Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідМетодична скарбниця

Методичні рекомендації для практичних психологів та вихователів Закладів Дошкільної Освіти щодо роботи з дітьми учасників АТО

НПУ ім. М. П. Драгоманова розробили методичні рекомендації:

 • для практичних психологів Закладів Дошкільної Освіти щодо діагностичної роботи з вивчення індивідуально-психологічних особливостей розвитку і виховання дітей дошкільного віку з родин учасників АТО та  внутрішньо переміщених осіб;
 • для вихователів Закладів Дошкільної Освіти щодо виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб;
 • для родин учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб щодо виховання і розвитку дитини-дошкільника, яка пережила психотравмуючу ситуацію.

d0b0d0bbd0b3d0bed180d0b8d182d0bc-d0b0d0b4d0b0d0bfd182d0b0d186d196d197-d0b4d0be-d0b4d0b8d182d181d0b0d0b4d0bad0b0.jpg

Медіабезпека підлітків в соціальних мережах

В цьому розділі представлені матеріали, які можуть бути використані у роботі з профілактики саморуйнівної поведінки підлітків.

1487625069_6.jpg

Компьютерна залежність

В цьому розділі представлені матеріали, які можуть бути використані у роботі з компьютерною залежністю та її різновидами.

yak-vilikuvati-komp-yuternu-zalezhnist.jpg

Вкладення:
Скачати цей файл (Ігроманія.ppt)Ігроманія.ppt[ ]3627 Кб
Скачати цей файл (Компьютерна_залежність.pptx)Компьютерна_залежність.pptx[ ]1210 Кб
Скачати цей файл (Матеріали.rar)Матеріали.rar[ ]4453 Кб

Матеріали програми "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція."

Щановні колеги! За посиланням, яке заходиться нижче, можна ознайомитися з матеріалами програми "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція."

Завантажуйте, роздруковуйте та впроваджуйте в Ваших навчальних закладах!

-23-638.jpg

 

 

Посібники, корисні у роботі працівника психологічної служби

Міністерство молоді та спорту України у співпраці з активістами Ради Європи "Рух проти мови ненависті" та у рамках програми Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» здійснило переклад на українську мову посібника з протидії мові ненависті "ЗАКЛАДИНКИ" (Переглянуте видання, 2016). 

Міністерство освіти і науки України у співпраці з Українським фондом «Благополуччя дітей» розробили методичний посібник "НАВЧІТЬ ДИТИНУ ЗАХИЩАТИСЯ" (Київ – 2015) спрямований на протидію сексуального насильства над дітьми. 

Ці видання будуть корисні для вихователів, учителів початкових класів, практичних психологів, соціальних педагогів, батьків, а також усіх, хто працює у галузі попередження насильства над дітьми.

Банк електронного психодіагностувального інструментарію визначення кризових станів учасників навчально-виховного процесу

Тут буде формуватись та поповнюватись банк електронного психодіагностувального інструментарію визначення кризових станів учасників навчально-виховного процесу.

Психологічне заняття для педагогів «Попередження емоційного вигорання педагогів»

Синдром професійного вигорання – серйозна недуга, що загрожує представникам усіх професій, але найбільше від неї потерпають вчителі. Як попередити цю недугу та як її подолати – про це мають змогу дізнатися учасники психологічного заняття «Попередження емоційного вирання педагогів». Методична розробка психологічного заняття для педагогічних працівників містить інформаційні повідомлення про синдром «емоційного вигорання», причини його виникнення та шляхи подолання. Практична складова розробки містить методики, що допомагають учасникам визначити рівень особистісної стресостійкості та методичні рекомендації педагогам для профілактики синдрому «емоційного вигорання». Психологічне заняття доповнюють відеоролики «Стоп стрес» та «Час безцінний».

       Завдання психологічного заняття:

 • підвищення обізнаності щодо впливу стресових ситуацій на організм і психіку людини, сутності поняття «синдром емоційного вигорання»;
 • визначення рівня стресостійкості особистості;
 • опрацювання ефективних копінг-стратегій щодо подолання стресу;
 • опанування антистресовими техніками та вправами з психогімнастики.

Учасники заняття мають змогу практично відпрацювати вправи з глибоким диханням як фундаментальної навички емоційно-орієнтованого подолання стресу, релаксаційні та психогімнастичні вправи.
Проведення заняття для педагогів на заявлену тему сприяє створенню доброзичливої, творчої атмосфери, ефективній груповій взаємодії, зняттю фізичної, емоційної напруги та покращенню настрою.

 

Правила безпеки та можливості отримання допомоги в період конфлікту в Україні: методичні рекомендації

Правила безпеки та можливості отримання допомоги в період конфлікту в Україні: методичні рекомендації.

У виданні подаються методичні рекомендації з формування навичок безпечної поведінки в дітей в умовах суспільної кризи та збройного конфлікту в країні. Окрему увагу приділено можливостям отримання необхідної гуманітарної, психологічної, соціальної та правової допомоги дітям та їхнім сім’ям, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. Для педагогічних працівників, студентів вищих навчальних закладів педагогічного профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості.

Рекомендовано до друку радою Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України (протокол №9 від 02.10.2014)

Детальніше...

Надання психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події: матеріали вебінару

Запрошуємо переглянути матеріали вебінару щодо надання психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події!

Тематичним напрямом "МЦФЕР: Освіта" 20 лютого 2015 року організовано вебінар на тему «Надання психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючіподії».

Лектор: Галина КАТОЛИК, завідувач кафедри психології Українського католицького університету, голова Українського інституту дитячої та юнацької психотерапії та психологічного консультування, керівник секції дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів, доцент, канд. психол. наук

У програмі вебінару:

 • особливості переживанняпсихотравмуючихподій дітьми різного віку
 • як розпізнатипереживання «гострої травми» та постстресовий розлад
 • особливості та правила в роботі практичного психолога, застереження щодо надання психологічної допомоги дітям
 • відповіді на запитання глядачів

  Детальніше...

Внутрішній світ травми: посібник на допомогу практичному психологу

Пропонуємо практичним психологам книгу Дональда Калшеда "Внутрішній світ травми"

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання