Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідСімейні цінності. Робота з батьками

ЯК ВИХОВУВАТИ ДИТИНУ, ЯКА МАЄ ОЗНАКИ ОБДАРОВАНОСТІ

О. І. Савенков, автор книги «Одаренный ребенок дома и в школе», визначає обдарованість як потенціал особистості, комплекс нереалізованих можливостей. Для чого необхідно розвивати цей потенціал?
Мало хто з батьків поставить собі завдання виростити генія. Розвиваючи інтелектуальні й творчі здібності дитини, вони зазвичай обирають більш приземлену мету: престижну, високооплачувану роботу, що забезпечить благополучне, самодостатнє життя.
Поняттям «обдарованість» визначається лише потенціал особистості, якісь можливостей, що можуть бути реалізовані, але, як стверджує статистика, найчастіше вони виявляються незатребуваними.

Детальніше...

Інтерактивні форми роботи з батьками в інноваційному навчальному закладі – Школа-родина (методичні рекомендації)

Одним із важливих завдань освіти є взаємодія школи й родини.
Робота педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів, на нашу думку, має спрямовуватися на активне залучення сім'ї до навчально-виховного процесу, на гуманізацію відносин між членами родини та педагогами школи.
Педагогізація батьківської громадськості в умовах Школи-родини має набувати інтерактивного характеру.
Інтерактивна форма роботи з батьками – це форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачувану мету – створити комфортні умови спілкування та навчання батьків, за яких кожен учасник відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, є рівноправним, рівнозначним суб'єктом.

Детальніше...

Курс за вибором «Сімейні цінності» До уваги керівників навчальних закладів та педагогічних працівників!

ssscccРекомендуємо до впровадження курс за вибором «Сімейні цінності», що розроблено у відповідь на актуальну потребу сучасної молодої людини готувати себе до створення сім’ї як основи її активної, творчої та самодостатньої життєдіяльності, осередку взаємин, які ґрунтуються на засадах культурних норм і цінностей.

Зміст програми «Сімейні цінності» представлений у варіантах з кількістю 9, 17, 35 та 70 годин. Реалізується програма курсу за рахунок годин варіативної складової навчальних планів загальноосвітньої школи. 

Головною метою реалізації програми курсу «Сімейні цінності» є підготовка учнів 8 – 9 класів до майбутнього подружнього життя та виконання батьківських функцій. 

Детальніше...

Класний керівник і батьки: забезпечення партнерства і співпраці

      Важливою складовою навчально-виховного процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками, сім’ями учнів.  У нових умовах суспільного, освітнього й технічного розвитку законодавство України чітко визначає межі відповідальності сім’ї за навчання і виховання дітей: саме батьки чи особи, які їх замінюють, зобов’язані постійно дбати про своїх дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, зміцнення фізичного здоров’я, отримання загальної освіти та інше. 

Детальніше...

Планування та проведення батьківських зборів щодо профілактики шкідливих звичок у дітей та учнівської молоді.

Матеріали збірника стануть у нагоді в організації та проведенні батьківських зборів щодо профілактики шкідливих звичок у дітей та учнівської молоді.

Особлива увага акцентується на інформаційному матеріалі та на використанні інтерактивних форм роботи, які сприяють запобіганню шкідливих звичок, усвідомленню переваг здорового способу життя.

Видання адресоване керівникам навчально-виховних закладів освіти, їх заступникам, вихователям дошкільних навчальних закладів, педагогам-організаторам, керівникам гуртків закладів позашкільної освіти та батьківській громадськості.

Детальніше...

Організація роботи з батьками

Найпоширенішою формою групової роботи з батьками є батьківські збори.

Батьківські збори проводяться один раз на місяць або чверть, залежно від особливостей класу, віку учнів, контингенту батьків. Якщо більшість батьків класу вже мають старших дітей, їм уже не треба розтлумачувати практику та теорію поведінки з дитиною-школярем.

Детальніше...

Методичні рекомендації щодо організації роботи з батьками в сучасному закладі освіти

Важливою складовою навчально-виховного процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками, сім'ями учнів.

В нових умовах суспільного, освітнього й технічного розвитку законодавство України чітко визначає межі відповідальності сім'ї за навчання і виховання дітей: саме батьки чи особи, які їх замінюють, зобов'язані постійно дбати про своїх дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, зміцнення фізичного здоров'я, отримання загальної освіти та інше.

Сім'я - це первинне природне середовище, джерело духовної та матеріальної підтримки для дитини.

З-поміж багатьох функцій, які виконує сім'я, найважливіша – виховна. Однак кризові явища, притаманні сучасному українському суспільству, економічні труднощі гальмують адаптацію сім'ї як соціального інституту до нових умов, негативно позначаються на її виховній ролі. Сьогодні сім'я не готова взяти на себе всю відповідальність за соціалізацію дітей.

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання