Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідСкарбниця педагогічного досвіду

Формування морально – духовної особистості п’ятикласника в умовах сучасної школи (досвід роботи Будурацької Наталії Андріївни школи І – ІІІ ступенів Братської районної ради класний керівник 5 класу

У даній праці покладено досвід роботи виховної системи школярів 10- 11 років, в якому поєднуються інноваційно-комунікаційні технології із проектною діяльністю, задля формування в учнів морально-етичних цінностей людей, здатність підлітків до самооцінки, самопізнання та самовдосконалення власного внутрішнього світу.

Детальніше...

Система роботи правового гуртка "Феміда""

Головна мета сучасної освіти – виховання людини, здатної діяти в соціумі з урахуванням позицій інших людей, тобто формування соціальної компетентності учнів. Школа має завдання виховувати громадянина, для якого демократичне суспільство є середовищем розкриття його творчих можливостей, задоволення особистих і суспільних інтересів, усвідомлення власної ролі в житті. Завдання школи – готувати громадянина як соціально компетентного, активного, відповідального суб’єкта суспільства, в якому поважаються права, цінність і гідність кожної особистості, а розбіжності між індивідуумами і соціальними групами людей вирішуються справедливо і конструктивно. Тому проблема соціалізації учнів є актуальною і потребує комплексного вирішення.

 

Організація діяльності учнівського самоврядування в навчальному закладі

Селецька Т. В., методист

НМЦ Миколаївської міської ради

Організація діяльності учнівського самоврядування, навчання, виховання та всебічний розвиток дітей із лідерськими та організаторськими здібностями є на сьогодні потребою, соціальним замовленням та життєвою необхідністю.

 Основи грома­дянського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагає учням організувати власне життя і життя своїх товаришів. Досвід взаємостосунків, розв'язання конфліктів, ви­явлення і захисту своїх інтересів, набутий у школі, стане багажем, з яким школярі увійдуть у доросле життя.

Чому в одних школах самоврядування так і лишається на папері, а в інших — створює атмосферу творчості і взаєморозуміння? Це визначається тим, до чого прагнуть директор, педагоги, започатко­вуючи учнівське самоврядування та учні, залучені до цього процесу.

Детальніше...

Проект «Система виховних заходів»

Проблема виховання дітей та молоді як процесу формування у них ціннісних ставлень до оточуючого світу і його пізнання обґрунтована   в Національній стратегії розвитку освіти, Указах Президента України «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та здорового способу життя громадян», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», програмі «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Україні» та ін.

Детальніше...

БАТЬКІВСЬКИЙ КЛУБ – НЕСТАНДАРТНА ФОРМА РОБОТИ У ВИРІШЕННІ ПРОБЛЕМИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ БАТЬКІВ

Сім'я як соціальний інститут, з яким пов'язана педагогічна діяльність нашої школи, знаходиться сьогодні на досить складному етапі свого розвитку. Дорослі люди з різним ступенем успішності звикають до соціально-економічних умов українського буття, яке інтенсивно змінюється. Процес соціальної адаптації особистості, безліч протиріч, які його супроводжують, дуже сильно уповільнюють і заважають виконанню батьківських функцій. У результаті ми бачимо велику кількість батьківських «виховних прорахунків, помилок, недоліків», усунути які можна тільки у взаємодії з учителями, педагогами та психологами школи, закладів додаткової освіти дітей, соціальних служб.

Детальніше...

Літопис нашої пам'яті

281313390

28 жовтня – День визволення України від німецько-фашистських загарбників

Детальніше...

Презентація досвіду роботи ЗНЗ області

.

Детальніше...

Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави

Таніна Н. А.,
заступник директора з виховної роботи
Миколаївської ЗОШ I-III ступенів № 34 Миколаївської міської ради

І. Актуальність проблеми правової освіти та виховання школярів на сучасному етапі.

«Цінність держави визначається цінністю її громадян»

Дж. – С. Міль

Актуальність проблеми правової освіти та виховання на сучасному етапі зумовлена наступними основними факторами:

По – перше, однією із сторін всебічного розвитку особистості є наявність у неї високої культури поведінки, адже не можна вважати людину культурною, коли вона, маючи ґрунтовні знання, добре працюючи або навчаючись, порушує норми моралі чи законів;

По – друге злочинності, поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона « омолоджується».

Детальніше...

Правовиховна робота в школі як передумова формування правової свідомості особистості

Бут Л. О.,
заступник директора з виховної роботи
Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
Новоодеської районної ради

Сучасна загальноосвітня школа має безліч проблем, і найболючіша серед них - зростаючі труднощі у вихованні дітей та підлітків. Вчителі зіткнулися з проблемами, яких не знали раніше. Почастішали прояви грубості у ставленні до вчителів, батьків, ровесників.

Педагогічна практика стверджує, що серед учнів дедалі більше стає важковиховуваних. Проблема „важких" класів стає особливо болісною і для сільських шкіл. Правове виховання в школі - це система підготовчих та профілактичних дій педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки підлітків та організацію належного догляду за діяльністю школярів.

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання