Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідВиховуємо патріотів (з досвіду роботи ЗНЗ Миколаївщини)

Про увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 15.09.2017  № 1/9-501 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», з метою реалізації Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки, формування у підростаючого покоління національно-патріотичної свідомості Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти пропонує переглянути досвід проведення заходів до Дня Героїв Небесної Сотні (20 лютого) Єланецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Єланецької районної ради .

Матеріали систематизовані заступником директора з виховної роботи Сулім Світланою Вікторівною.

Бо мають серця небайдужі

Нинішні реалії вимагають патріотизму не теоретично-декларативного, а дієво-практичного. Саме таке розуміння підходу до виховання учнів та учнівської молоді стало лейтмотивом міської суспільної акції "Громадянин – 2015", у якій взяли участь школярі Первомайська.

Детальніше...

Афганська війна: біль священний ділимо навпіл

13 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначається одночасно з Днем виводу військ із Афганістану, в стінах Воронівської школи пройшов захід, який підготували педагоги та учні старших класів. На патріотичний захід були запрошені почесні гості - ветеран Великої Вітчизняної війни Коваленко І.В., ветерани педагогічної праці Жулай В.П. та Жулай Т.В., сільський голова Якушкін О.О. і, звичайно ж, головним героєм в цей день був воїн-афганець Олександр Іванович Сюренко.

Детальніше...

Зворушлива зустріч воїна АТО

З ініціативи лідерів шкільної республіки «Ритм» в Олександрівській школі ім. Т.Г. Шевченка що на Вознесенщині нещодавно відбулася зустріч учнів з бійцем антитерористичної операції. Директор школи В'ячеслав Аркадійович Шевченко, учні та вчителі школи дуже тепло зустріли героїчного та мужнього воїна Рассолова Андрія Геннадійовича, молодшого сержанта, командира самохідної артилерійської установки «Гвоздика» 30-ї окремої механізованої бригади, який приїхав в коротку відпустку із зони АТО.
В день зустрічі учні з нетерпінням чекали Андрія і, щоб висловити свою вдячність захиснику, дівчата та хлопці створили живий коридор пошани з аплодисментами. Це було дуже зворушливо.
З великим зацікавленням та занепокоєнням школярі слухали розповіді Андрія. Учні задавали багато питань про умови «існування» в місцях бойових дій, чи носять бійці обереги подаровані дітьми, а головне про те, коли закінчиться війна? Було помітно, що Андрію важко говорити про війну і смерть і легко про військову дружбу і про друзів-побратимів. Боєць поділився враженнями від пережитого, закликав молодь виховувати патріотизм у серці ще зі шкільної парти та вірити у перемогу.
В кінці зустрічі школярі висловили подяку за мирне небо над головою та відвагу і самопожертву у боях за цілісність та незалежність нашої держави, подарували малюнки і обереги, а також побажали гостю та його побратимам повернутись скоріше додому живими з перемогою.
Організатори зустрічі з задоволенням сфотографувалися з воїном-захисником Андрієм Рассоловим на фоні державних символів України, підкреслюючи цим вірність рідній державі.

Вкладення:
Скачати цей файл (P1000898.JPG)P1000898.JPG[ ]2037 Кб
Скачати цей файл (P1000903.JPG)P1000903.JPG[ ]2909 Кб

Живий ланцюг єднання

22 січня, в День Соборності та Свободи України, як символ єднання всієї України, пройшла міжрайонна патріотична акція «Живий ланцюг єднання», ініціаторами якої були лідери учнівського самоврядування Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка Вознесенської районної ради та Прибузької ЗОШ І-ІІІступенів Доманівської районної ради.
Участь у заході взяли представники влади Вознесенського та Доманівського районів, начальники відділів освіти райдержадміністрацій обох районів, селищний та сільський голови, директори шкіл.
Діти і дорослі вишикувалися на мості, який з'єднує два райони Миколаївської області, об'єднавши таким чином лівий та правий береги і символічно - Україну в цілому. Учасники акції, взявшись за руки, під гаслом «І обнялися береги одного вічного народу» утворили «живий ланцюг єднання». Всі разом заспівали Гімн України. Школярі сусідніх районів обмінялися синьо-жовтими стрічками і, головне, щирими посмішками і людським теплом.
А ще учасники патріотичної акції, побажавши миру рідній ненці-Україні, випустили синьо-жовті кульки в небо, щоб збулася мрія.

Вкладення:
Скачати цей файл (P1220153.JPG)P1220153.JPG[ ]1639 Кб
Скачати цей файл (P1220159.JPG)P1220159.JPG[ ]1714 Кб
Скачати цей файл (P1220166.JPG)P1220166.JPG[ ]1620 Кб
Скачати цей файл (P1220175.JPG)P1220175.JPG[ ]1858 Кб
Скачати цей файл (P1220199.JPG)P1220199.JPG[ ]1815 Кб
Скачати цей файл (P1220205.JPG)P1220205.JPG[ ]1599 Кб
Скачати цей файл (P1220216.JPG)P1220216.JPG[ ]1726 Кб

Новорічна акція, що підняла дух патріотизму дітей та дорослих Воронівки

Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги і розуміння від своїх співгромадян, у тому числі і від дітей та молоді.
У складний для нашої країни час у Воронівській загальноосвітній школі проведено ряд заходів щодо роботи з патріотичного виховання учнів та сприяння зростанню підростаючого покоління справжніми патріотами своєї держави. Одним із підтверджень небайдужості юного покоління до долі своєї Батьківщини є проведення благодійних акцій, ярмарок, патріотичних флеш-мобів, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії.
Дізнавшись про регіональну акцію «Подаруй воїну Новорічне свято», учнівський та педагогічний колективи Воронівської школи миттєво взялися до роботи, підключивши до акції ще й всіх мешканців села на чолі з сільським головою Олександром Олександровичем Якушкіним. Координатором акції стала заступник директора з виховної роботи, вона ж і депутат сільської ради Наталія Юріївна Аржанова.
Упродовж двох тижнів всі учасники акції зносили до приміщення сільської ради: продукти харчування, овочі та фрукти, солодощі, засоби гігієни, теплий одяг, обереги, малюнки та листи для наших військових.
А ще небайдужі чоловіки, сільський голова Якушкін Олександр Олександрович разом із Аржановим Василем Михайловичем, батьком двох синів-школярів, та керівником філіалу Миколаївпромсталь Віктором Івановичем Федоровичем спільними зусиллями виготовили та передали буржуйку для бійців антитерористичної операції, аби захисники могли зігрітися на буремному холодному сході нашої держави.
Відвіз зібрані новорічні гостинці в зону АТО (м.Маріуполь) на власному транспорті громадський активіст з міста Вознесенськ Олександр Майструк, який є випускником Воронівської школи. Виявляється, патріотичне виховання у Воронівській школі завжди було приорітетним.
Передаючи подарунки, школярі сердечно бажали миру та найскорішого переможного повернення бійців додому живими-здоровими. Перевівши подих, після зробленого Наталія Аржанова підсумувала: «Однозначно, такі справи підносять у дітей і дорослих дух патріотизму, єдності та віри у перемогу нашого народу».
Учні, їх батьки, педагоги Воронівської школи, мешканці села закликають усіх не бути байдужими до долі наших захисників і долі нашої Батьківщини.

Вкладення:
Скачати цей файл (DSC05517.JPG)DSC05517.JPG[ ]7006 Кб
Скачати цей файл (DSC05523.JPG)DSC05523.JPG[ ]7646 Кб
Скачати цей файл (Воронівкаuntitled.bmp)Воронівкаuntitled.bmp[ ]347 Кб

Подарунки землякам-воїнам АТО до Нового року

Щоби в наших сміливих хлопців, воїнів-земляків, було хоча б трішечки свята, активістки учнівського самоврядування Олександрівської школи виступили з ініціативою підготувати для них невеличкі приємні новорічні подарунки. Акцію «Подарунок земляку-воїну АТО до Нового року» підтримали всі учні та педагоги школи, що на Вознесенщині.
30 подарункових коробок, а це стільки класів у школі, зібрали організатори акції.
Школярі принесли цукерки й печиво, плитки шоколаду і шоколадні батончики, згущене молоко, чай та каву, коробки з соком, родзинки, одним словом – смакоту. Звичайно були в коробках шкарпетки й рукавички виплетені власноруч, а, головне, обереги, зроблені дитячими руками та їх листи й малюнки. Дехто з школярів додав особисте або сімейне фото, а також відправники подбали про гарне святкове пакування для подарунків.
Автобус з подарунками та делегацією школярів вирушив до Миколаєва у військову частину. Там гостей з подарунками вже чекали бійці з Вознесенщини, яким повідомили телефонами про приїзд земляків. Пакунки із солодощами директор школи В'ячеслав Аркадійович Шевченко та учні Олександрівської школи передали командиру гранатометного взводу, капітану 79-ї окремої аеромобільної бригади Чебанову Василю, випускнику Олексадрівської школи, який від свого імені та імені виконуючого обов'язки командира частини полковника Савки Івана Івановича та командира 2-го батальйону майора Лівенського Олександра Сергійовича подякував за подарунки і привітання олександрівців.
Передаючи подарунки, школярі сердечно бажали миру та найскорішого повернення бійців додому живими і здоровими. Великою честю для дітей і дорослих було сфотографуватися разом із захисниками Вітчизни на довгу згадку.
Машина з делегацією ще поверталася додому, а учні та вчителі вже отримували дзвінки вдячності від бійців-земляків.
Безперечно, такі заходи виховують в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються на Україні.

Вкладення:
Скачати цей файл (100_4621.JPG)100_4621.JPG[ ]2636 Кб
Скачати цей файл (100_4623.JPG)100_4623.JPG[ ]2041 Кб
Скачати цей файл (100_4624.JPG)100_4624.JPG[ ]1956 Кб

Молитва та новорічні подарунки щербанівських школярів для захисників Вітчизни

Діти, їхні батьки та педагоги Щербанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щиро вболівають за наших земляків та всіх українців, які зараз відстоюють територіальну цілісність та незалежність нашої держави. Одним із підтверджень небайдужості юного покоління до долі своєї Батьківщини є участь в акціях і заходах, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії.
Ось і напередодні Новорічних і Різдвяних свят учні активно підключилися до акції «Подаруй воїну Новорічне свято».
Школярі зібрали різні подарунки, як практичні (продукти харчування, ліхтарики, теплі шкарпетки й рукавички виплетені власноруч, предмети гігієни, тощо) так і «для душі» (малюнки, браслети, обереги тощо). Зворушливим подарунком стало відеопривітання із словами вдячності і підтримки воїнам АТО. А ще для наших бійців, діти і педагоги додали молитву, яку прочитали разом у класі «Дай, Боже, сили нашим солдатам».
Перед відправкою новорічних подарунків директор школи Галина Олексіївна Треножкіна сказала: «Віримо, Божий захист та подарунки, з любов'ю створені дитячими руками, будуть охороняти наших земляків, допоможуть їм перенести всі труднощі та перемогти задля майбутнього України».
Впевнені такий, можливо, невеликий внесок на допомогу героям буде частиною великого добра, яке стане запорукою щасливого майбутнього нашої України.

Патріотичний урок та зустріч із бійцем АТО відбулися у Дорошівській школі

   Нещодавно Дорошівська загальноосвітня школа провела відкритий патріотичний урок "Хоробрі серця дорошівців". Учні і вчителі школи зібрались у шкільному музеї бойової слави, щоб почути ще раз про складні часи, які переживає зараз наша Батьківщина й зрозуміти роль кожного з них у здобутті незалежності.
Хвилиною мовчання вшанували всі присутні загиблих під час антитерористичної операції. У деяких дітей та вчителів з'являлись сльози на очах.
Ведуча патріотичного заходу з гордістю повідомила всім присутнім: «Наша Дорошівка теж має своїх героїв, які обороняють рідну Україну від російських окупантів. Цих героїв треба знати, адже вони не вагаючись, пішли захищати територіальну цілісність нашої держави».
Присутні стояли і аплодували, коли звучали з вуст учениці прізвища та імена мужніх земляків: «Мар'янов Володимир Валерійович, Кушнір Сергій Сергійович, Кірєйчев Сергій, Мартишко Олексій Вікторович, Микитюк Іван Васильович, Петрушков Сергій Юрійович».
На уроці був присутній боєць АТО, командир 19 батальйону зенітників Кушнір Сергій Сергійович. Він розповідав про події, які відбуваються на сході нашої держави і хотів би, щоб якнайшвидше ворог покинув нашу рідну землю. "Серед моїх побратимів є багато добровольців. Третя частина у нашому батальоні — це молоді хлопці. Всі вони свято вірять у нашу перемогу", - сказав Сергій Кушнір.
Діти уважно слухали бійця та намагались нічого не пропустити. Дехто із школярів прийшов у вишиванках, хтось — із жовто-блакитними стрічками на одязі, хтось - із квітами для воїна АТО.
По закінченні уроку школярі дякували воїну і його побратимам за те, що вони захищають рідну Україну і їхнє мирне життя. Діти залюбки фотографувались із захисником, спілкувались із ним. А Сергій Сергійович пообіцяв, що коли повернеться, то піде з школярами у туристичний похід і вони більше поспілкуються, побажав дітям добре вчитися і з користю проводити вільний час.

На Вознесенщину завітав Святий Миколай

День Святого Миколая – це свято милосердя, доброти, прощення, любові до ближнього, в якому наслідують добро та вчинки Миколая Чудотворця.
19 грудня до дітей Вознесенського району з подарунками завітав Святий Миколай. Святкова феєрія «День святого Миколая в серці ласкою заграє» для дітей пільгових категорій відбулася в селі Бузьке в залі Будинку культури. Урочистості організували педагоги та керівники гуртків( Кіш С.І., УкраїнецьЛ.А.) Вознесенського дитячо-юнацького центру та заклади культури Вознесенського району.
Із щирим захопленням глядачі слухали цікаву і повчальну розповідь ведучої Підвисоцької Вікторії про святого Миколая, який прославився у народі своїми добрими справами та піклуванням про дітей.
Кульмінацією композиції став прихід святителя, роль якого талановито виконав молодий учитель Новогригорівської школи Микола Дикусар. Діти, вражені величчю святого Миколая, старалися якнайкраще розповісти йому вірші, заспівати пісні. Персонажами зі свити Миколая були ангел і чортик. Перший повідомляв свого покровителя про хороші вчинки дітей, другий нашіптував про всі їх провини. Але, як завжди, перемогло добро: ніхто з присутніх дітей не залишився без солодких подарунків.
Цього ж дня відбулось урочисте відкриття новорічної ялинки Вознесенщини. На свято завітали перший заступник голови, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Сергій Солодаєв, заступник голови районної ради Іван Білоконь, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Торопін, начальник відділу освіти райдержадміністрації Антоніна Куровська, Бузький сільський голова Наталія Баланюк.
Поважні гості побажали усім дітям та дорослим аби новорічні й різдвяні свята стали особливими і незабутніми, багатими на приємні сюрпризи, були сповнені добром, щедрістю і радістю.
Магічна чарівність свята сяяла в посмішках дітей та гостей, святкових віршах та казкових таночках, що подарувало всім присутнім дивовижне відчуття світла, злагоди та миру.
Буваючи на таких заходах, людина відчуває ту атмосферу любові, яка й повинна панувати між людьми, яку необхідно прищеплювати ще в дитячому віці.

Вкладення:
Скачати цей файл (DSCN3613(1).jpg)DSCN3613(1).jpg[ ]168 Кб
Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання