Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідСемінари, тренінги, конференції

Проведено міжрайонний семінар із проблеми «Суспільна солідарність і партнерство в національно-патріотичному вихованні»

18 травня 2017 року на базі Новобузької ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Новобузької районної ради кафедрою психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО проведено міжрайонний семінар із проблеми «Суспільна солідарність і партнерство в національно-патріотичному вихованні».

У заході взяли участь методисти із виховної роботи Р(М)МК (центрів), заступники директорів шкіл із виховної роботи, педагоги-організатори і класні керівники Новобузького, Баштанського, Казанківського районів.

Розпочався захід музичною композицією «З Україною в серці» у виконанні учительського театрального колективу «Позакласний час», керівником якого є Назарій С. В., методист із виховної роботи Новобузького РЦОЗО Новобузької районної ради.

Тюпа А. І., методист кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО, зазначила, що справжній патріот – це людина, яка знаходиться на високому рівні свого особистого та соціального розвитку, відзначається сформованістю громадянських і духовних цінностей, бачить труднощі, помилки, готова долати перешкоди та пов'язати свою долю з долею Батьківщини. Саме таких особистостей сьогодні потребує наша країна: небайдужих, активних, прагнучих до змін і готових до їх реалізації.

Вітковська О. Д., методист кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО, акцентувала увагу на сутності, базових складниках почуття патріотизму та концептуальних засадах національно-патріотичного виховання.

Назарій С. В., методист із виховної роботи Новобузького РЦОЗО Новобузької районної ради, наголосила на важливості патріотичного виховання молоді та ознайомила присутніх із досвідом роботи в цьому напрямі навчальних закладів району. Наталя Василівна зазначила, що тема патріотизму дуже важлива в сучасному вихованні молоді й вона ні в якому разі не повинна бути другорядною.

Яскравою подією заходу став традиційний парад вишиванок серед учнів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів м. Новий Буг. Дійство завершилось флешмобом «Вишиванка – генетичний код нації».

У практичній частині семінару Вітковська О. Д., методист МОІППО, та Строїнова Г. В., заступник директора з виховної роботи Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 ім. О. Ольжича Миколаївської міської ради, провели тренінг за програмою «З Україною в серці», відпрацювали впровадження чотирьох етапів виховання почуття патріотизму.

Підбиваючи підсумки, учасниками заходу здійснено активне обговорення сутності, принципів і засобів ефективної побудови системи національно-патріотичного виховання, стратегічних напрямів роботи районних методичних об'єднань у 2017–2018 навчальному році.

Про проведення обласної школи класного керівника

       27 лютого 2017 року на базі МОІППО відбудеться перше засідання школи класного керівника з проблеми «Роль класного керівника у згуртуванні учнівського колективу в умовах Нової української школи».До участі в засіданні запрошуються класні керівники загальноосвітніх навчальних закладів міст Миколаєва, Первомайська, Южноукраїнська, Очакова та Арбузинського, Баштанського, Вознесенського, Вітовського, Миколаївського, Новобузького, Новоодеського районів (список додається).

Початок роботи о 10.00 за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4-а, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

06 червня 2016 року на базі Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради відбувся обласний методичний актив із проблеми «Роль педагога в посиленні патріотичного виховання учнівської молоді в навчальних закладах облас

Під час проведення методичного активу учасниками заходу розглянуто такі питання:
- опрацювання нормативно-правових документів про організацію виховної роботи в навчальних закладах;
- визначення основних пріоритетів методичної роботи з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/17 навчальному році;
- обговорення актуальних питань, викликів і загроз щодо патріотичного виховання дітей та учнівської молоді;
- вироблення подальших кроків у патріотичному вихованні дітей та учнівської молоді на засадах взаємодії якомога ширшого кола різних соціальних інституцій та організацій;
- проаналізовано результати ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник» у 2015 році.
У фойє гості оглянули виставку робіт учнів, учителів, батьків «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!».
Презентація Пантеона О. Ольжича під керівництвом Строїнової Ганни Володимирівни, заступника директора з виховної роботи, пронизана патріотизмом та любов'ю до свого народу.
Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Матіюк Микола Георгійович, директор Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради. У своєму виступі він наголосив, що ми повинні виховувати наших дітей на прикладах реального героїзму, адже ті, хто зараз захищає нашу державу є прикладом мужності, відваги та героїзму, на якому повинна виховуватися сучасна молодь.
Тюпа Анжела Іванівна, методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини МОІППО, акцентувала увагу присутніх на питаннях щодо створення в загальноосвітніх навчальних закладах виховного простору з потужним виховним впливом на особистість, що сприятиме формуванню в неї тих ціннісних орієнтацій та духовних пріоритетів, які визначають громадянсько-патріотичну позицію молодого покоління; на результатах моніторингового дослідження стану організації патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївської області. Анжела Іванівна зазначила, що тема патріотизму дуже важлива в сучасному вихованні молоді й ні в якому разі не повинна бути другорядною.
У практичній частині методактиву проведено педагогічний тренінг із патріотичного виховання «З Україною в серці».
Зворушив серця учасників заходу виступ шкільного театрального колективу «Ольжичеві таврійці».
У рамках зустрічі учні школи для учасників заходу провели екскурсію до шкільного культурно-просвітницького музейного комплексу.
Підбиваючи підсумки, учасники заходу визначили стратегічні напрями роботи організаторів виховного процесу в наступному навчальному році, основні проблеми щодо організації виховного роботи в закладах освіти Миколаївської області у 2016/17 н. р.

30 березня 2016 року на базі МОІППО відбувся обласний тренінг із проблеми «Організація та здійснення профілактичної роботи в закладах освіти в конфліктний та постконфліктний періоди»

     Мета тренінгу полягала в тому, щоб сформувати в учасників чітке уявлення про особливості організації та здійснення профілактичної роботи в закладах освіти в конфліктний та постконфліктний періоди з урахуванням наявного життєвого досвіду.
    Під час тренінгу Тюпа А. І., методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини, ознайомила учасників із основними напрямами соціально-педагогічної роботи з дітьми та батьками в період конфлікту та обговорила актуальні питання щодо створення ефективної системи профілактичної роботи з учнями, спрямованої на формування безпечної поведінки.
    Мерзла М. М., методист лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання, відпрацювала з учасниками тренінгу методику «Концепція сильних сторін і потреб дитини», яка сприяє встановленню позитивного емоційного контакту між учасниками навчально-виховного процесу, та інтерактивні вправи, спрямовані на формування безпечної поведінки дітей в умовах суспільної кризи та збройного конфлікту в країні.
   Після завершення семінару-тренінгу педагогічні працівники отримали методичні матеріали надані Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда-Україна».
   У заході взяли участь заступники директорів із виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївській області (усього – 20 осіб).

23 березня 2016 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар із проблеми «Превентивна освіта і виховання в системі роботи класного керівника та вчителя основ здоров’я»

P1330795Мета семінару – підвищення професійної компетентності педагогічних працівників із питань організації та здійснення превентивної освіти та виховання відповідно до сучасних вимог.

Робота семінару почалася з виступу агітбригади «Молодь обирає здоров'я» учнів Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 20 Миколаївської міської ради.

Відкрила семінар завідувач лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини МОІППО Пучкова О. Д., яка зосередила увагу на проблемі формування в дітей свідомого та відповідального ставлення до здоров'я як однієї з найважливіших життєвих цінностей.

Глибоко розкрила тему «Сучасні підходи до проблеми превентивного виховання в школі» методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини МОІППО Тюпа А. І., підкресливши, що сьогодні особливої уваги потребують питання превентивного виховання, які передбачають упровадження системи підготовчих та профілактичних дій педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки.

Питання «Психологічний супровід превентивного виховання в системі освіти» висвітлила Ляхова В. П., старший викладач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти МОІППО.
Пінюгіна К. О., завідувач лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти МОІППО, акцентувала увагу присутніх на результатах всеукраїнського моніторингового дослідження «Молодь і протиправна поведінка» в навчальних закладах Миколаївської області.

Про стан профілактики правопорушень неповнолітніх у Миколаївській області повідомив Демідов С. О., старший інспектор із особливих доручень управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.
Гускін О. А., заступник начальника служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації, розкрив питання щодо співпраці діяльності закладів освіти та служби у справах дітей із питань профілактики негативних проявів поведінки серед учнівської молоді.

У своєму виступі Єщенко П. І., практичний психолог лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, наголосив на тому, що одним із важливих питань, яке потребує розв'язання, є впровадження профілактичних програм щодо формування здорового способу життя в освітній процес загальноосвітніх навчальних закладів області.
Медичні аспекти обговорюваної проблеми висвітлив Єрмілов В. С., доктор історичних наук, кандидат медичних наук, доцент кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО.

Цікавими, змістовними, корисно насиченими були виступи заступників директорів із виховної роботи та вчителів основ здоров'я на секціях із проблем «Формування превентивних компетенцій сучасного школяра в умовах сучасного навчального закладу» та «Ефективні форми і методи превентивного виховання у процесі вивчення предмета «Основи здоров'я».
Секцію вчителів основ здоров'я відкрила Погорєлова Л. В., методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини, акцентувавши увагу на актуальності превентивного характеру навчання на основі розвитку життєвих навичок. Методист презентувала нову просвітницьку програму «7 кроків назустріч», зацікавивши учасників новими підходами до співпраці учителя основ здоров'я з батьківською громадськістю.

Учасниками секцій презентовано інноваційні моделі організації превентивної освіти та виховання, що успішно впроваджуються в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївської області, досвід роботи навчальних закладів щодо попередження негативних явищ серед підлітків.

Пізнавальним, яскравим був виступ спортсменів Миколаївського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», переможців чемпіонату України зі спортивної бальної хореографії у 2015 році Зінченка Юрія та Клименко Тетяни.
Виступи супроводжувалися електронними презентаціями.

Усі учасники обласного семінару отримали робочі матеріали на електронних носіях.

У заході взяли участь заступники директорів із виховної роботи, керівники методичних об'єднань класних керівників та вчителі основ здоров'я, представники організації Червоного Хреста м. Миколаєва, Миколаївського благодійного фонду «Юнітус», Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла страда–Україна» та відділу превентивної діяльності головного управління національної поліції в Миколаївській області

24 лютого 2016 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання обласної школи класного керівника з проблеми «Діяльність класного керівника в контексті модернізації виховної роботи в навчальному заклад

      У роботі школи взяли участь класні керівники міст Миколаєва, Первомайська, Южноукраїнська та Очакова, Арбузинського, Баштанського, Вознесенського, Жовтневого, Миколаївського, Новобузького, Новоодеського, Снігурівського районів (усього – 13 осіб).
Із вступним словом до присутніх звернулася Тюпа А. І., методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини МОІППО, яка наголосила на основних підходах до діяльності класного керівника в умовах сучасної школи.
        Питання «Ціннісний компонент як основа функціонування виховної системи класу» розкрила Хортів Г. В., старший викладач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти МОІППО.
        Ляхова В. П., старший викладач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти МОІППО, акцентувала увагу присутніх на етизації шкільного середовища та системного підходу до нього.
       Про роль класного керівника у створенні та розвитку виховної системи класу повідомила Тюпа А. І, методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини.
      Досвідом роботи щодо формування життєвих компетентностей в учнів на основі системи цінностей і якостей особистості поділилася Гримач І. М., класний керівник Первомайської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 12 Первомайської міської ради, переможець Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» у 2015 році.
     Капустеринська Т. Д., старший викладач кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти МОІППО, провела для учасників школи педагогічний тренінг із проблеми «Комунікативний компонент виховної системи як засіб соціалізації учнів».
     Виступи супроводжувалися електронними презентаціями.
     За результатами роботи були підбиті підсумки, надані рекомендації.

Нове ім’я в плеяді кращих освітян Миколаївщини

IMG 8320-1Чи не найвпливовіший учитель у житті школяра будь-якого віку – класний керівник. Це надзвичайно відповідальна, наполеглива праця над собою й щире серце, віддане дітям.

Спливає час, стають іншими вимоги до школи, учнів і педагогів, проте значущість ролі класного керівника не знижується.

Саме тому з метою сприяння зростанню престижності звання класного керівника, його ролі і статусу як компетентного педагога ХХІ століття, виявлення та популяризації досвіду кращих класних керівників у 2015 році проводився Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року».

І сьогодні ми віншуємо переможця конкурсу, кращого класного керівника не тільки Миколаївщини, а й усієї України – Гримач Ірину Михайлівну, класного керівника Первомайської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 12 Первомайської міської ради.

Шановна пані Ірино! Прийміть наші найщиріші вітання з перемогою! Бажаємо вам міцного здоров’я, миру, завжди бути сповненою нових ідей та планів на майбутнє, бо саме це і є показником творчого натхнення та задоволення від роботи.

До нових звершень і перемог!

Із повагою адміністрація
та педагогічний колектив МОІППО

07 грудня 2015 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено навчання регіональних координаторів обласного учнівського навчально-виховного проекту «Ми розповідаємо світу про Миколаївщину»

IMG 3689Навчання проведено науково-педагогічними працівниками лабораторій виховної роботи та захисту прав дитини та інноваційного розвитку і дистанційної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
У ході заняття учасники опрацювали такі питання:

 • науково-методичний супровід реалізації Проекту;
 • використання сервісів веб 2.0 для реалізації Проекту;
 • створення інтерактивної карти, прив'язка створених матеріалів до інтерактивної карти Миколаївської області за допомогою гіперпосилань;
 • створення, опрацювання фотозображень, відеозаписів;
 • публікація фотозображень, відеозаписів у мережі Інтернет.

Після завершення навчання учасники отримали інструктивно-методичні матеріали щодо реалізації Проекту.

IMG 3690

IMG 3695

26 листопада 2015 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено психологічний коучинг «Механізм аналізу ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді» у рамках Всеукраїнської акції

У ході проведення теоретичної частини Тюпа Анжела Іванівна, методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини МОІППО, актуалізувала питання профілактики проявів жорстокого поводження серед учнів та необхідності навчання педагогічних працівників засобам протидії насильницької поведінки.

Практичну частину психологічного коучингу провела Мерзла Марина Миколаївна, методист лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, яка опрацювала з учасниками такі питання:

 • нормативно-правова база України щодо запобігання насильства над дітьми. Насильство і його прояви в дитячому середовищі;
 • потреби дитини (загальні та індивідуальні), права дитини, обов’язок дорослих щодо реалізації права дитини на захист від насильства;
 • успішна комунікація як засіб профілактики насильства в дитячому середовищі;
 • напрацювання соціальних навичок як спосіб роботи з проявами агресії в дитячому середовищі;
 • розв’язання конфліктів та робота із самооцінкою;
 • організація роботи з попередження насильства серед дітей у школі.

Після завершення психологічного коучингу учасники отримали методичний посібник «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі» (авт.: М. Е. Ясеновська, Є. В. Дубровська) та навчально-методичні матеріали в електронному вигляді.

У навчальному тренінгу взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (усього – 26 осіб), які відзначили змістову відповідність заявленій темі.

P1260366

Плекаємо патріотів Миколаївщини

IMG 872823 жовтня 2015 року на базі Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради відбувся бенчмаркінг-тур із проблеми «Патріотичне виховання як пріоритетний напрям розвитку системи виховання загальноосвітнього навчального закладу».

У заході взяли участь методисти з виховної роботи науково-методичних установ, заступники директорів шкіл із виховної роботи м.м. Миколаєва, Южноукраїнська, Очакова, Очаківського, Жовтневого, Миколаївського, Баштанського районів.
У фойє гості оглянули виставку робіт учнів, учителів, батьків «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!».

Презентація Пантеона О. Ольжича під керівництвом Строїнової Ганни Володимирівни, заступника директора з виховної роботи, пронизана патріотизмом та любов'ю до свого народу.
Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Матіюк Микола Георгійович, директор Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради. У своєму виступі він наголосив, що ми повинні виховувати наших дітей на прикладах реального героїзму, адже ті, хто зараз захищає нашу державу є прикладом мужності, відваги та героїзму, на якому повинна виховуватися сучасна молодь.

Тюпа Анжела Іванівна, методист лабораторії виховної роботи та захисту прав дитини Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, зупинилася на висвітленні питання виховання громадянина-патріота в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївщини. Вона зазначила, що тема патріотизму дуже важлива в сучасному вихованні молоді й ні в якому разі не повинна бути другорядною.

Караульна Ірина Миколаївна, к.і.н., доцент кафедри суспільствознавчої освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, зазначила, що справжній патріот – це людина, яка знаходиться на високому рівні свого особистого та, зокрема, соціального розвитку, неодмінно відзначається сформованістю громадянських і духовних цінностей, бачить труднощі, помилки, готова долати перешкоди та пов'язати свою долю з долею Батьківщини.
Таранова Оксана Валеріївна, методист лабораторії моніторингу якості освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, акцентувала увагу присутніх на результатах моніторингового дослідження стану організації патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївської області.

Олексюк Оксана Євгенівна, к. пед. н., доцент кафедри педагогіки та загальної психології Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, презентувала тренінгову програму «З Україною в серці».
У практичній частині бенчмаркінг-туру учасники побували на майстер класі «Синьо-жовта палітра патріотизму», який провела Шпаченко Антоніна Станіславівна, класний керівник 10-го класу Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради. Виготовлені учасниками семінару обереги-браслети дружби, учні школи відправлять посилкою безпосередньо воїнам-захисникам, які знаходяться на території антитерористичної операції.
Зворушив серця учасників заходу виступ шкільного театрального колективу «Ольжичеві таврійці».

У рамках зустрічі учні школи для учасників заходу провели екскурсію до шкільного культурно-просвітницького музейного комплексу.
У результаті конструктивного спілкування, учасники обласного бенчмаркінг-туру отримали методичні рекомендації для своєї практичної роботи. Відбувся зворотній зв'язок – робота на перспективу.

 

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання