частини заходу освітяни мали можливість познайомитися з переможцями міжнародних олімпіад. Вадим Харченко, студент І курсу факультету комп’ютерних наук Харківського національного університету радіоелектроніки, випускник Миколаївського ліцею імені професора М. Александрова Миколаївської міської ради (2024 р.), срібний призер XVII Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики, поділився враженнями від участі в інтелектуальних змаганнях найвищого рівня, порадив ресурси для тих, хто бажає займатися науковою діяльністю.

    Ірина Крисинська, учитель математики Миколаївського ліцею № 38 ім. В. Д. Чайки Миколаївської міської ради, заслужений учитель України, розповіла про завдання та особливості проведення Міжнародної математичної олімпіади, бронзовим призером якої став її учень Павло Проценко, студент І курсу факультету інформатики та математики Ягелонського університету (Польща), випускник ліцею (2024 р.).

    Учасники подякували за змістовні виступи й відзначили, що такі зустрічі надихають на нові ідеї, додають сил і натхнення.

    Дякуємо всім за роботу! Працюємо з вірою в Перемогу і ЗСУ!