12 Лютого 2021

Про відзначення Дня безпечного Інтернету в закладах загальної середньої освіти Миколаївської області

Відповідно до листа Уповноваженого Президента України з прав дитини щодо захисту дітей в цифровому середовищі від 08 лютого 2021 року № 564/05-21/2-21 пропонуємо закладам загальної середньої освіти Миколаївської області долучитися до заходів Всесвітнього Дня безпечного Інтернету, що відзначався 09 лютого 2021 року.
За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу діти стали проводити на 80 % більше часу онлайн, водночас підвищилась кількість звернень щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.
У механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті надзвичайно важливим є превентивний аспект, а саме: надання якомога більше інформації дітям, батькам та особам, які їх замінюють, а також учителям про особливості вчинення подібних злочинів. Із метою захисту дітей в цифровому середовищі розроблено серію уроків для дітей різного віку: https://stop-sexting.in.ua/category/materials/, зокрема для учнів 1–11 класів.
З огляду на гостру актуальність зазначеної проблеми, просимо долучитися до проведення уроків та відповісти на питання анкети проєкту #stop_sexтинг: https://cutt.ly/4fZmhJx
Проведення уроку передбачає отримання іменного електронного документа, що посвідчує проведення вчителем уроку. Документ надається у відповідь на заповнену форму за посиланням https://cutt.ly/4fZmhJx . З умовами отримання електронного документа, що посвідчує проведення уроку, також можна ознайомитись на останній сторінці посібника вчителя.
Якщо перед проведенням уроку вчителі прагнуть дізнатись більше про особливості захищеності дітей в цифровому середовищі та роль вчителя в цьому, для вільного перегляду доступний спеціалізований вебінар «Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів» за посиланням: https://youtu.be/FqWpEIzxQes
Інформацію про проведені заходи до Дня безпечного Інтернету в закладах освіти Миколаївської області просимо також надати до 17 лютого 2021 року до 17.00 за посиланнями: https://forms.gle/hQ35vLsfs2YeCYCh6 та https://cutt.ly/NkSHjwE (інтерактивна карта).

Контакти

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Адреса корпусу №1: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4а

Телефон: (0512) 37-85-89 - приймальня

Адреса корпусу №2: м. Миколаїв, вул. Наваринська, 6

Телефон: (0512) 37-93-86

Електронна пошта: moippo@moippo.mk.ua

Відповідальні за програмно-технічну та інформаційну підтримку сайту:

Навчально-методична лабораторія інформаційно-комунікаціних технологій, медіаосвіти та системного адміністрування