Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 07 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідНормативно-правове забезпечення

Пріоритетні напрями діяльності психологічної служби у 2017-2018 навчальному році

Лист Міністерства освіти і  науки України від 28.07.2017 р. № 1/9-414 "Про забезпеченість психологічної служби системи освіти України та пріоритетні напрями діяльності у 2017-2018 навчальному році"

Вкладення:
Скачати цей файл (1_9-414.pdf)1_9-414.pdf[ ]24 Кб
Скачати цей файл (Додатки до листа 1_9-414.doc)Додатки до листа 1_9-414.doc[ ]1533 Кб

Методичний лист 2016-2017

Особливості організації психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу в контексті потреб системи освіти Миколаївської області на 2016/17 н. р.

Вкладення:
Скачати цей файл (1_9-383.pdf)1_9-383.pdf[ ]865 Кб
Скачати цей файл (Методичний лист_Психологія.pdf)Методичний лист_Психологія.pdf[ ]1154 Кб

ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ!

Лист МОНУ від 23.07.2015 № 1/9-347 "Пріоритетні напрями діяльності психологічної служби системи освіти у 2015/16 н.р."

 

Детальніше...

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАГАЛЬНОСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАГАЛЬНОСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Роз'яснення щодо залучення працівників психологічної служби до роботи у військкоматах

Шановні методисти з психологічної служби! Розміщуємо лист Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи від 19.01.2015 р. № 7. За консультаціями з питання звертайтеся до співробітників лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО.

Детальніше...

Про недопущення скорочення методистів із психологічної служби, практичних психологів і соціальних педагогів

Останнім часом до Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи надходить інформація про намагання місцевих органів управління освітою скоротити посади методистів з психологічної служи, практичних психологів і соціальних педагогів.
У пункті 12 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (28 грудня 2014 року № 76-VIII) зазначено, що «обласним, Київській міській державним адміністраціям здійснити заходи щодо удосконалення мережі районних (міських) методичних кабінетів галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання».
У зв’язку з цим повідомляємо наступне. Міністерство освіти і науки України не планувало скорочення зазначених посад. Нагадуємо, що у листі МОН України від 25.07.2014 р. № 1/9-374 «Про стан та особливості діяльності працівників психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році» передбачено необхідність вжиття заходів щодо максимального забезпечення навчальних закладів практичними психологами та соціальними педагогами, методистами  з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів, працівниками навчально-методичних кабінетів (центрів) психологічної служби системи освіти.

Особливу увагу Міністерство звернуло на необхідність організації надання соціально-педагогічної і психологічної допомоги дітям і сім’ям учасників АТО, переселеним зі Сходу України а також АР Крим і м. Севастополя. На ці питання було звернено увагу керівників навчальних закладів і працівників психологічної служби у листах нашого Центру, які розміщені на сайті: psyua.com.ua.
Прошу вжити заходів щодо забезпечення ефективної діяльності психологічної служби і надання кваліфікованої допомоги усім категоріям населення, що її потребує.

З повагою,
директор Центру                                                                         В.Г. Панок

Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей

Лист Міністерства освіти і науки України від 28.10.14 № 1/9-557 "Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей"

Відповідно до Закону України „ Про охорону дитинства” та Конвенції ООН про права дитини, кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.

Проблема соціально - правового захисту дітей є актуальною для України особливо сьогодні, в часи складної ситуації на Сході України, політичної, економічної та соціальної нестабільності.

Держава здійснює захист дитини від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з нею, залучення до найгірших форм дитячої праці, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють, в першу чергу, на законодавчому рівні.

Дитина - правовий статус особи до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Законні представники дитини - батьки, усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники, представники закладів, інші особи, які виконують функції опікунів і піклувальників.

Детальніше...

Експертиза корекційно-відновлювальних, розвивальних, тренінгових програм, програм гуртків (факультативів), укладених практичними психологами і соціальними педагогами

Наказ департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації від 22.09.2014 № 577 «Про організаційні заходи щодо здійснення експертизи психологічного та соціологічного інструментарію у 2014/15 навчальному році в навчальних закладах області»

Шановні колеги! До 25 жовтня до обласної експертної групи необхідно надати корекційно-відновлювальну, розвивальну,  тренінгову програму, програму гуртка (факультативу) психологічного спрямування. При розробці програм необхідно надавати пріоритет виконанню таких завдань, як:

- навчання прийомів емоційної саморегуляції особистості учня та педагога в стресових ситуаціях;

- опрацювання учнями, педагогами, батьками практичних навичок стабілізації власного емоційного стану в кризовому соціумі;

- зниження напруги, рівня особистісної тривожності, депресивності дітей (учнів);

- формування позитивних ціннісних орієнтацій учнів;

- оптимізація процесу формування адаптаційних можливостей учасників навчально-виховного процесу.

Вищезазначені програми необхідно надати до 25 жовтня 2014 року до лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (каб. 22) у паперовому та електронному варіантах (psimoippo@mail.ru).

Щодо сприяння психологічній реабілітації постраждалих під час антитерористичної операції

Шановні колеги, пропонуємо ознайомитися з листом Міністерства освіти і науки України від 24.09.2014 № 1/9-488 "Щодо сприяння психологічній реабілітації постраждалих під час антитерористичної операції" та надати свої пропозиції методистам, якщо Ви відчуваєте в собі сили для проведення такої роботи.        

На виконання листа Секретаріату Кабінету Міністрів України від 22.09.2014 № 35463/1/1-14 до листа Адміністрації Президента України від 18.09.2014 № 03/1-01/347 стосовно забезпечення виконання пункту 11 протокольного рішення за результатами наради від 16 вересня 2014 року щодо медичної реабілітації учасників антитерористичної операції на сході України, надання їм психологічної допомоги та забезпечення протезування поранених Міністерство направило лист департаментам (управлінням) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій щодо збору інформації про практичних психологів, які мають відповідну фахову підготовку для проведення психологічної реабілітації постраждалих під час антитерористичної операції.

Зазначена інформація буде узагальнена Українським науково-методичном центром практичної психології і соціальної роботи.

Детальніше...

Про посилення співпраці районних (міських) психологічних служб, волонтерських і міжнародних організацій у наданні психологічної допомоги вимушеним переселенцям

Лист Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи № 98 від 16.09.2014 з інформацією про посилення співпраці районних (міських) психологічних служб, волонтерських і міжнародних організацій у наданні психологічної допомоги вимушеним переселенцям. Невідкладні заходи:

  • налагодити співпрацю з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій, службами у справах дітей, підрозділами Мінсоцполітики;
  • розробити плани спільної діяльності з представниками означених організацій з долученням представників громадянського суспільства і батьківської громадськості;
  • працівникам психологічної служби заповнювати індивідуальні картки психологічного супроводу дітей, що були змушені переселитися (за формами щодо обліку дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах).

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання