Єдина Країна! Единая Страна!
 
20 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ ЗА НОЗОЛОГІЯМИ

Рекомендації щодо розвитку, навчання і соціалізації дітей з аутизмом

Шановні колеги, відповідно до отримано від вас запиту під час дискусійного полілогу «Основні принципи командного підходу в процесі реалізації інклюзивного навчання» (на семінарі «Організація психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання», що відбувся 28 листопада 2013 року), розміщуємо рекомендації щодо розвитку, навчання і соціалізації дітей з аутизмом. Пакет документів нам люб'язно надала Бєсова В. В., завідувач навчальним відділом НМЦ Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Ви можете ознайомитися з сучасними поглядами на природу аутизму, змістом його теоретичних концептуальних моделей, особливостями прояву клінічної картини і психологічної структури асинхронного типу затримки розвитку, а також з вітчизняним і зарубіжним досвідом психолого-педагогічної корекції цього виду дизонтогенезу.

У навчально-методичному посібнику Тарасун В. В. «Концепція розвитку, навчання і соціалізації дітей з аутизмом» запропоновано авторський підхід до вирішення проблеми навчання, розвитку і соціалізації дітей з аутизмом. Обґрунтовано теоретико–методологічні (правові, філософські, соціокультурні, нейропсихологічні) засади та соціально-економічні передумови вирішення цієї проблеми. Представлено комплексну психолого-педагогічну модель допомоги дітям з аутизмом.

Ви можете ознайомитися з «Вимогами щодо програмно цільового обслуговування дітей з розладами зі спектру аутизму», рекомендованими Міністерством охорони здоров'я України.

У навчально-методичному посібнику «Методика учебно-воспитательной работы в центре коррекционно-развивающего обучения и реабилитации» (під редакцією С. Є. Гайдукевич) представлені методики та прийоми корекційно-педагогічної роботи, що направлена на соціалізацію і самореалізацію дітей з розладами психофізичного розвитку.  

Пропонуємо вам наступні рекомендації щодо розвитку, навчання і соціалізації дітей з аутизмом:

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання