Єдина Країна! Единая Страна!
 
17 | 07 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПроектна та міжнародна діяльність

Щорічний моніторинг результативності реалізації програми "Сімейна розмова"

Відповідно до Плану заходів щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року, затвердженого наказом департаменту освіти, науки та молоді від 14.10.2013 № 236, до лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти просимо надати інформацію за формами (додається):

1. Інформація про районного (міського) координатора реалізації інформаційно-просвітницької протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7–8 класів у 2014/15 н. р.

2. Перелік навчальних закладів, що впроваджують програму «Сімейна розмова» у 2014/15 н. р.

3. Узагальнені результати вхідного анкетування учнів у районі (місті).

Детальніше...

Упровадження проекту "Попередження насильства над дітьми в навчальному закладі"

phoca thumb l 1 120 – 21 лютого 2013 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся навчальний тренінг «Попередження насильства над дітьми в навчальному закладі» для працівників психологічної служби Миколаївської області.

Навчальний тренінг відкрила Півень Галина Григорівна, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, яка відзначила актуальність проблеми попередження насильства в середовищі навчального закладу та необхідність підвищення обізнаності працівників психологічної служби, покращення їх навичок щодо вирішення цих проблем.

Навчальний тренінг проведено Білецькою Валентиною Вікторівною, практичним психологом лабораторії практичної психології і соціальної роботи МОІППО, тренером у напрямі «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства» за проектом «Попередження насильства над дітьми в школі», що здійснюється Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України».

У ході тренінгу учасники опрацювали такі питання:

  • Нормативно-правова база України щодо запобігання насильства над дітьми. Насильство і його прояви в дитячому середовищі.
  • Потреби дитини: загальні та індивідуальні. Права дитини. Право дитини на захист від насильства. Обов’язок дорослих щодо реалізації цього права.
  • Успішна комунікація як засіб профілактики насильства в дитячому середовищі.
  • Напрацювання соціальних навичок як спосіб роботи з проявами агресії в дитячому середовищі.
  • Розв’язання конфліктів та робота із самооцінкою.
  • Організація роботи з попередження насильства серед дітей у школі.

У заході взяли участь: методисти з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів), практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів Миколаївської області (усього – 19 осіб).

Після завершення тренінгового курсу учасники отримали методичні посібники «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»  (авт. : М. Е. Ясеновська, Є. В. Дубровська), які видано в рамках проекту «Попередження насильства над дітьми в школі», що здійснюється Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки шведської громадської організації «Save the Children» (Sweden) та навчально-методичні матеріали на електронних носіях.

Детальніше...

Упровадження інформаційно-просвітницької протиалкогольної програми «Сімейна розмова»

Інформаційно-просвітницька програма «Сімейна розмова»

19 травня 2011 року на базі Науково-методичного центру Миколаївської міської ради за участі директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Панка Віталія Григоровича відбулася робоча нарада працівників психологічної служби з приводу апробації інформаційно - просвітницької програми «Сімейна розмова».

У Миколаївській області зазначена програма впроваджується під керівництвом обласних координаторів проекту «Сімейна розмова» – Пінюгіної Катерини Олександрівни (завідувача лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), Білецької Валентини Вікторівни (методиста лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти) та міським координатором – Сливінською Тетяною Олександрівною (методист НМЦ м. Миколаєва).

sr1

Метою даної програми є профілактика алкоголізму серед учнівської молоді. Провідними вітчизняними вченими, наркологами, психологами була створена система тренінгів, рольових ігор, навчальних семінарів, а також були розроблені рекомендації для роботи з батьками з попередження алкоголізму серед дітей.

30 шкільних психологів та педагогів-організаторів м. Миколаєва протягом півріччя проводили анкетування, заняття та тренінги для учнів та батьків, перевіряючи на практиці дієвість наукових розробок. Під час наради учасники апробації відмітили позитивні сторони запропонованої програми, а також внесли ряд пропозицій щодо покращення її змісту. Зокрема: включення проекту «Сімейна розмова» в програму навчального курсу «Основи здоров’я», проведення спільних (батьки - діти) тренінгів, введення в школах «Години психолога».

Підбиваючи перші підсумки впровадження проекту «Сімейна розмова» Панок В. Г. зазначив, що «інформаційно-просвітницька програма спрямована на формування нового типу поведінки підлітків, а це набагато складніший процес, ніж надання дітям певної інформації». Перед виконавцями проекту постало питання системного та змістовного підходу до впровадження даної програми; розробка моделей і інноваційних методів роботи щодо попередження дитячого алкоголізму.

Загальний висновок, зроблений учасниками наради свідчить про те, що науковцям і практикам вдалося запропонувати системі освіти ефективний спосіб впливу на вирішення проблеми.

Експериментальна програма «Сімейна розмова» розроблена Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи за підтримки Національної академії педагогічних наук України, Міністерства освіти і науки, молоді і спорту, Всеукраїнської наркологічної асоціації.

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання