Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 05 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПроект «Європа в школі 2»

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти бере участь у міжнародному українсько-словацькому проекті  "Європа в школі 2

"У 2013 - 2015 рр. реалізується міжнародний словацько-український проект «Європа в школі 2».
Він здійснюється за фінансової підтримки Словацької агенції розвитку міжнародної співпраці (SlovakAid).
Виконавцем є Центр Європейської політики (СЕР, м. Братислава) у партнерстві із Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти (м. Ужгород).

Учасниками є вчителі, методисти та викладачі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (Донецька, Житомирська, Закарпатська, Одеська, Миколаївська, Львівська, Чернігівська, Полтавська, Київська області). Вони були відібрані на основі трьох критеріїв: географічного (урівноважене регіональне представництво зі Сходу, Заходу, Півночі та Півдня України); наявність досвіду співпраці; бажання інститутів післядипломної педагогічної освіти впроваджувати євроінтеграційну тематику у програми навчальних закладів.

Метою проекту є підтримка розвитку людських ресурсів у галузі освіти з питань європейської інтеграції шляхом створення інструментів для подальшого навчання педагогів України, зокрема передати словацький досвід процесів трансформації та інтеграції до ЄС у освітній галузі українським педагогам, а також у ході семінарів дати учасникам семінарів навики ефективно адаптувати цей досвід у школах України.

При підготовці та реалізації проекту СЕР керується власним досвідом підготовки вчителів з проблематики ЄС (з 2001 р.), зокрема Словаччини, Австрії, Чехії, Німеччини, Боснії та Герцеговини, України.

Проект складається з низки семінарів (у Словаччині та Україні), що покликані розвивати тренерські уміння та поширювати знання про європейські інтеграційні процеси серед вчителів ЗНЗ.

З 3 по 8 листопада 2014 р. відбувся семінар «Чим для мене є ЄС?» (м. Банська Бистриця, Словаччина). Його учасники вивчали досвід Словаччини та Чехії у період трансформації та євроінтеграції, позитивні наслідки та проблеми інтеграції до ЄС, статус меншин у ЄС та ін. У м. Банська Бистриця учасники семінару відвідали Методично-педагогічний центр (MPC) та Євангелістську гімназію.

З 25 лютого по 2 березня 2015 р. відбувся семінар «Чим, власне, є ЄС? – Міфи про ЄС» (м. Тренчінські Теплиці). У ході його обговорювалися питання про вплив європейської інтеграції України на ЄС, активну громадськість як основу суспільних змін в Європі, систему цінностей в ЄС і в Європі, міфи та напівправду щодо наслідків потенційної інтеграції України до ЄС. У м. Тренчин учасники семінару відвідали основну школу та професійно-технічне училище.

Семінари по Україні у квітні, травні та вересні 2015 р. заплановано у містах Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Чернігів, Полтава, Київ, Житомир, Миколаїв, Одеса.

Учасники семінарів підготують робочий зошит з чотирьох тематичних тренінгових модулів («Європейські цінності», «Європейське громадянство», «Політика ЄС», «Економіка ЄС») для використання в регіонах.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання