Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 05 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідОсвіта для сталого розвитку в дії

Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу-огляду «Школа сприяння сталому розвитку»

1378291766 osvytaПротягом 2013–2014 навчального року НПО «Вчителі за демократію та партнерство» у партнерстві з Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України за підтримки  Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України проводили Всеукраїнський конкурс-огляд «Школа сприяння сталому розвитку».

Метою конкурсу є розвиток  і зміцнення мережі Шкіл сталого розвитку, здійснення моніторингу та оцінювання досягнень навчальних закладів в освіті для сталого розвитку, залучення  всіх учасників навчально-виховного процесу до активної діяльності, спрямованої на сталий розвиток власної школи та місцевої громади.

На першому етапі (жовтень-листопад 2013 року) подали заявки 103 школи з 15 областей України. Далі, протягом грудня 2013 – березня 2014 рр., ЗНЗ готували опис своєї діяльності в напрямі сталого розвитку, серед них – три із нашого регіону: Баштанська ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1, Виноградівська ЗОШ І–ІІІ ступенів та Новоєгорівська ЗОШ І–ІІІ ступенів Баштанської районної ради. Усього таких матеріалів було надано 51 школою.

За рішенням компетентного журі 27 навчальних закладів варті надання їм звання «Школа сприяння сталому розвитку», серед яких – Баштанська ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 та Виноградівська ЗОШ І–ІІІ ступенів Баштанської районної ради.

Переможців планується відзначати на національній конференції (Львів, вересень 2014).  Заклади, які не пройшли до фіналу, отримують дипломи учасників конкурсу.

На Миколаївщині реалізується ІІ етап Міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» за участю МОІППО та громадської організації

100 7030У 2013 – 2015 роках на Миколаївщині реалізується ІІ етап Міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» за участю МОІППО та громадської організації «Вчителі за демократію та партнерство», а також за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту педагогіки НАПН України, міжнародної організації «Глобальний план дій» (Швеція).

09 – 10 квітня  2014 року на базі Баштанської загальноосвітньої школи            І–ІІІ ст. № 2 Баштанської районної ради було проведено черговий навчальний семінар-тренінг «Методика викладання курсу «Уроки для сталого розвитку. Моя щаслива планета» (3–4 класи). А отже, ще 24 педагоги долучилися до ідей сталого розвитку та ознайомилися з методологією та технологіями навчання школярів початкових класів.

Захід вирізнявся позитивним настроєм і діловою атмосферою. Під час навчання вчителі використовували на практиці прийоми формування у своїх учнів навичок та вмінь будувати життя з урахуванням потреб сталого розвитку.

Підсумком семінару є щире бажання  учасників реалізовувати ідеї сталого розвитку на своїх уроках.

У серпні 2014 року проводитиметься наступне  навчання педагогічних працівників по впровадженню в практику роботи навчально-методичних комплексів з освіти для сталого розвитку в 1–2-х класах, що дозволить створити в загальноосвітніх навчальних закладах області відповідну систему навчання з 1-го по 10-й класи.

 

24 жовтня 2013 року на базі Баштанської ЗОШ за підтримки організації «Вчителі за демократію та партнерство» відбувся круглий стіл «Упровадження ідей освіти для сталого розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївщини: досвід та перспективи"

24 жовтня 2013 року на базі Баштанської ЗОШ І–ІІІ ступенів Баштанської ради Миколаївської області за підтримки організації «Вчителі за демократію та партнерство» і міжнародної організації «Глобальний план дій» (Швеція) відбувся круглий стіл «Упровадження ідей освіти для сталого розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївщини: досвід та перспективи», що був присвячений питанням:

  • перспективи впровадження освіти для сталого розвитку на Миколаївщині;
  • ознайомлення з досвідом практичної реалізації варіативного курсу «Уроки для сталого розвитку» у загальноосвітніх навчальних закладах Баштанського, Казанківського районів та міста Миколаєва за 2012/2013 н. р. і його результативність;
  • питання звітності (аудити з тем «Вода», «Сміття», «Енергія»);
  • підготовка вчителів до викладання «Уроків для сталого розвитку» у 1 (2)-х класах ЗНЗ.

Учасниками засідання були представники райдержадміністрації, керівники шкіл, учителі, класні керівники та учні, які працюють за проектом (усього – 38 осіб).

Відкрила круглий стіл Мухіна Ірина Вікторівна, завідуюча районним методичним кабінетом Баштанської райдержадміністрації, яка розповіла про заходи райдержадміністрації щодо впровадження ідей сталого розвитку в районі.

Детальніше...

Опис проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії

У 2010-2012 роках Інститут педагогіки НАПН спільно з громадською організацією «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД), (Швеція) за підтримки фонду шведського уряду SIDA виконували освітній проект «Освіта для сталого розвитку в дії». Проект мав на меті ознайомлення вчителів України з досвідом, методологією та технологіями навчання учнів навичкам та умінням будувати власне життя та життя сім’ї, місцевої громади з урахуванням потреб сталого розвитку, що нагромаджений міжнародної педагогічною спільнотою представником якої є організація «Глобальний план дій», акредитована при ООН.

У ході реалізації проекту були розроблені та запроваджені у навчальний процес загальноосвітніх шкіл України навчальні матеріали з освіти для сталого розвитку у 3-8 класах у вигляді курсів за вибором, факультативів, гурткових, клубних та інших форм позакласних занять. Відповідно до плану проекту у ньому брали участь 8 областей: Харківська, Черкаська, Миколаївська, Житомирська, Київська, Тернопільська, Донецька та АР Крим.

На 2013-2015 роки заплановано другий етап проекту в якому продовжують роботу названі області та залучаються ще 7 областей: Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Львівська, Луганська, Рівненська, Хмельницька.

Цільовими групами проекту є:

Детальніше...

Освіта для сталого розвитку в дії (ESDA) Другий етап проекту

На глобальному рівні спостерігається прискорення темпів споживання ресурсів, і цей процес супроводжується екологічними, соціальними й економічними проблемами. Подібно до багатьох європейських суспільств, в українському суспільстві нині домінує такий спосіб життя, який заохочує й спирається на використання природних ресурсів, та проголошує основними цінностями багатство й споживання. Промисловість, виробництво, парникові викиди й споживання часто сприймаються як неминучі негативні наслідки економічного зростання й подолання бідності.

Освіта має ключове значення у пошуках шляхів раціонального розв’язання цих важливих соціальних та екологічних проблем. У шкільні роки в особи формується мислення, поведінка й способи взаємодії із соціальним оточенням, тому здійснення виховного впливу на ці три аспекти сприяє виробленню позитивних навичок та соціально відповідальних моделей поведінки, які зберігаються впродовж усього життя.

Детальніше...

Про упровадження міжнародного освітнього проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» на Миколаївщині у 2013 – 2014 н. р.

cccccПонад 60 загальноосвітніх навчальних закладів Миколаївської області з 2010 року беруть участь у впровадженні міжнародного освітнього проекту «Освіта для сталого розвитку в дії», що реалізується українською благодійною організацією «Учителі за демократію і партнерство», «Глобальний план дій», (Швеція) та за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).

Учні початкової, основної та старшої школи оволодівають навичками сталого життя за спеціальною шкільною програмою «Уроки для сталого розвитку» (3-9(10) класи) у вигляді курсів за вибором, факультативів, гурткових, клубних та інших форм позакласних занять.

Детальніше...

Про проведення круглого столу з питань освіти для сталого розвитку в Баштанському районі

Відповідно до плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Баштанської ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 2 Баштанської районної ради 19 березня 2012 року лабораторією методики суспільствознавчих дисциплін проведено круглий стіл «Освіта для сталого  розвитку в дії». У заході  взяв участь 31 учасник проекту «Освіта для сталого розвитку» м. Миколаєва, Баштанського та Казанківського районів.

Детальніше...

На допомогу вчителям та учням

Програми та підручники до курсів "Моя щаслива планета", "Уроки для стійкого розвитку"

 

Детальніше...

Щодо збору статистичних даних

До уваги учасників проекту «Освіта сталого розвитку в дії»

Участь громадськості у проекті «Освіта сталого розвитку в дії» передбачає збір статистичних даних за темами:

  • «Сміття» (жовтень 2011 р.);
  • «Вода» (листопад 2011 р.);
  • «Енергія» (січень 2011 р.).

Форма звіту додається.

Заздалегідь вдячні вашій участі у проекті.

 

 

Вкладення:
Скачати цей файл (ОСР_звіт_сміття.doc)ОСР_звіт_сміття.doc[ ]32 Кб

Компанія Volvo проводить щорічний конкурс учнівських проектів, спрямованих на вирішення екологічних проблем та сталий розвиток

Запрошуємо взяти участь у цьому конкурсі школи, в яких викладається курс «Уроки для сталого розвитку».

Кращі проекти можуть взяти участь у поїздці до Гетеборгу, Швеція.

Кращі три проекти отримають грошову винагороду  від 4000$ до 10 000$.

До конкурсу запрошуються учнівські команди 4-6 класів конкурс дитячих малюнків, та учні 7-10 класу конкурс практичних проектів.

Вся інформація про конкурс на сайті http://www.volvoadventure.org  Залучайте до роботи викладачів англійської мови, бо презентація проекту – англійською.

Інформація про кроки для успішної участі у конкурсі є і російською мовою на сторінці

http://www.volvoadventure.org/guidelines.aspx?lang=russian  

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання