Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідІз 03 до 07 квітня 2017 року на базі МОІППО проведено тиждень здоров'я

P1550234_новый_размер.JPGВідповідно до розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 31.10.2016 № 400-р «Про затвердження плану заходів на 2017 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» в Миколаївській області», річного плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, з метою підвищення рівня методичної готовності педагогічних працівників області щодо формування здоров'язбережувального середовища навчального закладу освіти, створення умов для оздоровчої рухової активності з 03 до 07 квітня 2017 року кафедрою психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО організовано та проведено традиційний Тиждень здоров'я.


У рамках тижня відбулися такі заходи:
03 квітня – урочисте відкриття Тижня здоров'я. Із вітальним словом до учасників звернувся Шуляр В. І., доктор педагогічних наук, доцент, директор МОІППО, заслужений учитель України, зосередивши увагу на ролі педагогів у формуванні в дітей свідомого та відповідального ставлення до здоров'я як однієї з найважливіших життєвих цінностей. Під час заходу з ініціативи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти із метою формування здорового способу життя молоді, залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, враховуючи виховну, соціальну та оздоровчу значущість баскетболу, підписано Договір про співпрацю між Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та Миколаївською обласною федерацією баскетболу.
На базі Міської станції юних натуралістів відбулося засідання фокус-групи з проблеми «Формування здоров'язбережувального середовища в освітніх закладах Миколаївської області». До складу учасників фокус-групи увійшли педагоги-позашкільники, учителі фізичної культури, заступники директорів шкіл із виховної роботи міста Миколаєва. Працівники Міської станції юних натуралістів представили учасникам систему роботи та методику розвитку освітньої установи орієнтованої на зміцнення здоров'я учнів. Методистами кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО Вітковською О. Д. та Пучковою О. Д. узагальнено аналіз експрес-діагностики з проблем створення здоров'язбережувального середовища та розглянуто шляхи їх подолання.
04 квітня в Миколаївській гімназії № 4 Миколаївської міської ради відбувся туристичний квест «Проходження лабіринту» для слухачів курсів підвищення кваліфікації учителів фізичної культури, який збагатив педагогів практичним досвідом організації спортивних заходів. Після закінчення квесту кожного учасника нагороджено дипломом.
05 квітня на базі Миколаївської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи Олімпійського резерву № 4 відбувся обласний семінар із проблеми «Використання здоров'язбережувальних технологій під час вивчення модуля «Баскетбол». У практичній частині заходу зацікавленість учасників викликав майстер-клас Шаламова Д. С., старшого тренера відділення баскетболу Одеської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи Олімпійського резерву ім. Б. Литвака, тренера баскетбольного клубу «Хімік», національної збірної кадетів України, володаря тренерського сертифікату ФИБА Європа, на тему «Особливості роботи з дітьми молодшого шкільного віку». Мета майстер-класу полягала в тому, щоб надати педагогам ґрунтовні знання щодо методики навчання подвійного кроку, основ командної гри, базових баскетбольних елементів, необхідних на початку навчання.
Протягом тижня у МОІППО проходили відкриті лекції для слухачів курсів підвищення кваліфікації: «Формування екологічної компетентності на міжпредметній основі в умовах нового змісту освіти» (Мироненко І. В., доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО); «Сучасні здоров'язбережувальні технології» (Єрмілов В. С., д.і.н., к.мед.н., доцент, професор кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО); «Розвиток соціального інтелекту дітей у процесі дорослішання» (Пінюгіна К. О., старший викладач кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО).
Обласний семінар «Проблеми створення здоров'язбережувального середовища в закладах освіти: мета – метод – результат», що відбувся 07 квітня на базі МОІППО, став підсумковим етапом Тижня здоров'я.
На пленарній частині присутні мали можливість ознайомитись із символами здоров'я та довголіття в народній культурі українців, козацькою системою загартування. Викладачі МОІППО звернули увагу на важливість рухового режиму всіх учасників навчально-виховного процесу, народну медицину, рухливі народні ігри і забави.
Під час секційного засідання учителів основ здоров'я відбулася творча зустріч із методистом науково-методичного центру координації методичної роботи та освітніх вимірювань ІППО Київського університету ім. Б. Грінченка, автором підручника «Основи здоров'я» (9 клас) Колотій Л. П., яка ознайомила присутніх із концепцією підручника та визначила основні освітні тренди в курсі «Основи здоров'я» як засобу мотивації учнів до вибору здорового способу життя. Методист лабораторії психолого-педагогічної освіти та медіадидактики МОІППО Погорєлова Л. В. розповіла про актуальність створення підручників нового покоління як складової першої фази освітньої реформи.
Рогожина В. В., куратор українського науково-методичного проекту «Якість освіти», представник видавничого дому «Освіта», наголосила на важливих аспектах створення підручників для 9 класу. Учасники секції відзначили важливість заходу, оскільки мали змогу з'ясувати проблемні питання у вивченні складних тем інтегрованого курсу за новою навчальною програмою. Педагоги відзначили, що презентований підручник побудований за принципами компетентнісного та діяльнісного підходів, і буде цікавим для підлітків.
На засіданні секції заступників директорів із виховної роботи учасники заходу познайомились із досвідом створення здоров'язбережувального середовища в Миколаївській санаторній ЗОШ-інтернаті І–ІІІ ступенів № 7 Миколаївської обласної ради, Миколаївській гімназії № 2 та ЗОШ І–ІІІ ступенів № 7, 31 Миколаївської міської ради. Цікавий досвід проведення антистресових занять для вчителів запропонований гімназією № 4 Миколаївської міської ради.
На секційному занятті учителів фізичної культури розглянуті ефективні методи впровадження сучасних фізкультурно-оздоровчих технологій у навчально-виховний процес. Учасники ознайомились із досвідом упровадження різних форм рухової активності у Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 12 Миколаївської міської ради. Системну взаємодію учителя та учня в процесі організації самостійної роботи на уроці представила вчитель фізичної культури Іванівської ЗОШ І–ІІІ ступенів ім. І. Рачкова Куцурубської сільської ради ОТГ Очаківського району.
Під час проведення секції з педагогами позашкільних навчальних закладів використані активні форми роботи, сучасні методики здоров'язбереження (кольоро- і музикотерапія, антистресові та тренінгові вправи), які представили педагоги Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району м. Миколаєва та ДНЗ № 125 Миколаївської міської ради.
Підготовка та проведення Тижня здоров'я згуртували колектив інституту та слухачів курсів підвищення кваліфікації, стимулювали потяг до зміцнення і збереження всіх складових здоров'я.

 

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання