Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 04 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідДосвід діяльності працівників Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на тему " Реалізація завдань регіональної освіти у 2016 році"

 День за днем.

З досвіду роботи МОІППО.

 2016 рік.

Укладач: методист МОІППО Бабійчук В.Г.
Ти знаєш, що ти - людина.
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.
(В.Симоненко)

          Людина. Таке близьке і зрозуміле всім слово. І разом із тим які різні відтінки ми вкладаємо в його значення... Так день за днем працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти запалюють вогнем знань педагогічні серця, наповнюють їхні душі духовною жагою, аби кожен із них повірив у творчий потенціал і зреалізувався у самостійному житті. Ми - це не безліч стандартних "я", а безліч всесвітів різних. Так про неповторність і цінність кожної людини писали у своїх творах українські письменники ХХ ст.
         Відеокалендар «День за днем» візуалізує ключові заходи, проведені взимку, весною і на початку літа, тобто з січня по червень місяці 2016 року (за І півріччя). І починаються всі заходи з Виставки художньої фотографії «Південний альбом – 2016», присвяченій 25-річчю від дня утворення Миколаївської обласної організації Національної Спілки фотохудожників України, яка представляє глядачам більше 50 фотографій у жанрі портрет. Шуляр Василь Іванович, доктор. п. н, доцент, професор кафедри мовно-літературної освіти, директор МОІППО, зазначив актуальність експозиції, розміщеній у галереї мистецтв у фойє цього інституту, висловив думки про образи людей, що представлені на світлинах.
          Цінність людини – в її унікальності! Кожна людина має від Бога дар, має можливість творити та розвиватися, має вродженні таланти які використовує за призначенням, бо кожен із нас – окремий світ. Певно тому в центрі завжди стоїть людина. Вся діяльність МОІППО, на чолі з директором цього закладу, спрямована на педагогоцентризм із дотриманням формули життєвої компетентності, яка визначається 4-П – порядність, професіоналізм, патріотизм, продуктивність (результат діяльності)
         Фотосвітлини та документальні відеокадри відео календаря зафіксували приголомшливі історичні моменти вирішення актуальних проблем сьогодення, через систему діяльності колективу післядипломної педагогічної освіти у тісній співпраці з різними установами, закладами, організаціями, посадовцями і науковцями, громадскістю й депутатами. Певно тому на Миколаївщині проведено круглий стіл «Стратегія державної освітньої політики: проблеми та перспективи». Модератор заходу – Кремінь Тарас Дмитрович, народний депутат Верховної Ради України, голова підкомітету «Освіта» Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, кандидат філологічних наук, доцент у ході заходу сприяв обміну думками учасників щодо ціннісних засад і пріоритетів розвитку освіти України в умовах децентралізації, обговорювалися документи державного значення за такими напрямками: концептуальні засади проекту Закону України «Про освіту» і проблеми професійної освіти.


      У Концепції розвитку післядипломної освіти в Україні зазначалося, що її «метою є задоволення індивідуальних потреб громадян у особистісному та професійному зростанні, а також забезпечення потреб держави в кваліфікованих кадрах високого рівня професіоналізму та культури, здатних компетентнісно і відповідально виконувати посадові функції, впроваджувати у навчально-виховний процес новітні технології, сприяти подальшому соціально-економічному розвитку суспільства». Тому в обласному місті Миколаєві визначено переможців ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»
      Саме реалізуючи мету Концепції розвитку післядипломної освіти проведено низку заходів, таких як Вчимо і вчимося творчості в рамках експерименту всеукраїнського рівня, де на базі Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 51 Миколаївської міської ради проводився науково-практичний семінар із проблеми «Організація навчання як цілісного творчого процесу в загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня». У рамках семінару педагоги-експериментатори та запрошені методисти, керівники закладів та учителі початкових класів мали змогу взяти участь у тренінгу «Розвиток педагогічної та дитячої творчості: практико-діяльнісний та компетентнісний підходи».
        Під час проведення університету знань методистів із дошкільної освіти науково-методичних установ області його учасники ознайомилися з:
• Інтернет-технологіями у розвитку професійної компетентності педагога дошкільного навчального закладу;
• Особливостями використання кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку;
• Структурованими модулями методичного супроводження професійного зростання керівників дошкільних навчальних закладів;
• Ознаймилися з матеріалами Всеукраїнського фестивалю-огляду «Калейдоскоп педагогічних ідей із екологічного виховання дошкільників» та результатами участі у Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт дошкільного навчального закладу.
         Під час заходу відбулася презентація авторської програми патріотичного виховання дітей дошкільного віку з використанням ідей козацької педагогіки «Я - Українець» дошкільного навчального закладу № 148 м. Миколаєва.
Варто зазначити, що роль науково-педагогічних та педагогічних працівників післядипломної педагогічної освіти, як самостійної ланки освітнього психолого-педагогічного процесу, особливо зросла в умовах ринкових трансформацій українського суспільства. Це пояснюється тим, що державі потрібні високо кваліфіковані, високоосвічені кадри для всіх ланок освітнього комплексу. Кожна людина в такій ситуації прагне до само актуалізації і самореалізації, а отже, вона не може обійтися без самовдосконалення, безперервного підвищення кваліфікації або ж отримання додаткової освіти. Саме тому сучасна система післядипломної освіти педагогічних кадрів ґрунтується на концепції безперервної освіти педагогічного працівника, яка прийнята за стратегічну в цивілізованих країнах світу. Ці відеосвітлини підкріплюють високий результат роботи освітян Миколаївської області в роботі з обдарованою молоддю, яка є інтелектуальним потенціалом розвитку освіти. Освітяни Миколаївщини, підвищуючи фахову компетентність, передали власні знання своїм учням і сформували в них здатність компетентно діяти в нестандартних ситуаціях, бути лідерами та переможцями інтелектуальних змагань. Так, на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся IV (загальнонаціональний) етап XVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, а також - IV (фінальний) етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, екології, хімії, фізики, математики, з інформатики та інформаційних технологій, іноземних мов, трудового навчання, географії та економіки, історії та правознавства тощо.
         Змагання юних астрономів області відбулося на базі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського в ході ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.
         Неймовірно, але саме педагоги є носіями та виконавцями багатьох державних завдань, які здійснюють інноваційні перетворення всієї освітньої галузі, щоб «змінити світ на краще». Тому, наголошуючи на особливій ролі вчителя, як носія нових знань, ретранслятора створеної попередніми поколіннями інформації, вихователя гуманістичних ідеалів громадянського суспільства, післядипломну освіту орієнтували в русло інноваційної спрямованості навчально-виховного процесу, розвитку творчого, інноваційного потенціалу кадрового ресурсу і окремого учителя зокрема. Зауважимо, що кожен педагог унікальний своєю неповторністю, фаховою освітою та особистим досвідом, творчими можливостями і природою власних здібностей. Тому примушувати його до інноваційної діяльності абсурдно, а от створити умови для розвитку його інноваційного потенціалу, самобачення себе у інноваційних змінах освіти — це важливе завдання закладу післядипломної освіти, працівниками якого проведено:
        Перший зимовий пленер «Авторська техніка» учителів загальноосвітніх навчальних закладів області, керівників гуртків образотворчого мистецтва районних (міських) будинків дитячої та юнацької творчості учнів. Учасники пленеру відвідали пересувну виставку олійного живопису «Пори року» із колекції Миколаївського обласного художнього музею імені В. В. Верещагіна у галереї мистецтв Миколаївського обласного інституту, отримали творче натхнення спілкуючись із творами видатних художників східної Європи ХХ століття А також Обласну майстерню педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Інноваційний досвід дошкільної освіти Миколаївщини»
        Поряд із цим важливе значення мала психологічна майстерня «Ефективні технології керування стресом». А подих інформаційного суспільства відчувався на актуальних курсах підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, які набули фахових компетентностей у ході виконання:
• практичних завдань за комп'ютерами;
• під час роботи з інтерактивною дошкою, у ході створення навчальних продуктів у графічних редакторах Paint, Tux Paint, у середовищі Scratch та інших навчальних програмах
• під час відвідування відкритих уроків інформатики в початкових класах МЗОШ І–ІІІ ст. №19 (учителі-практики Калабуха О. Є. (2 кл.), Геніх І. О. (4 кл.));
• у ході навігації по персональним сайтам і блогам вчителів та викладачів стосовно використання системи ресурсних центрів інформаційної та науково-методичної підтримки.
       На базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання обласної школи класного керівника з проблеми «Діяльність класного керівника в контексті модернізації виховної роботи в навчальному закладі»
Методичні матеріали щодо реалізації міжпредметних зв'язків фізики з іншими природничими науками представлено на черговому засіданні обласної творчої групи вчителів фізики з проблеми «Проектування навчально-виховного процесу з фізики в основній школі за новою програмою». У другій частині засідання члени творчої групи презентували матеріали, розроблені до методичного посібника «Особливості організації навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення фізики за новою програмою. 8 клас».
       Засідання круглого столу «Сучасний світ у мовно-культурному різноманітті», організоване працівниками МОІППО пройшло в читальній залі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва. За результатами роботи учасниками круглого столу прийнято спільну резолюцію, у якій зазначено, що різні мови – це феномен об'єднання людей різних національностей. А виходячи з полікультурності та багатомовності Миколаївщини, український народ в сучасному глобалізованому світі толерантно ставиться до людей, до мов і культур різних національностей, усвідомлюючи роль різних мов спілкування як чинника об'єднання й консолідації України, засобу зміцнення єдності українського народу, самодостатності й рівноправності кожної спільноти у світовому співтоваристві.
Інститут – це живий організм, багатофункціональний, мислячий, доволі динамічний та креативний. Працівниками МОІППО щоденно вдосконалюється не лише зміст навчання, але й система організаційних форм і методів підвищення кваліфікації педагогів, відповідно до вимог освітнього ринку праці інформаційного суспільства.
          Разом із теплими сонячними променями, у галереї мистецтв Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, експонувалася весняна виставка «Натхнення» олійного живопису миколаївської талановитої молодої художниці Олени Тернової.
На Міжрегіональній відеоконференції «Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури: панорамний погляд на проблему» висвітлювалися актуальні питання щодо проведення ЗНО у 2016 році, окреслені сучасні стратегії заявленої теми педагогів Миколаївщини і Донеччини, та особливості й інноваційні підходи вимірювання навчальних досягнень учнів з української мови і літератури у визначенні результатів ЗНО. Практичний досвід роботи із формування позитивної установки до тестування і модель генералізації знань з української мови представили педагоги Миколаївської області
       На базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання творчої лабораторії розвитку початкової освіти в галузі «Суспільствознавство» із проблеми «Вплив контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів на формування предметних компетентностей».
Працівники МОІППО усвідомлюють, що кожна людина має власну неповторність і цінність, вона народжується з перманентним правом на самовиявлення, вона сама вправі вирішувати хто вона і ким хоче бути, сама формує свою категорію цінностей, сама вибирає власний шлях в житті.
       Так На базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний тренінг для директорів загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня «Тайм-менеджмент: ефективне використання часу». Тренінгове заняття складалося з трьох сесій, на яких були передбачені активні командні вправи, обговорення, групові дискусії, інтерактивні міні-лекції, рухливі розминки та перегляд відеороликів із питань тайм-менеджменту керівника освітнього закладу. Кожна тренінгова сесія містила три компоненти: змістовно-смисловий, діагностичний та корекційно-розвивальний.
Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з відділом освіти Баштанської райдержадміністрації проведено виїзне засідання обласної медіастудії «Пам'ять просить слова» де її учасники разом із районними та шкільними координаторами проекту «Ланцюг поколінь», волонтерською групою Добренської ЗОШ І-ІІІ ст., пошуковою групою Баштанської ЗОШ І–ІІІ ступенів №1, учасниками історично-краєзнавчого гуртка БДЮТ переглянули кадри відеохроніки років Другої світової війни на території Миколаївщини та Баштанщини, представлений пошуковий матеріал та створений на його основі відеофільм про героя АТО Андрія Гладкова, представлено також узагальнену волонтерську роботу найактивнішого в районі волонтерського загону «Патріот» Добренської ЗОШ І–ІІІ ступенів.
А на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІ етап Всеукраїнського турніру юних істориків, у якому взяли участь 17 команд із різних районів і міст області.
      Ці історичні фотосвітлини підтверджують розвиток інноваційного потенціалу педагога, як складного процесу пошуку, розробки та використання нововведень в післядипломній освіті. Інноваційний потенціал педагога – це обов'язкова умова існування системи освіти та її прогресивного розвитку. Він формується на особистісному підході за умови створення відповідного освітнього середовища.
Так у Миколаївському ОІППО проведено Школу фахової майстерності «Переможці ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року –2016» – молодим учителям»
       А також проведено обласний семінар-практикум «Сучасне кримінальне право: підходи, зміст і методика навчання на уроках правознавства», де учасники семінару засвідчили актуальність та необхідність диференційованого підходу до вивчення галузей права та використання його виховного та превентивного потенціалу в системі шкільної освіти.
Навчальний тренінінг для вчителів Миколаївської області, які викладають інформатику в початковій школі, проходив за Програмою Іntel® «Навчання для майбутнього», яка сприяє підготовці школярів до формування економіки знань XXI століття шляхом інтеграції ІКТ з методом проектів.
       На базі МОІППО відбулася презентація навчального посібника «Історія рідного краю: Миколаївщина» Автори посібника на основі архівних документів і матеріалів показали, як зароджувалося життя в нашому краї. Крім історичних тем, знайшлося місце і для показу таких тем, як національні меншини, культура краю, визначні постаті і т.д.
А також в цьому закладі проведено засідання обласного клубу вчителів образотворчого мистецтва «Червона калина» на тему «Упровадження сучасних художньо-педагогічних технологій у викладанні образотворчого мистецтва в школі»
        Презентацією інноваційного всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України» для освітян Миколаївщини передбачалося впровадження в національний освітній простір системи пошуку, навчання та виховання здібних дітей і учнівської молоді. Родзинка такої системи полягала в тому, що учні навчаються в проектних класах за спеціально розробленими навчальними планами, навчальними програмами та посібниками, засобами ІКТ, рекомендованими та затвердженими Міністерством освіти і науки України.
        До того ж Миколаївщина радо зустріла юних філологів України – учасників ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із німецької та французької мов. Після змагань юні філологи-інтелектуали взяли участь у лінгвокультурознавчому квесті («Розгадай Німеччину») та культурологічному ательє («Уся правда про Францію»). Поринули в історію корабельного краю від сивої давнини і до сьогодення, побачили чимало унікальних експозицій у Миколаївському краєзнавчому музейному комплексі «Старофлотські казарми», переглянули виставу французькою мовою «Le Problème» (казка М. Еме «Задачка») і театральну постанову в патріотичному дусі «Міліграми душі на терезах болю».           А також зустрілися з представниками іноземних видавництв «Хубер» та «Лінгвіст» і відвідали найкращий Миколаївський зоопарк в Україні. Учасники, які посіли перші місця в олімпіаді із французької мови отримали поїздки до Франції від посольства Франції в Україні.
Порпяд із цим відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови і літератури, що проводився серед учнів 11-х класів. Із перемогою привітали дипломата ІІ ст. Бейгул Ірину, ученицю 11 класу Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 45. Так крок за кроком МОІППО реалізує зазначені у галузевій концепції розвитку неперервної педагогічної освіти пріоритетні завдання, спрямовані на модернізацію всіх рівнів змісту освіти і технологій навчання.
        У системі підвищення кваліфікації МОІППО основна увага звертається на перебудову стереотипів діяльності і мислення педагогів, заміну негативних настанов та шаблонів. Всі заходи націлено не стільки на передачу інформації, скільки на формування і розвиток інноваційної педагогічної діяльності, налаштування педагога на творчість і стимулювання в ньому інноваційного потенціалу
Так із метою виявлення педагогічного досвіду, підтримки фахової майстерності, популяризації здобутків освітян області та сприяння впровадженню їх у практику роботи для педагогів Миколаївщини проведено низку Конкурсів, наприклад: ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка», заочний обласний конкурс портфоліо з відеоматеріалами «Педагогічний досвід освітян регіону – 2016», Із метою розвитку дитячої творчості та креативного мислення школярів у процесі освоєння сучасних комп'ютерних технологій при створенні художніх значущих робіт проведено обласний заочний конкурс анімаційних фільмів. А за допомогою програми «Афлатот»: формувалалася соціальна і фінансова освіта дітей дошкільного віку. За результатами нелегкого інтелектуального випробування школярі Миколаївщини вибороли чотири призових місця і стали переможцями IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури!заочний обласний конкурс мультимедійних фільмів тощо.
       Під час стажування слухачів курсів підвищення кваліфікації – вчителі біології, екології на базі кафедри мікробіології, вірусології та біохімії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова отримали наукову інформацію про нормальну біоту організму людини, мікробні технології оздоровлення довкілля, а також біотехнологічний метод вилучення рідкісних, кольорових металів із промислових відходів А ще познайомились із сучасним лабораторним обладнанням (роботою електронного мікроскопу), переглянули фотоколекцію музейних експонатів, яка може бути використана в навчальному процесі.
         Цінним підгрунтям обласної мистецької студії «Цілісна модель регіональної художньо-естетичної освіти як новий етап педагогічного мислення» були майстер-класи на тему «Феномен української пісні у формуванні поліхудожнього образу України». Завершальним акордом роботи студії стала презентація виставки олійного живопису «Натхнення» Олени Тернової, миколаївської художниці, керівника арт-студії «PICASSO».
         А майстер-класи на теми: «Синектика  шлях до активізації пізнавальних можливостей дітей старшого дошкільного віку», «Здорова дитина – багатство родини, здорова родина – багатство країни» проведені в ході роботи обласної майстерні педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Інноваційний досвід дошкільної освіти Миколаївщини».
Педагоги Миколаївщини продовжили знайомство з науково-педагогічним проектом «Інтелект України», спрямованим на розвиток академічно обдарованих учнів під час творчої зустрічі педагогів Миколаївщини та Харківщини
У практичній діяльності вчителів ЗНЗ області буде використано збірку матеріалів учасників ІІ Обласних астрономічних читань «Пізнаємо Всесвіт».
       У рамках реалізації екологічного проекту, на Миколаївщині висадили яблуню – дитинства оберіг. Висаджені дерева яблуні звичайної зазеленіють та вкриються біло-рожевим цвітом біля дитячих садків, шкіл та установ освіти як оберіг щасливого дитинства в єдиній рідній яблуневій Україні.
       Квітневий фестиваль педагогічної та учнівської творчості Новобузького району – представив результати формувального етапу всеукраїнського експерименту з проблеми «Створення дидактико-методичної системи розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу»
На базі Миколаївської гімназії № 2 проведено засідання обласної педагогічної майстерні «Формування здоров'язбережувальних компетенцій у співпраці «Учитель – учень – батьки» у ході якого учасники взяли участь у діловій грі «Сім'я і школа», провели «мозковий штурм» «Стежками безпечного Інтернету», відвідали урок основ здоров'я у 5 класі на тему «Безпечний Інтернет», під час якого визначено шляхи батьківського впливу на убезпечення дітей від шкідливого впливу Інтернету. Кожен учасник отримав електронний методичний кейс «На допомогу учителю основ здоров'я», який містить нормативну базу з предмета, методичні рекомендації, календарно-тематичне планування, методичні матеріали для підготовки до уроків.
         Варто зазначити, що розвиток інноваційного потенціалу педагога можливий лише за умов творчого освітнього середовища. Саме післядипломне середовище акумулює в собі інтелектуальне, культурне та професійне життя вчителя, саме «тут учителі мають можливість поділитися власним досвідом, обмінятися думками щодо окремих питань сучасної методики викладання фахових дисциплін».
Так на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулась психологічна майстерня «Ефективні технології керування стресом»
          Домінантою цього заходу стала низка майстер-класів із актуальних проблем сьогодення, а саме: «Використання креативних технологій для стабілізації та саморегуляції при психологічній травмі», «Розвиток соціально-прийнятної поведінки в стані агресії через гру «Коржик» та правопівкульне малювання», «Підвищення стресостійкості дитини та дорослого шляхом використання методу мандали».
         Психологічна служба також надана фахову допомогу учасникам АТО та членам їх сімей. Проведені психологічні тренінги базувалася на матеріалах кризового консультування польських, ізраїльських, литовських, німецьких, норвезьких, американських і українських колег. Учасники відпрацювали такі теми, як: «Нейробіологія стресу», «Правила війни», «Девіантна та делінквентна поведінка як реакція на переживання втрат, сцен жорстокості, поранень і полону», «Провина за те, що вижив», «Втрата, етапи проживання горя», «Відновлення внутрішніх ресурсів, сімейних зв'язків, пошук нових орієнтирів після повернення зі зони АТО»
Кожна сесія обласного коучингу для резерву директорів загальноосвітніх навчальних закладів з проблеми «Умови та чинники якісних управлінських рішень» проходила на базі інституту. Учасники коучингових сесій вчилися приймати управлінські рішення за трьома компонентами: змістовно-смисловим, діагностичним та корекційно-розвивальним.
         Поряд із цим варто зазначити актуальність запровадження елементів STEM-освіти на уроках математики. Цікавий та корисний для учителів математики проведений майстер-клас на тему: «Дослідницька діяльність як засіб формування предметної компетентності учнів у навчанні математики» з використання елементів STEM-освіти. А під час засідання круглого столу за темою «Формування мережевого співтовариства методичних служб для забезпечення якості математичної освіти в районі» учасники також обговорили проблеми впровадження в роботу хмарних сервісів та можливі шляхи їх подолання.
Миколаївщина радо зустріла авторів підручника «Зарубіжна література. 8 клас», які акцентували увагу на читацькоцентричної моделі організації діяльності старших підлітків на уроках зарубіжної літератури за новими освітніми стандартами.
До того ж учителі-суспільствознавці стали учасниками навчальних семінарів із проблеми «Зміст та методика викладання варіативного курсу «Кроки до порозуміння» У рамках цього проекту задекларовано Українську ініціативу зміцнення громадської̈ довіри, що реалізується Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з громадською організацією «Вчителі за демократію та партнерство». Метою зазначеного курсу є зменшення вразливості учнів і вчителів до маніпулятивної інформації, розвиток критичного мислення, опрацювання інструментів для громадських обговорень з питань конфлікту і його впливу.
Важливу роль у вирішенні актуальних питань сьогодення відіграють систематичні Батьківські дебати та громадські слухання, проведені на базі МОІППО з проблеми «Чому нас вчать діти?»
       Під час проведення конференції з проблеми Медіаосвіта: підбиваємо підсумки та ділимося досвідом поєдналися зусилля науковців та практиків для розвитку медіаосвіти України та імплементації світового досвіду у вітчизняну освіту. Для візуалізованого сприйняття інформації також діяла виставка «Медіапростір сучасної школи» на якій педагоги експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області презентували матеріали Всеукраїнського експерименту «Впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес».
Так створюються стабільні позитивні умови для прискореного входження України до європейської спільноти»
        Важливою складовою щоденної діяльності МОІППО є виховний напрямок. Так у навчальних закладах області пройшла низка виховних заходів та уроків пам'яті, які сприяли формуванню відповідальності за майбутнє держави, усвідомленню того, що Земля – наш єдиний спільний дім. Заходи пройшли в рамках пам'яті найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Учителів і учнів вразили наведені факти про масштаби та наслідки аварії. А також учнів зацікавили вимірювальні пристрої, які гість продемонстрував під час практичної частини заходу на тему « 30 років Чорнобильській трагедії»
       Одним із проявів виявлення поваги усім борцям проти нацизму є полум'яніння червоних маків біля наших сердець, як Символ відзначення Дня пам'яті всіх жертв Другої світової війни та примирення і Дня перемоги, як гідне вшанування подвигу українського народу.
      Актуальним було засідання Миколаївського онлайн-клубу «Молодь за здоровий спосіб життя», присвячене методичній роботі вчителя основ здоров'я, спрямованій на організацію та проведення Тижня здоров'я у загальноосвітніх навчальних закладах області.
Пленер з олійного живопису «Миколаївська весна–2016» художньої майстерні «Авторська техніка» передбачав відвідування пересувної виставки олійного живопису «Подих весни» із колекції Миколаївського обласного художнього музею імені В. В. Верещагіна та «Храмова архітектура Миколаївщини» Андрія Іваницького, розміщені у галереї мистецтв інституту. Учасники пленеру отримали поради від Валентина Меркулова на початку роботи щодо колориту, вибору формату і місцевості для етюду. Ландшафт парку «Перемоги», наповнений першою зеленю та цвітінням дерев, надав особливого емоційного звучання роботам, наповнив учасників неповторними враженням від спілкування з природою.
        Таким чином освітній процес у повній мірі залежить від особистостей — і тих, хто навчає, і тих, хто вчиться. Їх творча активність, нетрадиційне мислення, прагнення до новаторства і, врешті, інноваційний потенціал — обов'язкова умова розвитку та існування системи освіти та її прогресу.
        Інноваційний потенціал педагогічного працівника визначається рівнем сформованості таких компонентів як потреба і уміння визначати педагогічні проблеми; бажання будувати особистий простір у віртуальному освітньому середовищі; ведення науково-пошукової роботи, шляхом використання сервісів соціальних мереж; введення інновацій у навчально-виховний процес, шляхом використання персональних веб-ресурсів і цифрових технологій (сайтів, блогів, мультимедіа, відео тощо); володіння методиками авторських розробок на основі технологій веб 2.0 та методологією експериментування; здатність здійснювати інноваційну освітню діяльність.
       Так у ході засідання обласного методичного активу керівників районних (міських) методичних об'єднань учителів хімії представлено основні напрями співпраці педагога і вченого як умову зростання якості шкільної хімічної освіти.
Презентація нових підручників із математики в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася під час творчої зустрічі учителів математики загальноосвітніх навчальних закладів області з автором підручника «Алгебра. 8 клас» Захарійченко Юрієм Олексійовичем, автором тестових завдань із математики, експертом УЦОЯО. Тісна співпраця авторів підручників і вчителів сприятиме підвищенню якості навчальної літератури.
        У рамках Тижня науки «родзинки» майстерності дистанційного навчання продемонстрували учасники Міжрегіонального Вебінару Миколаївщина та Рівненщина. Працівники інститутів післядипломної освіти обмінялися досвідом роботи на платформі Moodle для підтримки віртуального навчання в онлайн середовищі. При цьому, акцентувалася увага на зміні парадигми традиційної передачі знань на педагогіку конструктивістської співпраці, де знання набувалися, а уміння і навички формувалися й творилися в результаті власної діяльності слухачів курсів та їх учнів. Зрозуміти привабливість дистанційного навчання допомогла візуалізована «ментальна карта» характерних рис дистанційного навчання дорослих та «дерево рішень», які сприяли обміну досвідом з проблеми розвитку дистанційного навчання в регіонах та обговоренню актуальних питань.
        До того ж у рамках "Тижня науки – 2016" працівники психологічної служби Миколаївської області вивчали теорію та практику кризового консультування. Отриманий від навчання досвіт стане ще однією перлиною в методичній скарбничці фахівців психологічної служби Миколаївщини.
        Поряд із цими заходами Відбулися обласні методичні активи методистів, керівників науково-методичних установ та керівників загальноосвітніх навчальних закладів, а також активно працювала всеукраїнська літня школа «Google з проблеми «Безпеки в Інтернеті». У рамках зазначених заходів проведені фрагменти коучингових занять на теми «Умови та чинники прийняття якісного управлінського рішення» та «Керівник-лідер – керівник-стратег».
       Зрозуміло, що професійна діяльність освітян ґрунтується на уже сформованих світогляді, стереотипах дій, набутих у соціальному і особистому житті, які іноді негативно впливають на їх інноваційну діяльність. Тут варто застерегти педагогів від того, що «якщо учитель звикає без роздумів приймати до буквального виконання все, що йому пропонують і рекомендують, то його інноваційні здібності поступово згасають. У свідомості накопичується все більше готових прикладів педагогічної діяльності. Це з одного боку допомагає освітянам адаптуватися в педагогічному суспільстві, але з іншого боку, при цьому знижується їх творчий потенціал»
         Такі підходи до організації навчально-виховного процесу в системі післядипломної педагогічної освіти створюють необхідну основу для якісного підвищення кваліфікації освітянських кадрів та реалізації концепції розвивального навчання в системі розбудови і стратегічного розвитку національної школи у нових соціально-економічних умовах. Із шаленною швидкістю набуває сили інноваційність, індивідуальність, творча активність та бажання виявити себе.
        Так, на базі пансіонату «Велам» (с. Чорноморка Очаківського району на березі Чорного моря) пройшов обласний методичний актив з проблеми «Особливості організації психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу в контексті пріоритетних напрямів системи освіти». Отримані практичні знання та вміння дозволили учасникам опанувати новими фаховими техніками роботи за методиками пісочної та фільмо-терапії. Також цінним практичним надбанням для психологів стали технології роботи з дітьми зі змішаними специфічними розладами психічного розвитку. До того ж актульними були Методичні активи вчителів мистецтва Миколаївщини із проблеми стратегії сучасної мистецької освіти у загальноосвітніх навчальних закладах в контексті професійного розвитку вчителя мистецтва
        Разом із цим яскравою подією стала Х ювілейна усеукраїнська та ІІІ міжнародна Школа методичного досвіду з художньо-естетичної освіти з проблеми «Мистецтво в освітньому просторі школи: Україна – Європа – Світ». У цьому заході взяли участь більше 60 осіб за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України. У ході майстер-класів увага акцентувалася на проблемах компетентнісного підходу до мистецької освіти в контексті європейських стратегій та вітчизняного досвіду. Завершилася робота педагогічним дискурсом «Проблеми і перспективи художньо-естетичної освіти в контексті сучасної культури» та круглим столом «Стратегії розвитку 12-річної школи України в контексті європейської інтеграції: мистецький компонент». За результатами навчання учасники отримали сертифікати. .
         Під час стажування слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів біології та хімії на базі кафедри мікробіології, вірусології та біохімії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова педагоги переконалися у наявності потенціалу шкільної біології для реалізації певних принципів STEM-освіти через трансдисциплінарні знання.
Актуальності набув обласний методичний актив керівників РМО вчителів-природничників, де зазначалося, що в період реформування освіти в Україні є актуальним питання розвитку інтересу учнів до фундаментальних наук, винахідництва, конструювання. Його вирішення передбачає світовий освітній бренд STEM-освіта, який стрімко набирає обертів у нашій країні. Так із метою підготовки вчителів фізики до впровадження STEM-освіти в навчально-виховному процесі, набуття практичних навичок роботи з сучасним цифровим обладнанням кабінету фізики та його використання в навчально-дослідницькій діяльності учнів, надзвичайно важливою була поїздка до м. Києва. Саме там, для вчителів фізики ЗНЗ Миколаївської області, проведено практикум із проблеми «Вивчення сучасного технічного оснащення для академічних досліджень і навчального процесу з фізики»
        На Миколаївщині ОІППО освіти спільно з органами управління освітою та методичними установами проведено низку обласних методичних активів, які акцентували увагу на стратегічних напрямах реформування української системи освіти та необхідності докорінних змін у системі забезпечення якості навчально-виховного процесу, удосконалення професійних компетентностей педагогічних працівників, фахової майстерності підготовки органів самоврядування, й особливо шкільних адміністрацій щодо питань громадсько-державного управління в умовах децентралізації та автономії шкільних громад. Василь Іванович Шуляр, директор МОІППО, окреслив характерні якості сучасного педагогічного працівника – компетентність, відповідальність, уміння здійснювати професійну діяльність на рівні світових стандартів, готовність до постійного професійного зростання, соціальної й професійної мобільності. (Відео з Міністром)
       Продовжили проводити заходи у рамках обласного методичного активу керівників районних (міських) методичних об'єднань учителів суспільствознавчих дисциплін на базі Богданівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Доманівської районної ради, де серйозну увагу приділено розгляду педагогічних, психологічних, методичних аспектів питань про «творчого вчителя» і «обдаровану дитину»; про співпрацю вчителів і методистів під час підготовки до конкурсу «Учитель року» та інших інтелектуальних професійних змагань.
        Презентація збірки Дмитра Дмитровича Кременя «Скрипка з того берега» носить неабияке просвітницьке значення, адже вона знайомить читачів із філософськими роздумами поета, його світоглядом, мріями, щирими побажаннями на майбутнє як своїм читачам, так і Україні. Як натхненник і упорядник збірки Тарас Дмитрович Кремінь розповів учасникам заходу історію добірки віршів, що ввійшли до 67-ої книги батька. До збірки ввійшли модерні твори, присвячені жінкам-матерям, коханій дружині, що гармонійно поєднувалися єдиною ідеєю – любові до життя, до людини. У віршах Дмитра Дмитровича – добро, мудрість, істина, вони надихають українців бути чесними і милосердними, справжніми людьми, патріотами своєї землі.
        Вас цікавить «Як сформувати ключові ІКТ-компетентності та «вміння вчитися», задекларовані у навчальних програмах початкової школи?» Напевно, спочатку вчитель має сформувати власні компетентності, тобто «вміння вчитися» з використанням ІКТ як здатність до самоорганізації в навчальній діяльності, а потім сформувати ці компетентності у своїх учнів. Саме цьому сприяє сучасна, актуальна, якісна та перспективна очно-дистанційна форма курсів підвищення кваліфікації. Цього року шість груп педагогічних працівників різних предметних категорій виявили бажання навчатися за очно-дистанційною формою (учителі англійської мови, хімії і біології, трудового навчання, педагоги-організатори, вчителі початкових класів). Тобто, відбувається поступове впровадження дистанційної форми навчання на курсах підвищення кваліфікації на технологічній основі, яку суспільство вже давно очікує. Вчимося дистанційно вчитися!
           Продовжило роботу на базі Миколаївської СЗОШ №22 засідання обласного методичного активу вчителів іноземних мов із проблеми «Організація навчально-виховного процесу з іноземних мов у закладах освіти Миколаївської області у 2016/17 навчальному році». Присутні ознайомилися з інформаційно-ресурсним та навчально-методичним забезпеченням навчання іноземних мов.
      У рамках освітнього проекту ««Долаємо прірву: інструменти для об'єднання розділених громад», що реалізується в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри, в Бердянську проходив Всеукраїнський дебатний форум.
Його учасниками стали учні старших класів із різних областей нашої країни. Основною темою дебатів стала соціально значуща проблема: «Сьогодні в Україні потрібно обмежити свободу слова: так чи ні?». У кожному раунді свою позицію «за» і «проти» відстоювали по дві команди. За ходом дебатів стежили компетентні судді, які і визначали кращу з команд. Миколаївська область була представлена командою Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І – ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради, яка в загальному рейтингу команд посіла 6 місце. Наші учасники отримала новий досвід, який планують поширювати на Миколаївщині.
          В обласній Літній школі навчалися методисти та вчителі початкових класів. Фахової майстерності щодо викладання української мови, математики, інформаційної культури та курсу «Навколишній світ» із використанням педагогічної технології «Росток» у початковій школі, набули учителі початкових класів, які брали участь у всеукраїнському семінарі «Підготовка педагогічних працівників до реалізації інноваційної технології «Росток».
         У рамках VI Всеукраїнської науково-практичної конференції з проблеми «Формування компетентностей обдарованої особистості в системі освіти», що відбулася влітку на Миколаївщині проведено низку цікавих майстер-класів на різну тематику це і «Психологічні вправи з розвитку уяви та інтуїції», або «Створення умов для розвитку творчості дітей раннього віку в продуктивній діяльності», проведено також для управлінців коучинг «Компас лідера».
       До того ж у Миколаївському ОІППО проведено авторську майстерню Бойка Георгія Володимировича з проблеми практичної підготовки учнів і вчителя до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні за авторською технологією з актуальної теми «Корисному навчатися потрібно самому»
       Вас цікавить: «Як Миколаївські розумники навчаючись відпочивали?» Переконливо засвідчуємо – цікаво й результативно, тобто цей тиждень в літньому таборі навчання та оздоровлення для обдарованої учнівської молоді, насичений яскравими подіями, змістовними заняттями, веселощами та гарним відпочинком. Він надовго запам'ятається юним розумникам та додасть їм наснаги у новому навчальному році. Завдяки раціональній організації часу учні не лише навчалися, а й мали достатньо вільного часу на розваги та відпочинок.
       А з метою забезпечення якісного навчання і практичного застосування іноземних мов, удосконалення розмовної іноземної мови, подолання мовного бар'єру та отримання мотивації для подальшого удосконалення знань з іноземної мови, у Миколаївській області було організовано роботу літніх мовних таборів де також поєднувалося навчання із відпочинком. На відміну від уроків заняття у мовних таборах проходили у формі різноманітних цікавих вправ, інтерактивних ігор, вікторин, інтерв'ю, інсценізації казок, проектів та їх презентацій, також мало місце й естетичне виховання і все це реалізовувалося іноземними мовами.
        На базі пансіонату «Миколаїв» (с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, тобто на березі Чорного моря,) проведено обласний методичний актив педагогічних працівників дошкільної освіти. У ході заходу проведено майстер-клас «Педагогічні сходинки гуманної педагогіки» та Інструментарій роботи з дітьми дошкільного віку».
Оскільки «Літо – час для навчання в авторській школі професора С. І. Якименко», то водночас понад 60 педагогічних працівників дошкільної освіти та фахівців початкової школи з різних регіонів України, а також журналісти обласного телеканалу «Миколаїв» вп'яте взяли участь у Всеукраїнській літній школі інноватики професора С. І. Якименко з проблеми «Інтегрована особистісно-орієнтована освітня технологія в дошкільному навчальному закладі», яка проходила за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Організаторами заходу є Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського. В інноваційній формі педагогічного тьюторінгу та науково-педагогічного квесту учасники школи знайомилися із авторською технологією, презентацією результатів наукових досліджень професора С. І. Якименко стосовно реалізації зазначеної проблеми, а також обмінялися практичним досвідом у контексті рішення проблем дошкільної освіти. За результатами навчання отримали сертифікати.
        На базі Очаківського відділу освіти Очаківської районної ради відбувся пленер художньої майстерні «Очаківські краєвиди – 2016». Робота художньої майстерні «Авторська техніка» розпочалася в Галереї мистецтв МОІППО з огляду виставки художньої фотографії «Різноманіття» юних фотоаматорів гуртка «ФотоКрок». Цікавою була поїздка на Чорноморську косу, де учасники пленеру на базі відпочинку Національної спілки художників України імені Руфіна Судковського написали краєвиди з видом на острів Березань та паркову зону бази. Буяння квітів, прохолода тіні дерев надихнули вчителів-митців на створення насичених за кольором і яскравими за колоритом більше 40 етюдів Очаківського краю. У вільний час учасники пленеру мали можливість відвідати історико-краєзнавчий музей та ознайомитися з історичними пам'ятками міста Очакова, подихати свіжим морським повітрям та цікаво відпочити.

        Про Підсумки роботи органів управління освітою та навчальних закладів щодо забезпечення розвитку освіти в Миколаївській області за 2015/16 навчальний рік та завдання на 2016/17 навчальний рік (у режимі відеоконференції) виступила Веліховська А. Б., директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на серпневій конференції педагогічних працівників Миколаївської області. У доповіді зазначалося, що у контексті нового змісту національної освіти важливим аспектом діяльності системи післядипломної педагогічної освіти стало формування готовності педагога до роботи в сучасних умовах і на випередження.
А проведений Перший урок для першокурсників Миколаївського коледжу культури і мистецтв на тему «Від проголошення Незалежності до нової України», присвячений 25-ї річниці незалежності України. Гаслом зустрічі стали такі слова: «Незалежність. Від 1991 – назавжди».
         Протягом трьох місяців (серпень, вересень. жовтень) проходили заходи присвячені роз'ясненню педагогам змін, які відбуваються в освіті України. Зокрема проведено низку заходів, виїзних і місцевих семінарів-практикумів на тему «Нова українська школа: стратегія змін в освіті України. Стратегія післядипломної педагогічної освіти», проведено засідання творчих груп, Університетів знань, творчих студій, роз'яснення проводилися як на курсах підвищення кваліфікації, так і в міжкурсовий період у формі вебінарів, відеотрансляцій, он-лайн марафонів для управлінських кадрів та педагогічних працівників усіх освітніх галузей.
Із метою поліпшення життя людей з вадами слуху, під гаслом «Навчання жестової мови – шлях подолання інформаційних бар'єрів, на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти вже шостий рік поспіль проходять курси жестової мови, на яких навчаються педагоги, студенти, батьки, громадські активісти та всі, хто бажає бути поряд з нечуючими людьми та відкрити для себе їх внутрішній світ
       П'яте ювілейне засідання обласної Відкритої студії «Наука і ми» з теми «Наука й освіта третього тисячоліття: трансдисциплінарність, інтеграція, технологізація» проведено з метою підвищення якості навчання природничих наук у школі шляхом збагачення знань учителів і учнів про сучасні досягнення фундаментальних наук, популяризація досягнень українських учених та їх внеску в розвиток цивілізації.
      Усеукраїнська науково-практична конференція «Літературний дивосвіт краян-ювілярів» розпочалася з відкриття пам'ятної дошки поету, перекладачу, громадському активісту Валерієві Бойченку, який працював у цьому закладі. Виконанням гімну Першої української гімназії імені Миколи Аркаса на слова В. Бойченка хоровий учнівський колектив під керівництвом Тетяни Козки ушанував пам'ять видатного земляка.
      Оригінальною музичною композицією «Миколаївщина мистецька» привітав учасників конференції лауреат Міжнародних і національних конкурсів – народний академічний жіночий хор ім. Світлани Фоміних Миколаївського коледжу культури і мистецтв (керівник і диригент – Тетяна Островська, заслужений працівник культури України).
       Роботу Конференції продовжили секційні засідання «Літературно-краєзнавчий дискурс: історія і сучасність» і «Літературне краєзнавство як засіб реалізації компетентнісного підходу в мовно-літературній освіті» Окрасою Конференції став новий формат культурно-мистецької акції – арт-сесія «Ємигія-фест»
        На базі Баштанської ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 відбувся обласний майстер-клас «Розвиток навичок усного рахунку засобами онлайн-середовища Міксіке», який пройшов у рамках україно-естонського проекту «Міксіке в Україні». Основна діяльність Міксіке – розвиток власної онлайнової освітньої платформи, створення навчальних матеріалів в електронних форматах для шкіл, учителів та учнів. А також проводити навчальні змагання з усного рахунку «Прангліміне» як серед учнів так і між школами різних країн Європи.

   До того ж, методисти МОІППО, співпрацюючи із партнерами в рамках Всеукраїнського навчально-методичного семінару для методистів на тему «Іноземна мова як життєве вміння», який проходив у м. Береговому Закарпатської області, ознайомилися із новітніми онлайн-ресурсами, стандартами та дидактико-методичними підходами до конструювання змісту підручників з іноземних мова, провели дискусію з авторами цих підручників: Карпюком О. Д., Пахомовою Т. Г., Худик К. Ю., Пасічником О. С..
      А слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителі фізики та математики вивчали досвід педагогів Баштанської гімназії
      На базі Новобузької ЗОШ І-ІІІ ст. №10 відбувся міжрайонний семінар «науково-методичний супровід інноваційної діяльності вчителя основ здоров'я в умовах малого міста та сільської місцевості»
   А з проблеми «Реалізація компетентнісного підходу до викладання навчальних предметів у початковій школі в умовах розвантаження програм та реформування середньої освіти» проведено обласний університет знань методистів із початкової освіти науково-методичних установ області.
    Творчий діалог вчителів-словесників відбувся із автором програм і підручників із зарубіжної літератури – Ковбасенком Юрієм Івановичем. Лектор ознайомив учителів ЗНЗ Миколаївської області з умовами участі учнів в інтелектуальній літературній грі «Sunflower» та звернув увагу на використання принципів інтелектуального квесту під час вивчення літератури.
   На базі Миколаївського муніципального колегіуму ім. Володимира Д.митровича Чайки проведено засідання авторської творчої майстерні вчителів біології з проблеми «Використання сучасного лабораторного обладнання для проведення практичних робіт із мікробіології».
     Форум українських патріотичних справ «МИ – УКРАЇНЦІ!» став важливою подією, спрямованою на підвищення патріотичного духу суспільства та розроблення подальших кроків у напрямі національно-патріотичного виховання дітей та молоді
     А юні географи взяли участь в обласному етапі всеукраїнського учнівського турніру.
  Міжнародну нагороду отримав Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти під час участі у VІІІ Міжнародному форумі-виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2016». У рамках роботи форуму деолегація від МОІППО провела педагогічний дискурс на тему «Від медіаграмотності до медіакультури: проблеми та перспективи» за результатами Всеукраїнського експерименту з упровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в практику загальноосвітніх навчальних закладів. Досвід презентували науково-педагогічні працівники кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики. Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти нагороджено Дипломом І ступеня (золотою медаллю) виставки.
   Цікавий захист колективного випускного проекту «Сторінки історії українського козацтва. Образ козацтва в мистецтві» проведено слухачами курсів підвищення кваліфікації музичних керівників дошкільних навчальних закладів
   Цікавим та науково-пізнавальним був фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних біологів, який відбувся на Миколаївщині. Тематика наукових досліджень юного покоління вражала членів журі. Юні обдаровання продемонстрували уміння презентувати результати власних досліджень із актуальних проблем сьогодення, уміння вести полеміку, ефективно використовувати колективну домку, змагатися та аргументовано доводити презентовану ідею і при цьому бути толерантним.
   Продовжив роботу обласний семінар з проблеми «Інноваційне проектування навчально-виховного процесу в початковій школі на засадах інтегративно-діяльнісної технології «Росток»
   А новий зміст початкової освіти досдіджувався у творчій лабораторії галузі «Мови і літератури» .
  Поряд із цим проведено обласний тренінг із попередження торгівлі людьми на тему «Методика впровадження програми виховних заходів із протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» із метою активізації профілактичної роботи з питань захисту прав людини, розвитку її правосвідомості.
   До того ж пройшла серія обласних майстер-класів на тему "Ефективні технології керування стресом"
  Співпрацюючи із Миколаївським обласним краєзнавчим музеєм «Старофлотські казарми» проведено засідання суспільствознавчої науково-методичної студії «Історія і пам'ять»
  На базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 56 відбулась обласна творча лабораторія розвитку початкової освіти в галузі «Суспільствознавство» із проблеми «Основні зміни в програмі предмета «Я у світі»
    У ході обласного методичного семінару для переможців першого (районного (міського)) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» відбулася підготовка до проведення конкурсних випробувань: тестування з фахової майстерності А в ході відбіркового туру Конкурсу у номінаціях: «біологія», «інформатика», «музичне мистецтво», «початкова освіта» відбувся методичний діалог та конкурсні випробовування вчителів – учасників конкурсу «Учитель року – 2017».
   На Миколаївщині також проведено ІІІ (обласний) етап ХVІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Акцент зроблено на важливості піднесення престижу української мови серед учнівської та студентської молоді та виховання пошани до культури і традицій українського народу.
     За пріоритетами світових трендів, які можуть змінити світ у майбутньому на другій сходинці стоять університети «третього віку», які є активною складовою концепції «навчання протягом життя». Наш МОІППО долучився до реалізації концепції розвитку освіти Миколаївського регіону і ефективно використовує цей світовий тренд, де щовівторка проходили тренінгові заняття зі слухачами університету «третього віку» в частині комп'ютерно-інформаційних технологій Про цінність очно-дистанційної форми навчання зазначають у підсумкових анкетах випускники курсів підвищення кваліфікації при МОІППО, у тому числі і люди похилого віку, які навчалися очно-дистанційно за технологією перевернутого навчання.
    Варто також зазначити ефективність моніторингових досліджень якості освіти та чітку організацію і проведення ЗНО в Миколаївській області працівниками нашого інституту.
  За традицією, на кожній кафедрі МОІППО пройшли різновекторні річні звіти діяльності працівників щодо реалізації завдань регіональної освіти. Представлені підрозділами панорами педагогічних ідей та альтернативні форми інноваційних заходів, формують освітній простір педагогів і мають високий коефіцієнт корисної дії.
 Отже, система післядипломної освіти відіграє важливу роль у формуванні інноваційного потенціалу педагогічних працівників. Нельсон Мандела зазначав «Освіта - найбільш сильна зброя, за допомогою якої можна змінити світ».

До знань тут зоряна дорога,
Нехай святиться в кожному із нас!
Наука! Мудрість! І Свобода!
Потужний інститут вітає Вас!

 

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання