Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідЕлектронна карта адрес ППД освітян Миколаївщини

Електронна карта адрес ППД освітян Миколаївщини

Бабійчук В.Г., методист ЛІРДО МОІППО

За допомогою міток  (позначок) розміщених на  електронній он-лайн карті світу з  адресами передового педагогічного досвіду ( ППД) освітян Миколаївської області з 2009-2011 рр., з 2012-2014 рр., 2015-2018 рр. будь-який користувач Інтернету має змогу ознайомитися і скористатися матеріалами відеотеки передового педагогічного досвіду ( 141 мітка, яка відкриває більше 600 педагогічних ідей);

Механізм і змістова складова педагогічного досвіду та інновацій в МОІППО здійснюється на основі комплексної системи вимог,  відповідно до Положення " Про заочний обласний конкурс: "Передовий педагогічний досвід освітян Миколаївщини" та пакету нормативних документів про освіту, реалізується з урахуванням «Методичних рекомендацій з виявлення, вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду» та реалізується на основі орієнтовної моделі і карти вивчення досвіду (сутність досвіду, провідна ідея описуваної методичної системи тощо).

 Інноваційні форми виявлення ППД включають:

 • організацію виявлення та відбір кращого ППД шляхом проведення щорічного заочного обласного конкурсу портфоліо з  відеоматеріалами «Передовий педагогічний досвід освітян регіону»,який має інноваційну спрямованість з проблеми використання цифрових технологій в освітньому процесі.
 • відбір та підтримкакращого ППД шляхом координації Всеукраїнських конкурсів;
 • відбір та підтримкакращого ППД шляхом проведення відкритого обласного форуму « Моя педагогічна знахідка»

Інноваційні форми популяризації та поширення ППД:

Інформаційна довідка: до участі в обласних конкурсах «Передовий педагогічний досвід освітян регіону» щорічно представляється близько 80 портфоліо з відеоматеріалами педагогічних працівників (колективів) навчальних закладів (відеофільм до 10 хв., мультимедійна презентація - до 10 слайдів, опис власного досвіду до 10 сторінок та з додатками до нього):

 • кращі роботи переможців та призерів Конкурсів популяризуються на порталі МОІППО у різних формах:
 • створено і щорічно поповнюється систематизований електронний каталог анотацій та адрес  ППД;
 • створено і щорічно поповнюється постійно діюча рубрика з електронною  панорамою педагогічних ідей (відеотека) з відео та мультимедіа матеріалами, з описом педагогічного досвіду та дидактичними і методичними додатками;
 • створено і поновлюється рубрика «Передовий педагогічний досвід» з розробками аматорських уроків і занять;
 • ефективна робота обласний інтернет-форум «Моя педагогічна знахідка», де розміщено близько 50 матеріалів  з різних тем. Варто відмітити щоденне відвідування форуму користувачами Інтернету, зокрема від 164 до 195 переглядів з можливим діалогом та скачуванням цікавих знахідок;
 • на персональному веб-сайті «Інноватика в освіті Миколаївщини» створено окрему сторінку «Відеотека «Педагогічний досвід освітян Миколаївщини» зі систематизованою відеотекою;
 • розміщено презентацію  бенчмаркінгу на тему «Цінність педагогічного досвіду у формуванні інноваційного потенціалу педагога»;
 • розміщені  електронні он-лайн карти з мітками адрес ППД з 2009-2011 роки та з 2012-2014 роки. За допомогою міток на цій карті, будь-який користувач Інтернету має змогу ознайомитися і скористатися матеріалами відеотеки передового педагогічного досвіду ( 101 мітка, яка відкриває більше 400 педагогічних ідей);
 • створено і розміщено на сайті банк аматорських мультимедійних проектів учасників  Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» у формі презентацій і відеороликів, наданих загальноосвітніми навчальними закладами (25 робіт) (родинні перекази, інтерв'ю та спогади безпосередніх учасників та свідків подій минулої історії України ХХ ст.).

·   

ПАСПОРТ ІННОВАЦІЇ

1.  Назва та форма інновації: Електронна карта адрес передового педагогічного досвіту освітян регіону

2. Рівень інновації: регіональний

3. Автор/розробники/координатор Відповідальна особа: Бабійчук В. Г.

Адміністрування, конвертування та розміщення на сайті: Нотич О. О., Ільченко О. В.

4. Мета, очікувані результати

Створення інтегрованого он-лайн середовища з мітками на електронній карті  адрес передового педагогічного досвіду для підтримки навчальної, методичної, дослідницької та просвітницької мережевої діяльності освітян Миколаївської області.

1. Педагогічні та науково-педагогічні працівники створюють портфоліо з відеоматеріалами (відеоролики, мультимедійні презентації, брошури), яке підтримує педагогічну майстерність, популяризує педагогічні здобутки освітян області та сприяє впровадженню їх у практику роботи.

2. Педагогічні та науково-педагогічні працівники навчаються за допомогою сервісів веб 2.0. у мережі Інтернет поширювати досвід упровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес, управлінську та методичну діяльність, у роботу практичних психологів та роботу з обдарованою молоддю, у дошкільну, початкову та позашкільну освіту, використовуючи мітки (позначки) на електронних картах для активізації найефективніших форм і методів педагогічного керівництва процесом розвитку національної свідомості педагогів та учнів, здійснюють подальший розвиток інтелектуального потенціалу, інформаційної культури та педагогічної майстерності освітян регіону.

3. Педагогічні та науково-педагогічні працівники здійснюють порівняльний аналіз методологічних концепцій досвіду різних напрямів педагогічної діяльності та визначають перспективи їх наукових досліджень і прогнозів, утверджують авторитет та престиж педагогічних і науково-педагогічних працівників регіону.

5. Учасники

Педагогічні та науково-педагогічні працівники Миколаївської області

6. Напрям застосування/впровадження

Організаційна, методична і просвітницька підтримка та навчальний процес на основі проектної діяльності його учасників, стосовно розширення інтегрованого он-лайн середовища з розміщенням портофоліо відеоматеріалів на порталі МОІППО та мітками на електронній карті  адрес інноваційного педагогічного досвіду.

7. Опис/зміст інновації

8. Терміни/етапи

Постійно

9. Партнери співпраці/ бажаний характер співпраці

Навчальні заклади Миколаївської області

Напрями:

 • інноваційна навчальна  діяльність
 • інноваційна методична  діяльність
 • інновації в організаційній діяльності
 • інноваційна просвітницька діяльність
Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання