На допомогу працівникам науково-методичних служб

Шановні колеги!

Із основними напрямами діяльності та планування роботи науково-методичних установ органів управління освітою місцевого самоврядування у 2020 році Ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням: https://cutt.ly/Ie6xbHh 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 27.10.2016 № 1/9-570 «Про діяльність районних (міських) методичних кабінетів (центрів), методичних служб ОТГ» та з метою кореляції планування роботи органів управління освітою місцевого самоврядування, науково-методичних установ рекомендовано:

 1. Розмежувати функції працівників методичних служб та органів управління освітою різних рівнів. Методичні служби мають бути партнерами педагогічних працівників із надання науково-методичної допомоги.
 2. Здійснити координацію діяльності методичних служб при закладах освіти, опорних школах управлінь, відділів освіти міських, районних, селищних, сільських рад та методичних об’єднань педагогічних працівників.
 3. Розробити програми підготовки вчителів закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) щодо реалізації та впровадження в освітній процес педагогіки партнерства, філософії дитиноцентризму, компетентнісного, діяльнісного, інтегрованого підходів, передбачивши відповідні заходи в планах роботи. Забезпечити належний науково-методичний рівень науково-методичної, консультативної допомоги вчителям.
 4. Спланувати діяльність методичних служб із урахуванням необхідності підготовки вчителів початкових класів (учителів-предметників) до роботи в перших – других класах у 2019–2020 навчальному році в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, формування продуктивних партнерських відносин у системі «вчитель – учень – батьки – громадськість».
 5. Створити авторські майстерні кращих учителів (керівників), активізувати діяльність шкіл педагогічної (управлінської) майстерності. Запровадити систему стажувань і професійних практикумів із залученням таких педагогів.
 6. Активно впроваджувати в систему науково-методичної роботи інформаційно-комунікаційні технології, корпоративні методи навчання, метод дослідницьких проектів, тренінги, майстер-класи тощо.
 7. Спрямовувати діяльність науково-методичних установ на здійснення комплексних заходів із: реалізації нових державних освітніх стандартів, оновлених програм, зокрема в умовах функціонування освітніх округів, опорних шкіл із мережею філій; реалізації основних положень Концепції «Нова українська школа»; імплементації норм Закону України «Про освіту».
 8. Погоджувати плани роботи на рік та звітувати перед Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти про результати діяльності.
 9. Урахувати під час планування діяльності методичної служби заходи, передбачені планом роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2019 рік.

Звіт науково-методичної установи за 2018 рік та план на 2019 рік рекомендуємо підготувати за структурою та розділами, поданими в додатках 1, 2.

Звертаємо увагу, що планування роботи методичних служб здійснюється на календарний рік та погоджується в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти до 29 грудня 2018 року.

Плани роботи необхідно подати у 2 примірниках заступнику директора з науково-педагогічної роботи Стойковій В. В.

На допомогу у плануванні роботи методичних служб Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти розміщує у вільному доступі шаблон плану роботи на 2019 рік (на порталі Миколаївського ОІППО, розділ «Методична діяльність», рубрика «На допомогу працівникам науково-методичних служб», стаття «Планування роботи науково-методичних установ».

Звертаємо увагу на те, що проект плану роботи МОІППО на 2019 рік буде розміщено до 03 грудня 2018 року (на порталі МОІППО, розділ «Методична діяльність», рубрика «На допомогу працівникам науково-методичних служб», стаття «Проект плану МОІППО на 2019 рік»).

Просимо взяти до уваги, що звіти за 2018 рік необхідно подати в МОІППО на електронних носіях не пізніше 15 грудня 2018 року на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та на паперових носіях до 29 грудня 2018 року.

Виховна діяльність

Громадянська відповідальність (посібник)

Для вчителів біології

Для вчителів іноземних мов

Для вчителів математики

Для вчителів фізики та астрономії

Для вчителів української мови та літератури

Для вчителів зарубіжної літератури

Для вчителів мистецтв

facebookicon jaeu8zu

1200px googlemaps logosvg

contacts icon

Зв'язок

Миколаївський обласний інститут післядимпломної педагогічної освіти

 • Add: Миколаїв, вул. Адміральська, 4а
 • Tel: 0512 37 89 85
 • Email: moippo@moippo.mk.ua

Інформація про сайт...

Відповідальні за програмно-технічну та інформаційну підтримку сайту:

Навчально-методична лабораторія інформаційно-комунікаціних технологій, медіаосвіти та системного адміністрування

Top