Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідКонференції, семінари, практикуми

Матеріали навчального тренінгу "Дорослішай на здоров'я"

Зазначенні матеріали за вимогою авторів дозволяється використовувати виключно тім особам, які пройшли навчання за програмою і отримали сертифікат про це.

12.jpg

Матеріали навчального тренінгу Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів і миробудуванні

Доступ до матеріалів наданий за посиланням, маємо надію на ефективну співпрацю.

https://drive.google.com/drive/folders/1k6MqiTMO9K4vgRSiLPAS4v9Az3JNTZWh?usp=sharing

431.jpg

МАТЕРІАЛИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНІ «ЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ КЕРУВАННЯ СТРЕСОМ» 29.11.2016

Тут будуть формуватись та доповнюватись матеріали психологічної майстрені «Ефективні технології керування стресом»

Вкладення:
Скачати цей файл (Квітковий_килим.pdf)Квітковий_килим.pdf[ ]2536 Кб
Скачати цей файл (Лялькотерапія.rar)Лялькотерапія.rar[ ]8468 Кб

Матеріали обласного навчально-практичного семінару для методистів із психологічної служби «Розвиток методичної компетентності працівників психологічної служби області»

Програмою семінару передбачено розгляд таких питань:

 • Культурологічний підхід у створенні психологічного комфорту в навчальному закладі.
 • Підготовка працівників психологічної служби до реалізації Концепції Нової української школи у напрямі «педагогіка партнерства».
 • Професійна компетентність методиста в питанні організації психологічної допомоги дітям із сімей вимушених переселенців  та дітям, батьки яких беруть участь в АТО.
 • Попередження сексуального насильства над дітьми в умовах військового конфлікту.

МАТЕРІАЛИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНІ «ЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ КЕРУВАННЯ СТРЕСОМ» 20.04.2016

Тут будуть формуватись та доповнюватись матеріали психологічної майстрені «Ефективні технології керування стресом»

Посилання на відеоматиріали психологічної майстерні:

Вкладення:
Скачати цей файл (Номировська.zip)Номировська.zip[ ]1647 Кб
Скачати цей файл (Облётова.zip)Облётова.zip[ ]6850 Кб
Скачати цей файл (Телешова.zip)Телешова.zip[ ]716 Кб

31 березня 2016 року відбувся вебінар на тему "Запобігання сексуальному насильству: навчіть дитину захищатися"

asdfgwaserf444 131 березня 2016 року на порталі видавництва "Педагогічна преса" відбувся вебінар на тему "Запобігання сексуальному насильству: навчіть дитину захищатися".

Під час заходу розглянуто наступні питання:

 • що таке сексуальне насильство
 • які дії стосовно дітей вважаються сексуальним насильством
 • причини виникнення сексуального насильства над дітьми та його наслідки
 • які ситуації та сигнали у поведінці дитини повинні викликати тривогу дорослої людини
 • як дорослим говорити з дітьми про безпекуьзадля попередження можливих ситуацій сексуального насильства

Доводимо до відома керівників дошкільних та загальношкільних навчальних закладів, що Міністерство освіти і науки спільно із ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" у співпраці з Українським фондом "Благополуччя дітей" зазначає, що для попередження виникнення сексуального насильства необхідно вжити наступних дій:

 • розробити для учнів і вихованців інформаційні буклети та листки
 • вивісити на інформаційних дошках та сайтах закладів телефони всеукраїнської дитячої лінії «Телефон довіри»: 0 800 500 21 80 та національної «гарячої лінії» з питань насильства та захисту прав дітей: 0 800 500 33 50
 • ознайомити педагогів та батьків з посібником "Навчіть дитину захищатися"

З посібником "Навчіть дитину захищатися" можна ознайомитися в додатках.

Вебінеар можна переглянути за посиланням.

 

Матеріали психологічної майстерні «Ефективні технології керування стресом» 15.02.2016

Тут будуть формуватись та доповнюватись матеріали психологічної майстрені «Ефективні технології керування стресом»

Семінар-нарада «Методична допомога фахівцям психологічної служби з питань вивчення взаємовідносин учасників навчально-виховного процесу»

ЗP1170717а ініціативи департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації, з метою підвищення рівня професійної компетентності практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу Миколаївської обласної ради 18 березня 2015 року співробітниками лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено семінар-нараду «Методична допомога фахівцям психологічної служби з питань вивчення взаємовідносин учасників навчально-виховного процесу».

Особливості діяльності психологічної служби шкіл-інтернатів у напрямі успішної взаємодії учасників навчально-виховного процесу висвітлила Каськова Ганна Леонідівна, в. о. директора департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації.

У ході роботи опрацювали такі питання:

 • Робота практичного психолога та соціального педагога в напрямі вивчення взаємовідносин учасників навчально-виховного процесу.
 • Технологія проведення психодіагностичної процедури в спеціальних і загальноосвітніх школах-інтарнатах щодо вивчення ставлення учнів до навчального закладу.

У рамках семінару практичні психологи та соціальні педагоги закладів інтернатного типу практично відпрацювали технологію складання протоколів результатів психодіагностичних досліджень.

Учасники семінару отримали методичну допомогу з питань вивчення взаємовідносин між учасниками навчально-виховного процесу.

Заключним етапом роботи семінару став психологічний практикум із формування психологічної культури вчителів і вихователів школи-інтернату в спілкуванні з учнями.

Детальніше...

Психологічна підтримка учнів, педагогів та батьків у кризовий період: дистанційний семінар 30.01.15

430 січня 2015 року Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано роботу обласного дистанційного науково-практичного семінару «Психологічна підтримка учнів, педагогів та батьків у кризовий період». Проведення вищезазначеного заходу обумовлене складною соціально-політичною ситуацією в країні та необхідністю надання консультативної та навчально-методичної допомоги фахівцям психологічної служби щодо застосування технік і прийомів роботи з людьми в кризових станах.

70 працівників психологічної служби на форумі МОІППО обговорили такі питання:

 • особливості консультативної роботи з учнями, педагогічними працівниками та батькам, які потребують психологічної допомоги в напрямах подолання гострих емоційних розладів і стресових станів;
 • специфіка корекційно-відновлювальної роботи з учнями з метою формування навичок ефективної саморегуляції в напружених ситуаціях зі зниження тривожності та подолання страху;
 • технологія проведення превентивної роботи з учнями, педагогічними працівниками та батьками з метою навчання конструктивній протидії стресовим і кризовим ситуаціям;
 • прийоми емоційної саморегуляції, що необхідно використовувати після впливу стресових чинників;
 • техніки стабілізації власного емоційного стану, зниження напруги, оптимізації рівня особистісної тривожності, депресивності;
 • формування позитивних ціннісних орієнтацій із метою оптимізації процесу формування адаптаційних можливостей учнів, педагогів та батьків.

Родзинкою дистанційного семінару було створення Психологічного онлайн-консалтингового центру для учнів, педагогів та батьків. Експертами центру виступили співробітники лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, працівники психологічної служби Миколаївщини, які відповіли на 16 питань від учнів та педагогів навчальних закладів області.

Детальніше...

Спільне упровадження антиалкогольної програми «Сімейна розмова» у навчальних закладах Миколаївщини

717 грудня 2014 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся навчальний тренінг «Упровадження інформаційно-просвітницької протиалкогольної програми «Сімейна розмова». У роботі взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, класні керівники та учні загальноосвітніх навчальних закладів і закладів інтернатного типу Миколаївської області (усього – 70 осіб).

Програма «Сімейна розмова» рекомендована Міністерством освіти і науки України. Про необхідність системного підходу до її впровадження наголосила Каськова Г. Л., заступник директора департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної  державної адміністрації. Результативність упровадження програми «Сімейна розмова» у навчальних закладах Миколаївської області проаналізували завідувач лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО Білецька В. В. та завідувач відділу практичної психології та  соціальної роботи Науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Сливінська Т. О.

Метод освіти «рівний-рівному» через залучення підлітків-інструкторів до популяризації програми «Сімейна розмова» серед учнів, батьків, учителів представила практичний психолог Склярук О. В. та учні Миколаївської гімназії № 3 Миколаївської міської ради. Із методом «практикум у родинному колі» ознайомила присутніх Омельченко Наталія Олександрівна, практичний психолог Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 25 Миколаївської міської ради.

Роботу агітбригад учнів Миколаївської гімназії № 41 «Ми обираємо здоров’я – ми обираємо життя» та Першої української гімназії імені М. Аркаса Миколаївської міської ради «За здоровий спосіб життя» представили практичні психологи Моргун М. С. та Заворотченко Л. А. Практичний психолог Миколаївського ліцею «Педагог» Миколаївської міської ради Пахомова Т. М. презентувала соціальну рекламу як інструмент превентивної роботи з формування в учнів відповідального ставлення до здоров’я.

Практичні навички формування батьківської компетентності з питань профілактики вживання учнями алкогольних і психотропних речовин відпрацювала з учасниками тренінгу Мерзла М. М., методист лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання. З технологією проведення профілактичного тренінгу в умовах шкільного середовища ознайомила присутніх Арюпіна С. В., практичний психолог Миколаївської гімназії № 4 Миколаївської міської ради.

Учасники тренінгу отримали методичний комплект, розроблений Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи (посібник для  тренера та «Сімейний щоденник для сімейної розмови») і сертифікати про проходження навчання.

З інформацією про проведений тренінг можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України: http://www.mon.gov.ua/ua/regionalnews/41913-spilne-uprovadgeennya-antialkogolnoyi-programi-simeyna-rozmova-u-navchalnih-zakladah-mikolayivschini

Запрошуємо переглянути відеоматеріали на сайті "Сімейна розмова на Миколаївщині": https://sites.google.com/site/simejnarozmova/

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання