Культура добросусідства в дошкіллі Миколаївщини
З метою підвищення обізнаності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Миколаївщини щодо всеукраїнського інтегрованого наскрізного курсу «Культура добросусідства», популяризації регіональної парціальної програми й методичних рекомендацій з міжкультурної та громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Миколаївщина» 19 червня 2024 року у форматі зум-конференції відбулася обласна творча група педагогів закладів освіти «Культура добросусідства в закладах дошкільної освіти».
У заході взяли участь колежанки, які навчаються за програмою компетентнісного та діяльнісно орієнтованого вибіркового модуля «Методика впровадження програми з міжкультурної і громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Регіон» за інтегрованим курсом «Культура добросусідства».
Організатор – кафедра теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО. Модератор – Олена Маланчук, методист кафедри.
Під час зустрічі обговорено особливості планування програмно-методичного комплекту до Регіональної парціальної програми, методичних рекомендацій з міжкультурної та громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Миколаївщина» під науковим керівництвом Лії Олійник.
Представлено ідеї створення методично-дидактичних посібників до регіональної парціальної програми та методичних рекомендацій з міжкультурної і громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Миколаївщина»:
- Люди та пам’ятки Миколаївщини (Тетяна Івасюк, Наталя Літвінова).
- У світі традицій, культури та ремесел Миколаївщини (Людмила Лещенко).
- Мій світ людей (Олена Рещенко, Аліна Карлюга, Ірина Живило).
- Культура добросусідства у співпраці з батьками дошкільників (Ірина Григорчак, Ілона Архипенко).
- Цікаво про English для дошкільнят (Лілія Філіппова).
- Природа Миколаївського краю (Олена Рещенко, Наталія Каніна, Наталія Яковлева).
- Культура добросусідства без обмежень (Наталія Літвінова, Оксана Вербик).
- Музичні перлинки Миколаївщини (Тетяна Бундєєва).
- Антологія культури добросусідства для дошкільнят (Оксана Вербик).
Учасниці ознайомилися з досвідом культури добросусідства в дошкіллі Закарпаття (Ольга Романчак), та Херсонщини (Ольга Стребна, Вікторія Роздорожня).
У режимі вільного мікрофона педагогині висловили пропозиції щодо створення програмно-методичного комплекту до Регіональної парціальної програми й методичних рекомендацій з міжкультурної та громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Миколаївщина».
До роботи долучилися 49 учасниць.