Єдина Країна! Единая Страна!
 
22 | 07 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПередовий педагогічний досвід -2015

Дослідно-експериментальна робота школи в рамках Всеукраїнського експерименту «Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу

sabatСабат Ольга Вікторівна, заступник директора з НВР,
Сенюк Лілія Олексіївна, заступник директора з НВР

Миколаївська ЗОШ № 3 Миколаївської міської ради
Представлені матеріали з досвіду виховання учня-діяча, який буде спроможний у своїй подальшій життєдіяльності створювати матеріальні і духовні цінності, змінювати на краще суспільне життя і себе, аналізувати й оцінювати наслідки цих змін, доводити цінність власних думок іншим людям та формування інтелектуально-творчих умінь на уроці через конструктивну взаємодію між вчителем та учнем.

Детальніше...

Психолого-педагогічна адаптація молодих спеціалістів у сучасній школі

bondarchukБондарчук Наталя Володимирівна, заступник директора з НВР

Полігонівська ЗОШ І-ІІІ ст. Жовтневого району Миколаївської області
Представлено систему роботи з молодими вчителями через різні форми роботи: Школу молодого вчителя, наставництво, індивідуальні консультації, групові заняття, а також рекомендації для молодих вчителів, наставників; матеріали психологічних тренінгів, семінарів.

Детальніше...

Формування здоров'язберігаючих компетентностей у процесі вивчення біології

kosmachevaКосмачова Анна Вікторівна, вчитель біології

Веселинівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Веселинівської районної ради
Представлено досвід, який дозволяє розвивати й удосконалювати особисту практику учителів біології, модернізує процес навчання на сучасному етапі. Визначено основні види діяльності вчителя та учня, які забезпечують формування здоров'язберігаючої компетенції, запобігаючи перевантаженню школярів та вчителів.

Детальніше...

Екологічне виховання засобами інтерактивного навчання

trenogkoТреножкіна Галина Олексіївна, учитель географії та екології, керівник гуртка «Юний еколог»

Щербанівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.. М.М. Рябошапка Вознесенської районної ради
Представлено роль сучасних технологій у проведенні позакласної роботи з екологічного виховання Автор ділитися досвідом роботи з питання «Формування екологічної культури особистості», пропонує розробки підсумкових занять гуртка «Юний еколог», тренінгів, екскурсій, загальношкільних заходів.

Детальніше...

Використання прикладного забезпечення на уроках математики

brovko 1Бровко Аліна Сергіївна, вчитель математики

Сухоєланецька ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеська районна рада
Представлено способи використання прикладного програмного забезпечення на уроках математики з власного досвіду роботи. Подаються розробки та конкретні практичні рекомендації щодо використання на уроках математики прикладного програмного забезпечення.

Детальніше...

Впровадження діяльнісного підходу на уроках математики та в позаурочній роботі

 marchukМарчук Наталія Георгіївна, учитель математики

Миколаївська гімназія № 2, Миколаївської міської ради
У роботі представлено інноваційний досвід роботи вчителя з проблеми «Упровадження діяльнісного підходу на уроках математики та в позакласній роботі». Широко висвітлено аспекти розвитку ключових компетентностей учнів: організаційних, саморозвитку, самоорганізації, перетворення учня на реального суб'єкта діяльності, забезпечення діяльнісного підходу до організації навчального процесу (уміння учня самостійно здобувати й застосовувати знання), використання представлених навчально-методичних здобутків. Запропоновані матеріали є практичними зразками подачі навчального матеріалу в концентрованому вигляді у ході проведення уроків та позакласних заходів з математики з метою досягнення оптимального результату та основних напрямків модернізації (дидактичне конструювання, інтенсифікація діяльності учнів тощо). Досвід реалізовано через створення дидактичної бази до уроків математики (5-11 класи), укладання посібника схем-опор для 7-11 класів тощо.

Детальніше...

Диференційований підхід до вивчення інформатики

mikosiyanМікосіянчик Тетяна Миколаївна, вчитель інформатики, заступник директора з виховної роботи

Вознесенська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Вознесенської міської ради
Розкрито широкий спектр навчально-організаційних заходів, за допомогою яких робиться спроба задовольнити, різносторонні інтереси учнів до інформатики як до науки, та задовольняють різноманітні потреби суспільства. Диференціація виконує дві функції служить розкриттю індивідуальності учнів, зміцненню і подальшому розвитку суспільства.

Детальніше...

Використання сучасних технологій і методів навчання на уроках світової літератури

negodenkoНегоденко Світлана Михайлівна, вчитель світової літератури, спеціаліст вищої категорії

Новоодеська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Новоодеської районної ради
Презентовано досвід роботи вчителя світової літератури Негоденко С.М.. Пропоновані теоретичні матеріали, найцікавіші форми і методи організації та проведення сучасного уроку літератури, організація навчального діалогу, шляхи здійснення інтеграції через міжпредметні зв'язки, метод герменевтичного аналізу літературного твору, культурологічний підхід як засіб розвитку мистецько-літературного потенціалу читача які сприятимуть розвиткові професійної компетентності вчителя літератури та формуванню компетентностей учнів.

Детальніше...

Розвиток креативного мислення як активізація внутрішнього потенціалу особистості учня на уроках світової літератури

melnikМельник Катерина Григорівна, вчитель світової літератури

Пересадівська ЗОШ І-ІІІ ст. Жовтневої районної ради
Представлено улюблені прийоми і методи роботи вчителя, що народилися у повсякденній творчій праці, які включають учнів в активну, розумову, творчу діяльність, а також матеріали теоретичного та практичного змісту, що охоплюють широке коло питань, та міцно пов'язані із розвитком креативного мислення як активізації внутрішнього потенціалу дитини, Матеріали будуть корисними для студентів філологічних факультетів, вчителів літератури, учнів.

Детальніше...

Розвиток комунікативної компетентності учнів засобами інноваційних технологій на уроках світової літератури

sluchinskaСлучинська Ольга Петрівна, вчитель світової літератури

Братська ЗОШ І-ІІІ ст. Братської районної ради
Представлено досвід вчителя, модель організації роботи, прийоми і методи, додатки практичного спрямування. Наводяться зразки завдань на розвиток комунікативної компетентності засобами інноваційних педагогічних технологій.

Детальніше...

Організація пошуково-дослідницької діяльності учнів як засіб розвитку компетентної особистості читача

tkachТкач Ірина Олександрівна, вчитель світової літератури

Миколаївська спеціалізована І-ІІІ ступенів школа № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради
Представлено практичний аспект викладання світової літератури в сучасній школі: описано методику використання системи роботи, що базується на застосуванні поетапного залучення учнів до пошуково-дослідницької діяльності за допомогою інноваційних технологій з метою формування творчої особистості читача дослідника, здатної до самореалізації.

Детальніше...

Сучасний урок російської мови в школі з українською мовою навчання: організація цілеспрямованої комунікативної діяльності учнів шляхом впровадження інноваційних методик і технологій як засіб формування успішної особистості

lupashkoЛупашко Тетяна Олександрівна, вчитель російської мови та світової літератури

Миколаївська ЗОШ №26, Миколаївської міської ради
Представлено систему діяльності вчителя російської мови над проблемним питанням. Наводяться приклади використання в урочній та позаурочній діяльності інноваційних методів, спрямованих на формування в учнів комунікативної компетентності, яка вимагає використання нових методик та технологій, які не передають абстрактну, відірвану від життя й життєвого досвіду інформацію, а активізують учнів, сприяють вихованню особистості, здатної самореалізуватись, самовизначитись, самоусвідомитись у реаліях сучасного життя, тобто успішної особистості.

Детальніше...

Комунікативні вправи як засіб удосконалення умінь та навичок у процесі вивчення англійської мови

ivaninaІваніна Тетяна Іванівна,вчитель англійської мови

Новоодеська гуманітарна гімназія Новоодеської районної ради
Представлені матеріали з досвіду роботи щодо використання комунікативних вправ, які передбачають активну участь школярів у навчальному процесі, де особливого значення набувають саме мовленнєві вміння, що належать до різних видів мовленнєвої діяльності - слухання, говоріння, читання й письма. Вони сприяють формуванню комунікативної компетенції учнів.

Детальніше...

Вчимося граючись

ustichУстич Ірина Миколаївна, учитель англійської мови

Щербанівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.. М.М.Рябошапки Вознесенської районної ради
Представлено нестандартні підходи до проведення уроків, нові ідеї, досвід роботи з питання «Формування соціокультурної компетенції учнів початкової школи на уроках англійської мови засобами ігрової технології».. Представлено зразки цікавих вправ, котрі допомагають розвитку умінь і навичок, необхідних для вивчення англійської мови. Ігрові вправи сприяють навчанню правильної вимови та запам'ятовуванню англійських слів, лексики, конструюванню граматично правильних речень та висловлювань на задану тему.

Детальніше...

Розвиток пізнавальної активності та самостійності учнів у процесі вивчення української мови та літератури

angelovaАнгелова Ірина Миколаївна, вчитель української мови та літератури

Себинська ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеської районної ради
Представлені матеріали з досвіду роботи вчителя щодо впровадження інноваційних методів, активних форм навчання на уроках та позакласних заходах, що забезпечують розвиток пізнавальної активності та самостійності учнів при вивченні української мови і літератури.

Детальніше...

Формування самоосвітньої компетентності учнів на уроках української мови і літератури

procenkoПроценко Світлана Сергіївна, вчитель української мови і літератури

Баратівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Снігурівської районної ради
Розкрито аспект формування самоосвітньої компетентності учнів на уроках української мови і літератури; визначено шляхи активізації пізнавальної діяльності школярів; розроблено тематичні картки та обґрунтовано доцільність їх використання на уроках для реалізації окремих складових самоосвітньої компетентності, подано конспект уроку з української літератури у 5 класі з використанням тематичної картки учня-читача

Детальніше...

Використання технології веб-квесту на уроках української мови та літератури

sushkoСушко Світлана Вікторівна, вчитель української мови та літератури

Українківська ЗОШ І-ІІІ ст. Жовтневої районної ради
Представлено досвід з використання технології веб-квесту як різновиду інтерактивного навчання; наводяться зразки веб-квестів з української мови та літератури; перераховуються складові освітнього веб-квесту, де школяр вчиться критично мислити, вирішувати складні проблеми на основі аналізу обставин і відповідної інформації, зважувати альтернативні думки, самостійно приймати продумані рішення, брати на себе відповідальність за їх реалізацію.

Детальніше...

Розвиток комунікативної (мовленнєвої) компетенції учнів на основі краєзнавчого змісту

suhorukovaСухорукова Тетяна Олександрівна, вчитель української мови і літератури вищої категорії, старший вчитель
Новобузька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Новобузької районної ради
Представлені головні аспекти формування літературних компетентностей, вироблення художніх смаків учнів, форми, методи і прийоми навчання за авторською методикою проведення уроків літератури рідного краю у контексті досліджуваної проблеми. У цілепокладальну частину конспектів уроків внесені пункти про розвиток навичок образної конкретизації, а пізніше й образного узагальнення, і не лише внесено модну фразу в конспект, а й дібрано та зреалізовано на це комплекс вправ, завдань, які б технологічно гарантували результат. Анотаційні статті програми націлюють на певний кут розгляду кожного художнього твору, фіксують особливості конкретного тексту.

Детальніше...

Співпраця школи та ВНЗ – виклик часу.

rjabchikovaРябчикова Наталія Іванівна, заступник директора з НВР

Миколаївська ЗОШ №50 ім. Г.Л.Дівіної Миколаївської міської ради
Представлено матеріали з досвіду роботи педагогічного колективу щодо організації співпраці школи та вищих навчальних закладів як одного із засобів підвищення педагогічної майстерності вчителя та формування життєвої компетентності учня профільної школи.

Детальніше...

Впровадження нетрадиційних форм методичних заходів в управлінську діяльність заступника директора з навчально-виховної роботи школи І ст.

oksenchukОксеньчук Наталя Валеріївна, вчитель вищої категорії, доктор філософії в галузі освіти, заступник директора з НВР

Миколаївська ЗОШ №50 ім. Г.Л.Дівіної Миколаївської міської ради
Представлено матеріали досвіду про нестандартні інноваційні форми методичної роботи: їх характеристика, поради щодо практичного застосування, які дають можливість урізноманітнити методичну роботу, зробити цю діяльність активною, творчою, індивідуалізованою.

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання