Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 04 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідВідеокалендар "День за днем" Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи (З досвіду роботи І півріччя 2017 рік)

 


     

   День за днем
Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи
(З досвіду роботи, 2017 рік)

                                                            Укладач : Бабійчук В.Г., методист навчально-методичної лабораторіїї акмеології МОІППО

          Єдність цілей неперервної освіти і специфічних завдань кожної її ланки органічно поєднуються з її варіативністю та наскрізним застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні системою освіти. Такий підхід на курсах підвищення кваліфікації в МОІППО разом із середовищем Інтернет конвергувався в Smart-освіту, тобто у навчання, яке сприяло формуванню предметних та ІТ-компетентностей, у розвиток творчості, співпраці, у здатність реалізувати завдання концепції Нової української школи.
        День за днем працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти запалювали вогнем знань педагогічні серця аби кожен освітянин повірив у творчий потенціал і зреалізувався у самостійному житті.
           Провідна науково-методична ідея досвіду – ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в системі надання освітніх послуг із метою розвитку педагогічної майстерності та творчої ініціативи педагогічних працівників. Тому важливо, щоб система проведених заходів у післядипломній освіті не тільки сприяла становленню нової системи цінностей, яка б дозволила людям швидше адаптуватися у новому сус¬пільстві, що модернізується, але й не розгубила на шляху до цивілізованого майбутнього духовні цінності, ідеали та традиції свого народу.
      Актуальність та пріоритетність ідеї досвіду – це проведення ціннісних ключових заходів із метою підняття соціального статусу педагогів, які мають виконувати функції соціального ліфта в реалізації Концепції реформування Нової української школи, та завдань Державної стратегії регіонального розвитку освіти. Ключові заходи були не лише ціннісними орієнтирами в діяльності працівників МОІППО, а й стали поштовхом для галузевого розвитку освіти, формування та впровадження ІКТ-компетентності, соціально-економічної та акмеологічної стійкості освітян і бенефіціарів місцевих територіальних громад Миколаївського регіону. Система таких заходів покращила якість, доступність та ефективність надання освітніх послуг, сприяла впровадженню інноваційних технологій, методик та практик, переходу на новий технологічний зміст навчально-виховного процесу, а також наблизила освіту до європейських стандартів.
        Новизна педагогічного досвіду базувалася на компетентнісних підходах і акмеологічній стійкості до формування цінностей у новому змісті курсів підвищення кваліфікації з огляду на сучасні тенденції самоосвіти і самовизначення, де головний акцент ставився на реалізації Концепції Нової української школи.

 


Відеокалендар «День за днем» візуалізував ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи шляхом проведення ключових заходів, протягом 2017 року.
Формальна освіта допоможе вам вижити, а самоосвіта приведе вас до успіху. (Білл Гейтс)
Так, у січні цього року, ціннісними орієнтирами діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи стали засідання творчої групи вчителів географії, історії, економіки, яке пройшло у формі круглого столу з презентацією проекту «Громаді – ініціатива молодих» і педагогічна практика професійної компетентності вчителів історії та правознавства в Миколаївському муніципальному колегіумі. У нетрадиційний спосіб освітяни Миколаївщини приєдналися до флешмобу МЗОШ № 22 Pushup Challenge) на підтримку воїнів АТО. Родзинкою цього зимового місяця стала обласна виставка «Мелодія душі», яка базувалася на творчому доробку пленерів і студійних робіт за 2016 рік: зимовий пленер, «Миколаївська весна», «Очаківські краєвиди», «Миколаївська осінь»
Не можна людину навчити на все життя, її можна навчити вчитися все життя. (Дені Дідро)
А в лютому ціннісними орієнтирами діяльності працівників МОІППО стали: супервізійний кейс-семінар, Університет знань методистів із дошкільної освіти, інклюзивне навчання, обласний семінар з англійської мови, всеукраїнський конкурс «Учитель року».
Цінність супервізійного кейс-семінару з проблеми «Інноваційні моделі та форми організації корпоративного навчання керівних та педагогічних кадрів в умовах реформування освіти» полягала у системному науково-методичному супроводі та проектуванні моделей власного розвитку.
Університет знань методистів із дошкільної освіти базувався на парціальній програмі «Дошкільнятам про основи правознавства».
Інклюзивне навчання – це перший крок до визнання ціннісної значимості і поваги кожної дитини, прийняття її індивідуальності та гідного життя в суспільстві.
«Різні стилі навчання учнів початкової школи» продемонструвала Юлія Соломенцева, методист видавництва Оксфордського університету преси.
А інтелектуали-майстри педагогічної діяльності, Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» змагалися у конкурсних випробуваннях: «Урок», «Самоаналіз уроку», «Створення та захист навчального проекту», «Експертиза підручника».
Провідна ідея - нова школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін.
У березні місяці, ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО спрямовані на формування нового вчителя, який може стати агентом змін через низку заходів – це засідання відкритої громадської студії, Всеукраїнська науково-практична конференція, обласні менделеєєвські читання, зустріч з учителями французької мови, майстер-класи та методичні діалоги, засідання обласних творчих груп, майстерень, лабораторій та інше.
Відкрита громадська студія «Стратегія розвитку освіти в ОТГ: регіональний дискурс» спрямована на підготовку лідерів об’єднаних територіальних громад та формування стратегічного плану дій. в умовах реформаційних перетворень.
Концептуальні засади технології «Росток» окреслено автором ідеї Пушкарьовою Т. О. у ході проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційне проектування на засадах інтегративно-діяльнісної технології в контексті концепції «Нова українська школа»
Обласні менделеєєвські читання для вчителів хімії базувалися на проблемі «Хімія – основа життя та технічного розвитку людства: науково-методичний аспект».
Фабріс Пето, аташе Посольства Франції в Україні зустрівся з учителями французької мови та учнями Миколаївської області із метою подальшої співпраці із навчальними закладами Миколаївщини.
Наскрізні змістові лінії оновленої навчальної програми з фізики та цінність STEM-освіти розкрито на засіданні обласної творчої групи вчителів фізики.
Майстер-клас та методичний діалог «Роль експериментально-дослідницької діяльності педагогічних працівників у підвищенні фахової майстерності» демострували неперервність інтелектуально-творчого розвитку дітей.
Засідання обласної творчої лабораторії початкової освіти спрямоване на розв’язання проблеми «Міжпредметних зв’язків як засобу реалізації компетентнісного підходу в Новій українській школі».
Провідна ідея - інформаційна культура, інформатична компетентність та еколого-патріотичне виховання
У квітні цього року, ціннісними орієнтирами діяльності працівників МОІППО стало формування інформаційної культури, інформатичної компетентності та еколого-патріотичного виховання через низку заходів – це експериментальна школа зростання фахової майстерності педагогів та школа класного керівника, курси підвищення кваліфікації, засідання обласної науково-методичної лабораторії розвитку початкової школи, апробація робіт ЗНО з іноземної мови, виїзна педагогічна практика, презентаційний семінар, полілог-дискусія, екологічний флеш-моб, ворк-шоп, стажування вчителі біології та екології, виставка-ярмарок та інше.
У рамках курсів підвищення кваліфікації з проблеми «Управлінський дискурс Нової української школи» професор Л. М. Калініна акцентувала увагу на зміні управлінської парадигми, переходу від державно-громадського до громадсько-державної форми управління.
Виїзна педагогічна практика для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів фізики, інформатики та астрономії та стажування вчителів біології та екології не лише базувалася на впровадженні світового освітнього бренду STEM освіти, а й розширило уявлення про мікроклонування рослин, застосування біотехнологічного методу вилучення рідкісних кольорових металів із промислових відходів за допомогою мікроорганізмів, ДНК-технологій, та інше.
Випускники ЗНЗ Миколаївщини апробували новий формат завдань із (аудіювання) для сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов,.
Цінність ворк-шопу та міжрайонного семінару полягала в усвідомленні стратегічної діяльності психологічної служби системи освіти.
Обласні презентаційні семінари та школа класного керівника продемонстрували досвід впровадження програми профілактичного спрямування, безпечного простору для дітей із різними ідентичностями та виховну системи класу.
Полілог-дискусія з ноосферними підходами до вивчення творчості Олеся Бердника у Новій українській школі відбувся під час зустрічі з Громовицею Бердник, яка представила виставку літературних творів Олеся Бердника на тему «Провісник зоряного вирію» та «Пісня небесного лебедя».
Екологічний флеш-моб «Посади дуба – оберіг українського народу» присвячений 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років.
У ході виставки-ярмарку ХІІ Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» зібрано дітьми близько чотирьох тисяч гривень, які направлені на медичне обладнання для слабозорих дітей.
Провідна ідея – нове освітнє середовище із пілотуванням нового стандарту початкової школи, розробленого в межах реформи «Нова українська школа» та формування професійної компетентності педагогів і учнів.
У травні поточного року ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО стало нове освітнє середовище із пілотуванням нового стандарту початкової школи, та формування професійної компетентності педагогів і учнів через низку заходів – це візит Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич на Миколаївщину, педагогічні читання, обласна школа молодих педагогів, браунбек, компетентнісний тренінг із Вальдорфської педагогіки, обласна творча група, квест-технології, міжрайонний семінар, виїзний лекторій, навчально-практичний семінар медіа-студія та інше.
Поетапна системна підготовка вчителів до реалізації нового Державного стандарту початкової школи підкріплена візитом Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич до Миколаївської спеціалізованої І–ІІІ ступенів школи № 22 із поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу, яка братиме участь у пілотному впровадженні нового Державного стандарту.
У рамках відкритої педагогічної студії університету знань методистів початкової освіти працювали дві секції – це педагогічні читання та вільна трибуна для обговорення актуальних проблем і перспектив розвитку початкової освіти в умовах реформування.
Заняття обласної школи та браунбек «Від ідеї до успіху» базувалося на практичних заняттях з проблем «Психологічний портрет молодого педагога – позашкільника» й «Технологія аналізу заняття гуртка».
Компетентнісний тренінг із Вальдорфської педагогіки по втіленню ідей «вільного виховання» і «гуманістичної педагогіки» пройшов під час творчої зустрічі зі Світланою Лавочкіною з презентацією «Літературний переклад «Вальдорфська педагогіка і Нова українська школа».
Логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку засобами квест-технології демонструвався в ході засідання обласної творчої групи педагогічних працівників ДНЗ.
Флешмоб «Вишиванка – генетичний код нації» пройшов у ході міжрайонного семінару із проблеми «Суспільна солідарність і партнерство в національно-патріотичному вихованні»
Виїзний лекторій «Людина у Всесвіті» ознайомив учасників із сучасними досягненнями в галузі астрономії, біології та хімії, презентацією роботів-конструкторів та досвідом упровадження світового освітнього бренду STEM-освіти.
Навчально-практичний семінар «Формування антикорупційної моделі поведінки учнівської молоді (через варіативний курс «Запобігання корупції очима школярів)» спрямований на вдосконалення антикорупційного законодавства.
Обласна медіа студія «Пам’ять просить слова» в рамках проекту «Ланцюг поколінь» забезпечила наступність поколінь у процесі вивчення історії Другої світової війни на основі спогадів ветеранів, учасників і дітей війни.
Колектив Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти засвідчив свою повагу і привітав Крика Дмитра Олексійовича й Ліскович Олену Володимирівну з нагородженням грамотою Верховної Ради України.
Провідна ідея - підготовка до реалізації основних ідей концепції Нової української школи
У червні місяці, ціннісними орієнтирами діяльності працівників МОІППО стала підготовка до реалізації основних ідей концепції Нової української школи через низку заходів – це науково-педагогічний проект «Інтелект України», Всеукраїнська Школа методичного досвіду з художньо-естетичної освіти та виховання, методичний актив заступників директорів, методистів позашкільних навчальних закладів, Всеукраїнський науково-практичний семінар, курси підвищення кваліфікації, Літня школа, методичні активи, скул-ворк, майстер-клас, круглий стіл, зустрічі представників МОН України із педагогами та керівниками пілотних навчальних закладів, стажування вчителів фізики та інше.
Всеукраїнський науково-практичний семінар, курси підвищення кваліфікації з інноваційного проектування за технологією «Росток» в умовах реалізації концепції «Нова українська школа» та ІІІ Всеукраїнська Літня школа «Академія інноваційного розвитку освіти» формували здібності до саморозвитку та самореалізації.
Обласні методичні активи базувалися на аналізі науково-методичної роботи та вирішенні актуальних проблемах сьогодення у формі педагогічної естафети та сконцентрували увагу на створенні виховного простору через стратегію Вальдорфської педагогіки
Практикум скул-ворк з проблеми використанням сучасного обладнання кабінету фізики складався із чотирьох модулів: механіка, молекулярна фізика, електрика та магнетизм, оптика.
А круглий стіл із проблеми впровадження STEM-освіти в Новій українській школі та майстер-клас з проблеми використання сучасного кабінету фізики продемонстрували вчителі-практики і довели цінність дослідів.
Круглий стіл «Історичні джерела про освіту Миколаївщини» проведено з метою висвітлення основних моментів історії становлення та розвитку освіти Південного краю.
ХІ Всеукраїнська Школа методичного досвіду з художньо-естетичної освіти та виховання «Мистецтво в освітньому просторі школи: Україна – Європа – Світ» базувалася на упровадженні інновацій у зміст і технології мистецької освіти в контексті Концепції «Нова українська школа».
Зустрічі представників МОН України, із педагогами та керівниками пілотних навчальних закладів визначила пріоритетні напрямки та програму дій щодо реалізації Концепції «Нова українська школа».
Стажування, фахові знання та навички учителі фізики та астрономії вдосконалювали в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова.
Провідна ідея – підприємницька компетентність та фінансова грамотність – шлях до успішного життя
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи стала низка нестандартних заходів по формуванню підприємницької компетентності та фінансової грамотності, а саме (засідання обласної творчої групи працівників ДНЗ, мотиваційні тренінги, засідання круглого столу за результатами апробації інтерактивного електронного посібника, педагогічні майстерні молодих спеціалістів та інше
зокрема обласна творча група «Соціальний розвиток та фінансова освіта дітей дошкільного віку» продемонструвала ефективні технології програми «Афлатот», у ДНЗ м. Вознесенська освітяни відвідали інтегроване заняття «На гостини до Афлатуна», кейс-студію «Економічний калейдоскоп» для батьків і членів творчої групи та музично-театралізовану діяльність через казку «Як Колобок економіку вивчав».
Мотиваційний тренінг у рамках освітнього проекту «Підприємницька компетентність – шлях до успішного життя» відбувся з метою формування підприємницької компетентності педагогів та учнів закладів інтернатного типу Миколаївської області.
Результати апробації інтерактивного електронного посібника з курсу «Фінансова грамотність» для ЗНЗ та ВНЗ представлено на засідання круглого столу учасників апробації і відзначено сучасний зміст, дієвий методичний апарат, який зорієнтований на компетентнісний підхід та ціннісний навчально-виховний потенціал.
Обласний семінар учителів Всеукраїнського науково-дослідного експерименту, які викладають курс «Фінансова грамотність» акумулював програми із фінансової грамотності та підприємницької компетентності як складової наскрізної змістової лінії «Підприємливість та фінансова грамотність».
А результатами роботи педагогічної майстерні молодих спеціалістів стало проведення Марафону педагогічних ідей. Освітяни показували фрагменти власних уроків із упровадження технології підприємницької компетентності
Провідна ідея – інтелектуали Миколаївщини, а не фарширована риба, яка не може плавати
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО стало формування інтелектуального учнівського потенціалу не схожого на фаршировану рибу, яка не вміє плавати, а сучасних юних обдаровань з високою результативністю в змаганнях. Найбільшою цінністю стали високі результати Всеукраїнських учнівських олімпіад. Миколаївщина прийняла Естафету проведення учнівських олімпіад з інформаційних технологій. Скарбницю інтелектуалів поповнила перемога у Всеукраїнському конкурсі з радіоелектронного конструювання Гергіля Євгена, учня Новохристофорівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Новобузької райради, а також перемога у Всеукраїнському конкурсі «Чому я обираю STEM кар’єру?» (проект «Дівчата- STEM»), учениці Южноукраїнської гімназії №1 Шаповал Дарії, вдала участь учнів-учасників у першому Всеукраїнському фестивалі «ROBOfirst (робофірст) – більше ніж роботи»
Міжнародний конкурс імені Петра Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка– це великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагалися за звання кращих знавців української мови.
Цінність ІІ етапу Всеукраїнського турніру юних істориків та високу компетентність, що в знаннєвому компоненті виходила за межі шкільної програми, показала команда Миколаївської гімназії № 2 Миколаївської міської ради, якій спільним рішенням журі присуджено І місце.
А у Міжнародний день польоту людини в космос проведено традиційний обласний форум юних шанувальників фізики та астрономії.
Провідна ідея - Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію.
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО стало спрямування на ефективне управління, що надасть школі реальну автономію в рамках децентралізації Нової української школи і зреалізується через низку нестандартних заходів – це навчальні тренінги, обласні семінари, коучинги, семінари-наради, круглі столи, виставки-презентації тощо)
тренінг «Модель розвитку громадянської компетентності та культури демократії в сучасній школі» базувався на групових дискусіях, інтерактивних вправах і міні-лекціях, практичних рекомендаціях. Педагоги ознайомилися зі шляхами впровадження принципів Хартії Ради Європи в роботу Нової української школи
обласний коучинг для керівників загальноосвітніх навчальних закладів «Побудова професійної траєкторії сучасного керівника-стратега» базувався на власній оцінці якості керівника, як стратега, -фасилітатора, -коуча, -модератора за методикою прийняття управлінського рішення Рене Декартом.
дводенний вікі-тренінг із редагування і написання статей до Вікпедії провели на Миколаївщині досвідчені вікіпедісти менеджер проектів Віра Моторко і координатор Освітньої програми Вікіпедії Юрій Булка. Більшість присутніх готуються стати вікідидактами - не тільки писати статті, а й навчати цього своїх учнів і студентів.
семінар-нарада по мас-медіа щодо участі у Всеукраїнському експерименті став початком нового етапу дослідно-експериментальної роботи. Медіа освіта розглядалася як частина освітнього простору, спрямованого на формування в суспільстві медіа культури, підготовку особистості до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою мас-медіа, яка містить як традиційні (друковані видання, радіо, кіно, телебачення), так і новітні (комп’ютерно-опосередковане спілкування, інтернет, мобільна телефонія)
обласний семінар «Побудова професійно-розвивального середовища у закладах інтернатного типу в умовах становлення Нової української школи» заклав підвалини професійної компетентності заступників директорів із навчально-виховної роботи.
обласний круглий стіл популяризував події періоду Української революції 1917−1921 рр., історії українського державотворення, патріотичного виховання громадян.
учасники всеукраїнської виставки-презентації отримали високі нагороди: золоті, срібні та бронзові медалі, як результат ціннісних орієнтирів діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи
Провідна ідея – перегляд змісту навчання авторами підручників. Цілі української школи: набути компетентностей ХХІ ст., які потрібні сучасному українцю.
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО став перегляд змісту навчання під час зустрічей педагогів області з авторами підручників та навчально-методичних посібників для початкової школи, предметів природничо-математичного циклу, суспільствознавчих дисциплін, предметів філологічно-мистецької освіти, галузі «Технології» та інших.
Шляхи реалізації компетентнісного підходу до організації навчально-виховного процесу в Новій українській школі аналізували в ході зустрічі Коршунова Ольга Вікторівна, автор підручників з інформатики для початкової школи; Грущинська Ірина Василівною, автор підручників із природознавства для початкової школи; Вашуленко Оксана Вікторівна, науковий співробітнико відділу початкової освіти НАПН України,
Цікаво пройшла зустріч із авторами підручників з біології – Шаламовим Русланом Васильовичем, представником авторського колективу підручника з алгебри – Захарійченком Юрієм Олексійовичем, автором підручників математики – Бевз Валентиною Григорівною, де окремі процеси демонструвалися за допомогою навчальної анімації, доступ до якої легко здійснити за допомогою QR-кодів для унаочнення навчального процесу і врахування інтересу учнів до використання сучасних гаджетів.
Набути компетентностей ХХІ ст., які потрібні сучасному українцю допомогли автор підручника «Всесвітня історія» – Щупак Ігор Якович та науковий співробітник Піскарьова Ірина Олександрівна, автор підручників з історії – Олександр Гісем а також - Базилевський Владислав Павлович, Селютіна Тетяна Марківна.
Провідна ідея - фокус-групи з проблеми «Формування здоров'язбережувального середовища в освітніх закладах Миколаївської області»
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи стало формування здоров'язбережувального середовища із інтеграційною взаємодією у цьому процесі загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Реалізація провідної ідеї базувалася на низці нестандартних заходів, а саме (обласна фокус-група, методика «Мета-плану», обласна творча лабораторія, майстер-клас, туристичний квест, тиждень рухової активності) Зокрема: методика «Мета-плану» націлена на визначення шляхів створення здоров'язбережувального середовища в навчально-виховних закладах Миколаївської області;
Засідання обласної творчої лабораторії «Формування здоров’язбережувальних компетенцій у процесі вивчення предмета «Основи здоров’я» проведено у формі методичного діалогу з обміну досвідом роботи його учасників.
Майстер-клас проведений у ході обласного семінару продемонстрував методики пересування та передачі м'яча у волейболі, застосування інноваційних елементів під час виконання нападаючого удару, подачі та прийому м'яча.
А під час оздоровчого тижня рухової активності і засідання фокус-групи його учасники продемонстрували компетентність у туристичнимому квесті «Проходження лабіринту» та сучасні методики «Використання здоров'язбережувальних технологій під час вивчення модуля «Баскетбол».
Провідна ідея - формування єдиного інформаційного простору (соціальні мережі, персональні веб-ресурси, інноваційні платформи та середовища)
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО стало формування єдиного інформаційного простору, який є діючим інструментом забезпечення успіху Нової школи з наскрізним застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Запровадження ІКТ в освітній галузі післядипломної освіти перейшло у системний процес, який охопив усі види діяльності, формуючи в освітян області важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності через низку нестандартних заходів та постійно діючих веб-ресурсів (обласні тренінги, електронна платформа (середовище дистанційного навчання), репозитарії авторських дистанційних курсів, обласні Інтернет-форуми, персональні комунікативні сервіси: блоги, сайти, групи та соціальні мережі)
Обласний тренінг із проблеми «Використання сервісів Web 2.0. для дистанційного навчання учнів» розширив освітній он-лайн простір вчителя, сформував практичні компетентності його використання за трьома складовими: інформаційно-аналітичним, практико-методичним і тренінговими аспектами.
електронна платформа (середовища дистанційного навчання) акумулює низку авторських курсів представлених інтерактивними видами завдань для самостійного опанування, наприклад деякі з них: Відеоролики «Змішане навчання у перевернутому класі», «Перевернутий урок» та Мікро-уроки «Мітки на карті Google», «Схеми, діаграми, графіка, проект», «Про інфографіку», «Глосарій» тощо
Гарантом якості навчального процесу в МОІППО є багаторічний досвід реалізації принципів освіти упродовж всього життя, наявність авторських методик, посібників, репозитарію дистанційних курсів на платформі Moodle, веб-ресурсів для очно-дистанційної форми навчання. кКлькісна і якісна динаміка навчання за очно-дистанційною формою (4 групи), що свідчить про наявність стабільних індикаторів навчання, а саме: створені належні умови та цікавий змістовний, практико-орієнтований навчальний контент дистанційних курсів.
Персональні інформаційно-навчальні та тематичні блоги такі, як «Блог Бабійчук В. Г. Всеукраїнський конкурс «Учитель року» та «Inter УЧИТЕЛЬСЬКА» акумулюють всю необхідну інформацію на активних статичних структурованих сторінках, яка використовується у роботі обласної Школи педагогічної майстерності для осіб, які відповідають за проведення конкурсу «Учитель року», у обласному методичному семінарі для переможців всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», на курсах підвищення кваліфікації та в між курсовий період, як он-лайн щоденник навчальної релаксації з динамікою зростання їх переглядів відвідувачами від 2,5 до 4 тисяч за тиждень
Провідна ідея - розширення ринку послуг у сфері післядипломної педагогічної освіти суттєво підвищило конкуренцію на ринку праці.
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО з проблеми надання освітніх послуг стала низка нестандартних заходів, які є складовою концепції розвитку дистанційної освіти, стратегічними аспектами реформування освіти Миколаївщини, творчою майстернею інноваційного потенціалу педагогів та кроком до перспективного майбутнього на шляху до реалізації концепції нової української школи – це навчальні тренінги для для реабілітологів із проблеми "Організація спілкування та взаємодії у дистанційному курсі" та "Створення і презентація дистанційного курсу», підготовки кураторів-тьюторів дистанційного навчання ПВНЗ МКУ імені Пилипа Орлика та ДП «Учбовий центр «ПАТ МЕТЦ», Університет «третього віку» в частині комп’ютерно-інформаційних технологій (очно-дистанційні курси за інноваційною технологією перевернутого навчання), індивідуальні навчання, практичні консультації з кураторами-тьюторами, викладачами й методистами дистанційного навчання.

 

За пріоритетами світових трендів, які можуть змінити світ у майбутньому на другій сходинці стоять Університети «третього віку», які є активною складовою концепції «навчання протягом життя». Наш МОІППО долучився до реалізації концепції розвитку освіти Миколаївського регіону і ефективно використовує цей світовий тренд. Саме на базі МОІППО щовівторка проходили тренінгові заняття зі слухачами університету «третього віку» в частині комп’ютерно-інформаційних технологій (очно-дистанційні курси за інноваційною технологією перевернутого навчання).
До того ж: проведено навчальний тренінг для реабілітологів на тему "Організація спілкування та взаємодії у дистанційному курсі" та "Створення і презентація дистанційного курсу»; проведено індивідуальне навчання з куратором-тьютором дистанційного навчання ДП «Учбовий центр «ПАТ МЕТЦ»; проведено низку навчальних тренінгів з підготовки кураторів-тьюторів дистанційного навчання ПВНЗ МКУ імені Пилипа Орлика
Провідна ідея - передовий педагогічний досвід, як прогностичний орієнтир у модернізації змісту нової школи.
Ціннісним орієнтиром діяльності працівників МОІППО щодо формування передового педагогічного досвіду, як прогностичного орієнтиру в модернізації змісту нової української школи стала низка нестандартних заходів – це Конкурс ППД, мітки адрес ППД на електронній он-лайн карті, обласний Інтернет-форум. Та інше
Цього року представлено на Конкурс (53 портфоліо – 159 робіт). Перемогу одержали 28 учасників обласного заочного конкурсу портфоліо з відеоматеріалами «Педагогічний досвід освітян регіону – 2017»
Цінність Конкурсу ППД полягає у:виявленні педагогічного досвіду, підтримці педагогічної майстерності, популяризації педагогічних здобутків освітян області, сприянні впровадженню інноваційних ідей у практику роботи.
Електронні он-лайн карти з мітками адрес ППД 2009 – 2017 роки демонструють структуровану систему ППД освітян Миколаївщини для всього світу і містять 223 мітки, які відкривають більше 670 педагогічних ідей, представлених у формах: відеоролика, мультимедійної презентації та брошури з описом досвіду.
Обласний Інтернет-форум «Моя педагогічна знахідка» містить комплекс власних педагогічних знахідок, гіперпосилання на цікаві авторські фрагменти уроків та різних заходів, ведеться активний діалог стосовно використання сервісів веб 2.0., а також обговорюються слухачами курсів підвищення кваліфікації відвідані уроки навчальної практики. Щоденне відвідування форуму користувачами Інтернету до 700 переглядів з можливим діалогом та скачуванням цікавих знахідок.
Висновок Слід зазначити, що нині неперервна освіта сформувалася як світова тенденція, як вирішальний генератор і рушій гуманітарного розвитку людства.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання