Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 05 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
Вхід80 відтінків педагогічної майстерності

До 80-річчя створення Миколаївської області.
                                                                                                        Бабійчук В.Г., методист навчально-методичної лабораторії акмеології МОІППО
        Через 80-річну призму від дня утворення Миколаївської області ми знов і знов повертаємося до освітньої епохи нашого регіону, яка сформувала цілий пласт освітньої та духовної культури Миколаївщини і в цілому України. А сьогодні ми стоїмо на порозі реалізації Концепції Нової української школи, у рамках якої держава планує затвердити новий Державний стандарт початкової загальної освіти та 80 навчальних програм до кінця 2017 року (Надія Труш зазначала у статті «Нова українська школа: чого чекати учням та вчителям». Реалізація цих програм відбуватиметься в унісон із 80-річним ювілеєм Миколаївського регіону і здійснюватиметься за 80 відтінками інноваційної педагогічної майстерності.

           Це магія 80 QR-кодів у навчанні, де діти використовуватимуть свої смартфони та планшети, портативні пристрої, комп'ютер на уроці.        Використовуватимуть безкоштовні сервіси для навчання будь-якого предмета та проведення тематичного або контрольного зрізу знань, для організації проектної роботи і дистанційної її перевірки.
           До відтінків педагогічної майстерності відносимо діяльність із фліпбуками та іншими буками як інтерактивними формами навчальної діяльності, де кожен учитель зможе знайти на вебінарах «бук» для свого предмета.
           Цікавими відтінками представлення уроків одним малюнком-інфографікою стало створення і використання різного роду ментальних карт, як ефективних інструментів мотивації та актуалізації опорних знань і спонукання до процесів пізнання.
            Ефективності навчального процесу сприяють також різноманітні відтінки використання хмарних сервісів, магії скрайбінгу, коміксів, живих та інтерактивних презентацій з інтерактивними вправами та мультимедійними уроками, веб-квестами, освітніми відеоуроками, відеолекціями, мікро-уроками з метою отримання результатів якісного навчання за мінімум часу.
          Залучення до реальної практичної діяльності на уроці всіх учасників навчально-виховного процесу здійснюватиметься шляхом використання різних відтінків технології «перевернутого класу».
           Ефективне використання технології дистанційного уроку передбачає використаня авторських веб-сайтів з онлайновими уроками та власними вебінарами із метою забезпечення емоційно комфортного навчального середовища для кожного учасника навчального процесу.
           Лонгрід як жанр сучасної журналістики допоможе забезпечити високі навчальні досягнення учнів, а віртуальні дошки – це навчальні інструменти, які дозволяють об ҆єднувати текст, зображення, відео, аудіо в інтерактивний формат.
            Всі ці і багато інших відтінків педагогічної майстерності передбачені Програмою розвитку освіти Миколаївської області на 2017–2021 роки і реалізуються Проектом Миколаївського регіону «SPAS – статус педагога акмеологічної самодостатності» у контексті реформування Нової української школи яка й визначає концептуальні засади вчителя-акмеолога, як ключового провідника змін у школах, як генератора нових ідей для сталого економічного та соціального розвитку Миколаївського регіону, що є основою майбутнього добробуту.
            Педагог завжди є організатором, наставником і майстром педагогічного впливу з характерними йому шістьма самостійними елементами, кожен із яких має низку відтінків: майстерність організатора колективної й індивідуальної діяльності дітей; майстерність переконання; майстерність передачі знань і формування досвіду діяльності; майстерність володіння педагогічною технікою. Всі ці види педагогічної майстерності тісно пов'язані, переплітаються і взаємно підсилюють один одного, маючи в цілому 80 відтінків педагогічної майстерності, які співзвучні з ювілейним 80-річчям створення Миколаївської області.
        Ментальна карта на Google демонструє розгорнуту модель «80 відтінків педагогічної майстерності».

Ментальна карта на Google "80 відтінків педагогічної майстерності"

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання