Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 05 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПро участь миколаївських учнів у другому фестивалі з робототехніки FIRST LEGO League Junior в рамках Всеукраїнського чемпіонату «Robofirst – більше ніж роботи»

30706031 358634297977098 2467179926924290205 n

14–15 квітня 2018 року у приміщенні Українського Дому 
(м. Київ) відбувся другий фестиваль із робототехніки FIRST LEGO League Junior в рамках Всеукраїнського чемпіонату «Robofirst – більше ніж роботи», у якому взяли участь більше тисячі дітей із усіх областей України. Тема цього сезону для молодших учасників – «Пригоди води», для старших – «Вода і людина».Миколаївщину представили три команди: команда Снігурівщини, Южноукраїнської гімназії № 1 Южноукраїнської районної ради та Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району.
14 квітня свої напрацювання демонстрували молодші учасники фестивалю. Роботизовану модель Інгулецької насосної станції представила команда Снігурівщини – «Квант – суперблискавка», тренер команди – Чолак Сергій Іванович, учитель фізики Снігурівської районної гімназії імені Т. Г. Шевченка Снігурівської районної ради, переможець заключного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2009» в номінації «Фізика», учитель-методист. До складу команди увійшли учні початкових класів Снігурівської ЗОШ  № 2 І ступеня Снігурівської районної ради: Гальович Євгенія, Олєхов Дмитро, Ткаченко Кирил, Шимко Влада та вихованець дошкільної ланки Промінського НВК Чолак Демір.
Вихованці Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району – команда «I WILL» (Ільїн Тимур, Озаринський Іван, Ніколенко Дмитро, Майданський Денис, Майданський Данііл, Слюсаренко Богдан) під керівництвом тренера Мосіної Олени Павлівни – підготували станцію для очистки води.
За умовами фестивалю нагороджено всіх учасників золотими медалями. Снігурівську команду відзначено в номінації «Найкреативніший постер», команду БТДЮ Інгульського району – в номінації «Ефектна презентація». 15 квітня старшокласники демонстрували власноруч виготовлену робототехніку. Команда «SOVENYATA 2.0» Южноукраїнської гімназії № 1 Южноукраїнської міської ради (Шаповал Дарія, Патранюк Костянтин, Лодевікс Емілія, Демидов Андрій, Дьоміна Валерія, Ніколенко Ілля, Вірич Елеонора, Овчінніков Денис, Євтушенко Кирило, Крилєв Владислав, тренер Ірина Патранюк, вчитель інформатики) підготувала проект приладу видобування води для поливу рослин та отримала першу нагороду в номінації «Командний дух, що надихає!». Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  щиро вітає усіх учасників із успішною участю у Всеукраїнських змаганнях із робототехніки, а також дякує батькам учнів Южноукраїнської гімназії Шаповал К. Є., Стуліній Л. М., Дьоміній О. В., Овчіннікову А. О., Овчінніковій  Є. В., Вірич І. О. Окрема подяка вчителю математики Єлізаровій В. Г., волонтеру, яка була старшим суддею номінації «Проект».

Інтерв’ю дітей                                  

 Гальович Євгенія – 10 років
"У першу нашу зустріч тренер розповів нам про фестиваль LEGO та запропонував взяти участь у ньому, на що ми з радістю погодились. Виявилось, що завданням цього сезону є дослідження ПРИГОД ВОДИ. Нам потрібно було визначитись, яку проблему води ми можемо допомогти вирішити. Ми в зошитах інженерів зробили записи та малюнки, про те, де використовується вода людиною. Там було все: акваріум з рибками, медузи, веселі жабки, зубна щітка, миття посуду, маленькі черепашки, що не можуть жити без води. В усіх малюнки та записи були переважно різні. Спільним було те, що на кожному малюнку було зображене щось ПОВ’ЯЗАНЕ ІЗ ПОЛИВОМ: дерева, квіти, клумба, город. Тому ми вирішили, що будемо досліджувати ШЛЯХ ВОДИ ДО РОСЛИН. Ми познайомились із гербами Снігурівського району, Миколаївської області. Виявилось, що на кожному з них є вода. Чому? Чому вода така важлива для нашого району? Із цим запитанням ми вирушили до голови адміністрації району Бойко Інни Володимирівни. Якщо вона голова, то має все знати. Інна Володимирівна розповіла, що в нас дуже гарна, родюча земля. У нас росте пшениця, з якої роблять борошно і печуть хліб, ростуть найсолодші та найбільші кавуни. Ніде в світі на ростуть такі смачні помідори. У нас чудове південне сонце, безкраї степи, але є велика проблема, у нас дощиків влітку зовсім мало. А без води не буде врожаю пшениці. Без води не росте ні помідор, ні кавун. Тому в Снігурівському районі ще 60 років тому збудували найбільшу в Європі Інгулецьку насосну станцію, яка через канали подає воду на поля."

Олєхов Дмитро – 10 років
"Ми з командою (я, Демір, Кирил, Женя, Влада та Мишко із команди «ROBOTEAM») їздили на Інгулецьку та Явкінську насосну станції, що заповнюють водою Інгулецьку зрошувальну систему, яка є найбільшою в Україні та Європі. Там були величезні труби. Сама насосна станція має верхню та нижню частини. Вгорі стоять електродвигуни, а внизу, на рівні дна річки Інгулець (на глибині одинадцять метрів) стоять насоси, кожен із них щосекунди подає 10 тисяч літрів води! Двигуни насосів споживають велику кількість електроенергії. Більше, ніж усі школи, дитячі садки, магазини та домівки мешканців Снігурівки, тому вода для зрошення дуже дорога. Інгулецька насосна станція розташована в гарному місці, з одного  боку – ріка, а з іншого – великий  кам’янистий схил, що дивиться на схід. І в нас виникла ідея, це Женя запропонувала, а нам всім сподобалось, що якщо на цьому схилі встановити сонячні панелі, а на насосній станції вітрогенератор, вони б подавали електричний струм на двигуни і вода була б дешевшою. Тим більше, якраз влітку потрібно більше води і влітку краще працюють вітряки та сонячні батареї. Тому я, коли будував модель станції, прикріпив на ній вітряк. На сонячні батареї у нас не вистачило запчастин. Якщо нам подарують набори LEGO, то ми доробимо нашу станцію і поставимо на ній батареї. На насосну станцію нас возив тато Кирила, а домовлялась про екскурсію їх  мама, Олена Михайлівна, за що ми їм дуже вдячні. На станції працюють дуже розумні та привітні люди, екскурсію для нас проводив  головний інженер насосної станції."

Ткаченко Кирил – 10 років
"Привіт, я Кирил. Це наша насосна станція, її збудував Діма. Це башта, її будував я. А це фонтан, його збудувала Женя. Влада посадила квіти та дерева. Головна частина станції – це насос, я і Діма будували його два дні, там велика кількість деталей, нам навіть тренер не допомагав. Ми все самі! Лише одна помилка була, яку Сергій Іванович допоміг виправити і насос запрацював. Двигун до насоса підключав Демір, це теж дуже важлива робота. На нашій станції є вітряк, шестерні, вони рухаються. Вітряк та шестерні спроектував Діма. Ми перевіряли насос. Якщо одразу залити багато води, то його заклине.  Електричний вітряк, генератор та сонячні панелі ми бачили в селі Промінь, коли їздили до Деміра в гості. Там я побачив і башту, яку збудував. Вітряк і сонячні батареї в селі Промінь допомагають качати воду в шкільні теплиці. У селі нас зустрічали тато Деміра, Сергій Іванович, та їх мама, Тетяна Олександрівна. Вона вчителька біології. Ми дивились в мікроскоп, навіть бачили мікробів, які можуть бути в брудній воді. Ще в селі ми познайомились із командою ROBOTEAM, вони вже другий рік беруть участь у фестивалі. У них є кубок та медалі. Про великого робота нам розповів їх тренер, Микола Леонідович, та хлопці Костя та Артем. Потім я разом з Дімою, Женею, Деміром, Владою, Костею, Артемом та нашими мамами й тренерами пили чай, сік, їли печиво та співали пісню про дружбу. Було дуже весело."

Шимко Влада – 7 років
Моїм завданням було створити дизайн станції. На насосній станції багато квітів, фонтан, гарна природа, тому і нашу модель потрібно було прикрасити. Ще я відповідала за дотримання всіма членами команди ОСНОВНИХ ЦІННОСТЕЙ, головна з яких: МИ – КОМАНДА!

Чолак Демір – 5 років
"Я відповідав за підключення двигуна до водяної помпи та програмування насоса. Також я налагоджував зв’язок комп’ютера із насосом-роботом через bluetooth. Програма була нескладною: кнопка – «Пуск», блок – двигун та потужність, блок – напрямок обертання, таймер та команда «Стоп»."

 

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання